האם יהיה כדאי לעשות OC למעבד? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יהיה כדאי לעשות OC למעבד?

idan_v

Recommended Posts

אז ככה, יש לי את המעבד i7 920 2.67Ghz (D0) ומכיוון שעברו כמה שנים טובות מאז שקניתי אותו הייתי בטוח שהוא כבר לא יהיה טוב לגיימינג כיום והופתעתי לגלות שאני מקבל במשחקים ביצועים דומים עד כמעט זהים למערכות כמו שלי רק עם מעבדים יותר מודרניים (כמו ה i7/i5 למיניהם). ככה שעלה לי רעיון אולי אני אעשה OC למעבד ואפילו אצמצם את פער הדורות עוד יותר. עכשיו השאלה שלי היא, האם זה כדאי? האם אני ארגיש שינוי? (אני מודע לכך שאני אצטרך להחליף קירור למעבד)

אם זה חשוב אז לוח האם שלי הוא MSI X58 Pro-E, זיכרונות 3x2GB 1333Mhz ו 4GB 1600Mhz, המארז שלי הוא Tempest Evo ויש לי למעבד די גדול של COLD BIT אבל ברור לי שאני אצטרך להחליף אם אני אעשה OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ורבים אחרים קנינו מראש קירור טוב ועשינו OC ל3.8GHZ או 4GHZ.

מפלצת של מעבד.

לא יאומן כמה חזק הוא עדיין יחסית.

המעבד הכי מוצלח שקניתי בחיים.

עם OC המעבד הזה מסוגל לתת קרוב ל50% תוספת ביצועים בשימוש 4 ליבות.

בשימוש עם פחות ליבות הTURBO מעלה קצת את התדר של הליבה, כך שהיתרון בOC שם קטן יותר, אבל עדיין 20-30% לכל הפחות.

את הTURBO מבטלים כשעושים OC כדי לייצב אותו על המקסימום.

וכך בין אם עושים שימוש בליבה אחת או 4, בOC משמעותי התדר יהיה זהה.

בטוח יש כמה מדריכים לOC לדגם המעבד הספציפי הזה בפורום OC של HWZONE.

רק צריך לחפש בארכיון המאובק.

אם לא דרך החיפוש של הפורום, אז דרך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה עושה משהו תנטר את המעבד והכרטיס מסך לא בטוח שבמחשב שלך הוא מגביל אותך.

אני עם i7 930 מוכן להמהרה, עוד לא המהרתי אותו כי פשוט לא הייתי צריך.

מה הכרטיס מסך שלך? אם אתה משחק bf ניתן לבדוק בקלות צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ורבים אחרים קנינו מראש קירור טוב ועשינו OC ל3.8GHZ או 4GHZ.

מפלצת של מעבד.

לא יאומן כמה חזק הוא עדיין יחסית.

המעבד הכי מוצלח שקניתי בחיים.

עם OC המעבד הזה מסוגל לתת קרוב ל50% תוספת ביצועים בשימוש 4 ליבות.

בשימוש עם פחות ליבות הTURBO מעלה קצת את התדר של הליבה, כך שהיתרון בOC שם קטן יותר, אבל עדיין 20-30% לכל הפחות.

את הTURBO מבטלים כשעושים OC כדי לייצב אותו על המקסימום.

וכך בין אם עושים שימוש בליבה אחת או 4, בOC משמעותי התדר יהיה זהה.

בטוח יש כמה מדריכים לOC לדגם המעבד הספציפי הזה בפורום OC של HWZONE.

רק צריך לחפש בארכיון המאובק.

אם לא דרך החיפוש של הפורום, אז דרך גוגל.

האם יש לך קירורי אוויר להמליץ לי? עברתי על די הרבה מידע והבנתי שכדאי לי לכוון לבערך 3.8Ghz, רק אני חייב להחליף את הקירור שיש לי עכשיו.

לפני שאתה עושה משהו תנטר את המעבד והכרטיס מסך לא בטוח שבמחשב שלך הוא מגביל אותך.

אני עם i7 930 מוכן להמהרה, עוד לא המהרתי אותו כי פשוט לא הייתי צריך.

מה הכרטיס מסך שלך? אם אתה משחק bf ניתן לבדוק בקלות צוואר בקבוק.

מה הכוונה בלנטר? מה לא בטוח מגביל את מה?

