i3 או i5 למחשב משרדי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i3 או i5 למחשב משרדי

yuval n

Recommended Posts

אני מתכוון לקנות להורים שלי מחשב משרדי.

בגדול אני די סגור על המפרט,

שכולל בגדול HD של טרה, 8ג'יגבייט ראם, 120 ג'יגה ssd

ואני מאוד מתלבט לגבי המעבד. מצד אחד אני מעוניין לחסוך, ובכל מקום שקראתי ממליצים על לא יותר מi3 למחשב משרדי (אינטרנט, מוזיקה , סרטים)

מצד שני, כשביררתי עם אנשים שאני מכיר, כולם המליצו לי ללכת על i5 שיחזיק לאורך זמן.

אני מאוד מקווה שהמחשב יחזיק כמה שנים טובות אצל ההורים שלי, ואני מאוד מתלבט אם מעבד חזק יותר יבוא לידי ביטוי וימשוך את המחשב לזמן יותר ארוך.

אשמח לשמוע מה דעתכם,

תודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד הוא צודק. אין דבר רע במעבד עבור צורך משרדי. זה צריך להחזיק מעמד מספיק זמן..

מצד שני, אם התקציב מאפשר אז למה לא לרכוש 'ביטוח עתידי' באמצעות מעבד I5 ? זה לא ההבדל הכי משמעותי בעולם..

שוב הכל תלוי בתקציב. תועיל ותספר לנו כמה התקציב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קודם כל תודה על התגובות.

המטרה היא לשמור על תקציב כמה שיותר נמוך, כשזה באמת הדגש העיקרי.

אבל הישג נדרש הוא שיעבוד חלק לכמה שנים טובות.

זאת אומרת, אם חסכנו עכשיו, ועוד שנתיים המחשב כבר מקרטע אז מבחינתי לא בחרתי טוב.

ההפרש שהציעו לי בivory הוא 2500 לi3 עם כל מה שכתבתי למעלה, (כולל ווינדוס). ו2900 אם מחליפים בi5.

הלוח אם בעסקה- - H81M-K

ומציעים אופציות לשדרוגים של לוח אם במחירים זניחים (10/30 ש"ח) ל:

gigabyte GA-H81M

או H81M-A

אני מקווה שסיפקתי הפעם מספיק פרטים.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע. זו הסיבה שאני שואל.

אני מבין שכרגע זה מספיק לצרכים שלהם, אני פשוט לא יודע להגיד לשנתיים קדימה.

אנשים בשר ודם שהתייעצתי איתם אומרים שעדיף i5 לאורך זמן, ובמקורות שונים באינטרנט כותבים שלשימוש משרדי i3 מספיק.

חשבתי לקבל חוות דעת סופית ולקבל החלטה פה בפורום, (ביחוד אחרי שקיבלתי פה עצות מעולות בקשר למחשב שקניתי לעצמי ואני מבסוט ממנו)