הכרטיס מסך שלי הוא R9 290X Tri-X OC. אני משחק BF4 וה FPS (לפי המוניטור הפנימי של המשחק) נע בין 60-100 לרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנטר הכוונה לבדוק אחוזי שימוש של המעבד והכרטיס מסך, המצב המועדף למשחקים זה שהכרטיס מסך מנוצל מעל 90% ככה זה אומר שאתה מנצל אותו. אם הכרטיס עובד על נגיד 60% והמעבד על 90-100% בדר"כ זה אומר שהמעבד מגביל ואתה לא מצליח לנצל את הכרטיס. אם שניהם נגיד ב60% יכול להיות אופטימזיה גרועה של המשחק, דרייבר דפוק וכו'. בbf4 יש פקודת קונסול PerfOverlay.DrawGraph 1 שמראה כמה זמן לוקח לכרטיס מסך ולמעבד לרנדר פריים ז"א מה שיותר נמוך יותר טוב אם הגרף של המעבד גבוהה משל הכרטיס מסך ז"א צוואר בקבוק במעבד (הfps הסופי הוא לפי הגבוה).

http://hardforum.com/showthread.php?t=1788472

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנטר הכוונה לבדוק אחוזי שימוש של המעבד והכרטיס מסך, המצב המועדף למשחקים זה שהכרטיס מסך מנוצל מעל 90% ככה זה אומר שאתה מנצל אותו. אם הכרטיס עובד על נגיד 60% והמעבד על 90-100% בדר"כ זה אומר שהמעבד מגביל ואתה לא מצליח לנצל את הכרטיס. אם שניהם נגיד ב60% יכול להיות אופטימזיה גרועה של המשחק, דרייבר דפוק וכו'. בbf4 יש פקודת קונסול PerfOverlay.DrawGraph 1 שמראה כמה זמן לוקח לכרטיס מסך ולמעבד לרנדר פריים ז"א מה שיותר נמוך יותר טוב אם הגרף של המעבד גבוהה משל הכרטיס מסך ז"א צוואר בקבוק במעבד (הfps הסופי הוא לפי הגבוה).

http://hardforum.com/showthread.php?t=1788472

אה אוקיי. לאחר בדיקה קצרה ב BF4, הגרף של המעבד היה באופן קבוע גבוה יותר מהגרף של הכרטיס מסך, הגרף של הכרטיס מסך נע על 9-10 והגרף של המעבד על ה 15-16 (וכמו שהבן אדם בפוסט תיאר, היו לגרף של המעבד מעין נקודות קיצון גבוהות מן הרגיל מדי פעם).

אני מניח שכדאי OC אז (?) וביטול HT זה לא לבטל את ארבע הליבות הנוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הHT מופעל, והטמפרטורות טובות יחסית.

יש כאלו שביטלו כי זה קל יותר מבחינת טמפרטורות.

אני הלכתי עד הסוף, לא קניתי I7 כדי לבטל את הפונקציה הכי שווה בו.

אבל יש לי טוב מאוד.

הNOCTUA D14.

כיום יש גם D15.

קצת יקר אבל מעולה ושקט יחסית.

אפשר להשיג עם עלות תועלת טובה יותר שמשיג בערך את אותה תוצאה בקצת פחות שקט.

יש כמה משתמשי פורום ותיקים שקנו בדיוק את אותו המעבד ועשו לו OC דומה.

כך שמהבחינה הזאת אתה במקום הנכון אפשר לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה עם ההמהרה[emoji4]

1000/15=66

זה כמות הפריימים שלך לשניה לדעתי. ז"א שתוכל להגיע עד ל1000/10. לא הייתי מבטל ht עם יש מדי פעם קפיצה, לא בטוח שזה מזה והמשחק מנצל ht. יש כאלה שביטלו parking, תתחיל עם בלי לשנות כלום ותראה מה קורה. מה הקירור שלך?

לפני שאתה מחליף תעשה בדיקת מאמץ ותראה מה הטמפ' של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את המשחק, ולא את המערכת שלך, אבל אני מתחשב במספר עובדות:

1. אחוז המחשבים הביתיים בעלי i7 זניח בהשוואה לשאר המעבדים

2. חברות המשחקים רוצות למכור כמה שיותר משחקים

לאור זאת נראה לי שרובם המוחלט של המשחקים, אם לא כולם אמורים לרוץ חלק על מעבדים i3 ו-i5, אפילו מהדורות הראשונים, ועל אחת כמה וכמה על i7.

צוואר הבקבוק הוא לרב כרטיס המסך.

תבדוק אם אתה יכול לבצע OC לכרטיס המסך, ואם לבצע OC למעבד, תעשה את זה במסגרת המערכת שיש לך עכשיו.

לדעתי, האישית, לא שווה פיננסית להשקיע כספים בהחלפת הקרור של המעבד, כי ל-OC רציני צריך להשקיע גם בלוח אם שמיועד לכך, שמיועדים לכך וקרור מים או חנקן. החלפת מאוורר, אפילו הטוב ביותר תשפר לך את ה-OC באחוזים בודדים, שלדעתי, לא יתבטאו אצלך במשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בדק נקודתית במשחק מסויים על המערכת שלו, ניתוח מצב המשחקים בעולם לא רלוונטי.

במערכת שלו במשחק שהוא בדק המעבד יוצר צוואר בקבוק.

bf4 במצב מולטי מנצל ליבות וht בעיקר עם הרבה שחקנים, אין פה הפתעה גדולה עם כרטיס מסך כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הHT מופעל, והטמפרטורות טובות יחסית.

יש כאלו שביטלו כי זה קל יותר מבחינת טמפרטורות.

אני הלכתי עד הסוף, לא קניתי I7 כדי לבטל את הפונקציה הכי שווה בו.

אבל יש לי טוב מאוד.

הNOCTUA D14.

כיום יש גם D15.

קצת יקר אבל מעולה ושקט יחסית.

אפשר להשיג עם עלות תועלת טובה יותר שמשיג בערך את אותה תוצאה בקצת פחות שקט.

יש כמה משתמשי פורום ותיקים שקנו בדיוק את אותו המעבד ועשו לו OC דומה.

כך שמהבחינה הזאת אתה במקום הנכון אפשר לומר.

קראתי קצת מידע על ה D14/D15 ואני מניח שאני אלך על אחד מהם, בנוסף לכך שהם מקררים טוב הם יחסית שקטים, ושקט זה פרמטר משמעותי בשבילי.

עריכה: עכשיו בדקתי את הסוקטס ש D15 תומך והוא לא תומך ב 1366 של ה I7 920 לכן אני יכול לקנות רק את D14

בהצלחה עם ההמהרה[emoji4]

1000/15=66

זה כמות הפריימים שלך לשניה לדעתי. ז"א שתוכל להגיע עד ל1000/10. לא הייתי מבטל ht עם יש מדי פעם קפיצה, לא בטוח שזה מזה והמשחק מנצל ht. יש כאלה שביטלו parking, תתחיל עם בלי לשנות כלום ותראה מה קורה. מה הקירור שלך?

לפני שאתה מחליף תעשה בדיקת מאמץ ותראה מה הטמפ' של המעבד.

תודה :). ויש לי קירור דיי גדול של חברה בשם COLD BIT, זה קירור שהגיע עם המחשב ואני מניח שהוא ברמה של קירור BOX. הפעלתי את Prime 95 לכמה דקות ושתי ליבות הגיעו ל 87 מעלות, אחת ל 83 ואחת ל 85. ברור לי שאלו טמפרטורות גבוהות (ועוד לרגע חשבתי אולי להתחיל בOC ממש קטן עם הקירור הזה). הערות בנוגע לבדיקה? לבדוק בתוכנה אחרת? לבדוק ליותר זמן? או שזה מספיק וכבר ברור שצריך להחליף קירור?

לא מכיר את המשחק, ולא את המערכת שלך, אבל אני מתחשב במספר עובדות:

1. אחוז המחשבים הביתיים בעלי i7 זניח בהשוואה לשאר המעבדים

2. חברות המשחקים רוצות למכור כמה שיותר משחקים

לאור זאת נראה לי שרובם המוחלט של המשחקים, אם לא כולם אמורים לרוץ חלק על i3 ו-i5, אפילו מהדורות הראשונים, ועל אחת כמה וכמה על i7.

צוואר הבקבוק הוא לרב כרטיס המסך.

תבדוק אם אתה יכול לבצע OC לכרטיס המסך, ואם לבצע OC למעבד, תעשה את זה במסגרת המערכת שיש לך עכשיו.

לדעתי, האישית, לא שווה פיננסית להשקיע כספים בהחלפת הקרור של המעבד, כי ל-OC רציני צריך להשקיע גם בלוח אם שמיועד לכך, שמיועדים לכך וקרור מים או חנקן. החלפת מאוורר, אפילו הטוב ביותר תשפר לך את ה-OC באחוזים בודדים, שלדעתי, לא יתבטאו אצלך במשחק.

משחקים רצים חלק, המטרה שלי היא לצמצם את הפער בין ה I7 שלי לבין החדשים, וכמו כן ראיתי במו עיני שהמעבד מגביל את הכרטיס מסך שלי ב BF4 (ואני מניח שזה לא המשחק היחידי).

ולהשקיע 300 ש"ח +- על קירור אוויר שייתן לי להגיע ל 3.8Ghz+- שזה שיפור של כמעט 50% לא שווה לדעתך ולא יביא לשינוי שיתבטא? (עברתי על המון מידע ולא ראיתי מקום שלמישהו היה דומים לשלי/את הלוח אם שלי וזה הגביל אותו) כמובן שאני לא מכוון לתדרי אקסטרים, אני די מודע לגבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הtjmax של המעבד 98 מעלות, מומלץ להיות כ15-20% פחות ז"א 80-85 מעלות.

לפני שאתה קונה , תבדוק התאמה למארז וללוח בעיקר עם הזכרונות.

אוקיי אז לאחר בדיקה, לאורך המארז (כוונה מחלק תחתון לחלק קדמי) אין שום בעיה, מבחינת גובה (כוונה מדלת שמאל לדלת ימין) גם אין שום בעיה, ה D14 אמנם גבוה יותר מהקירור שיש לי אבל עדיין ישאר מרווח, ומבחינת רוחב (כיוון חלק אחורי אל חלק קדמי) גם אין בעיה אבל אני מניח שאני אצטרך להגביה את המאוורר החיצוני של ה D14 שיהיה מעל הזכרונות או שאני אעביר אותו צד.

אז אני מניח שברגע שיהיה לי (ככל הנראה D14) במערכת שלי, אני כבר אהיה מוכן לצאת לדרך לנסות להגיע לבערך 3.8Ghz? ובהנחה שהכל עובר בשלום, שיפור לתדר כזה זה כמעט שיפור של 50%? (מה שאומר שמבחינת BF4 צימצמתי את הצוואר בקבוק והמשחק ירוץ אפילו יותר טוב?)

עריכה: אוקיי לאחר בדיקה יותר מעמיקה בנוגע לרכישת הקירור, רכישת ה D14 לא אפשרית בשבילי אם אני רוצה לראות את הציוד בזמן הקרוב, לעומת זאת ה C14 זמין בשבילי לרכישה מיידית. בהתחלה חששתי כי ה D14 יותר טוב אבל לאחר בדיקת ביצועים עם המעבד שלי גם ב OC ל 4Ghz וגם על 2.66Ghz, הטמפרטורות אפילו לא מדגדגות את הגבולות של I7 920, אז החלטתי ללכת על C14.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדגדגות?

הטמפרטורות תמיד הם אתגר.

הרבה אנשים היו צריכים לבטל את הHT כדי להשיג טמפרטורות תקינות ויציבות עם OC ל3.8/4GHZ.

אני לא מאמין שתהיה לך בעיה עם הC14, אבל אל תהיה כל כך שאנן.

שום דבר לא בטוח.

יש מעבדים יותר מוצלחים שיכולים להגיע לתדרים גבוהים עם מתח נמוך יותר מאחרים, ויש מעבדים שדורשים יותר מתח לאותם התדרים, וכתוצאה מכך גם מייצרים יותר חום.

אתה אף פעם לא יכול לדעת בוודאות על איזה מעבד נפלת עד שאתה בודק.

בעיקרון אתה לא רוצה שהטמפרטורות יעברו את ה80 עם PRIME 95.

אם הם עוברות את ה80 מעט, אחרי כמה דקות של פעילות, ואינן מגיעות הרבה מעבר בשימוש ממושך, אז בעיקרון המצג גם כן נחשב די טוב לשימוש כללי.

כי PRIME95 זו בדיקה קיצונית שנדיר שתתרחש במציאות בעוצמה שכזאת ולאורך זמן.

מעל 80-85 מעלות מתחילות להיות בעיות יציבות בדרך כלל.

המעבד גם מתחיל לעשות THROTTLING כדי לנסות לקרר את עצמו, דבר שפוגע בביצועים.

לכן זה לא מצב תקין/אידיאלי או אפילו אפשרי להגיע ל90 מעלות כאילו הכל בסדר.

גם יש פערים בין נקודת המדידה לנקודות שאולי נמצאות בטמפרטורה קצת גבוהה יותר.

כך שיש פער בין מה שכתוב במפרט המעבד אצל , והמציאות מבחינת המשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדגדגות?

הטמפרטורות תמיד הם אתגר.

הרבה אנשים היו צריכים לבטל את הHT כדי להשיג טמפרטורות תקינות ויציבות עם OC ל3.8/4GHZ.

אני לא מאמין שתהיה לך בעיה עם הC14, אבל אל תהיה כל כך שאנן.

שום דבר לא בטוח.

יש יותר מוצלחים שיכולים להגיע לתדרים גבוהים עם מתח נמוך יותר מאחרים, ויש שדורשים יותר מתח לאותם התדרים, וכתוצאה מכך גם מייצרים יותר חום.

אתה אף פעם לא יכול לדעת בוודאות על איזה מעבד נפלת עד שאתה בודק.

בעיקרון אתה לא רוצה שהטמפרטורות יעברו את ה80 עם PRIME 95.

אם הם עוברות את ה80 מעט, אחרי כמה דקות של פעילות, ואינן מגיעות הרבה מעבר בשימוש ממושך, אז בעיקרון המצג גם כן נחשב די טוב לשימוש כללי.

כי PRIME95 זו בדיקה קיצונית שנדיר שתתרחש במציאות בעוצמה שכזאת ולאורך זמן.

מעל 80-85 מעלות מתחילות להיות בעיות יציבות בדרך כלל.

המעבד גם מתחיל לעשות THROTTLING כדי לנסות לקרר את עצמו, דבר שפוגע בביצועים.

לכן זה לא מצב תקין/אידיאלי או אפילו אפשרי להגיע ל90 מעלות כאילו הכל בסדר.

גם יש פערים בין נקודת המדידה לנקודות שאולי נמצאות בטמפרטורה קצת גבוהה יותר.

כך שיש פער בין מה שכתוב במפרט המעבד אצל , והמציאות מבחינת המשתמש.

אוקיי, תודה לא ידעתי.

אז אני אחרי התקנת ה C14 והמהרה ל 3.8Ghz, בנוגע לייציבות, זה עדיין בבדיקה (OCCT רץ כרגע כבר 50 דקות, אני במחשב אחר). והטמפרטורות נעות על 55-59, הייתה נק' קצה של 61 מעלות.

אבל יש לי שתי בעיות: הראשונה, רק 4GB ראם מזוהים מתוך 10GB (כאשר התקנתי את הקירור, רק 8GB זוהו והייתי צריך לחבר כל סטיק בנפרד כדי ששוב יזוהו 10GB של ראם עוד לפני ה OC) ועכשיו לאחר ה OC רק 4GB מזוהים. האם זה בגלל ההמהרה? אולי הקירור מהודק מדי?

ובעיה שנייה, אני חייב שמישהו יגיד לי אם ההגדרות שלי ב הן בסדר :huh: אני מפחד שיש אולי בעיה עם ההגדרות שלי שאני לא יודע אז צירפתי של הביוס, אם צריך עוד משהו תגידו לי.

עדכון: שיניתי כמה הגדרות ב OC ועכשיו המחשב חזר לזהות 10GB ב Tri-Ch אז הגדרות ה OC החדשות הן:

תדר המעבד הוא 3.5Ghz

CPU Voltage +0.00 (נשאר על מתח ברירת מחדל, אבל באופן קבוע, לא על auto)

DRAM Voltage 1.62V

Base Clock 166.6MHZ

Memory Ratio 4 (מה ששם את ה dram frequency על 1328Mhz)

Uncore Ratio 8

כל שאר ההגדרות נשארו אותו הדבר כמו בתמונות.

המחשב כרגע מריץ OCCT. יש הערות? כי אני באמת צריך לדעת איפה אני עומד :s0927:. רק רציתי לומר שהשיפור הוא ניכר, בדקתי את המשחקים שמותקנים לי על המחשב (בגלל השדרוג פשוט התקנתי את החדשים הכבדים והשבורים ביותר) ובכל משחק היה שיפור, אני ממש שמח ואני מקווה שאני אוכל להשאיר את הOC לפחות על 3.5Ghz :bounce:.

עדכון נוסף: לאחר שעתיים עם OCCT עצרתי את התוכנה והתוצאות היו שהטמפרטורות נעו על 53-55 מעלות (עם נק קיצון של 58 מעלות)

עדכון נוסף II: לאחר 4 שעות של Prime95 עצרתי את התוכנה, אותן הטמפרטורות כמו ב OCCT וכמובן שום שגיאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...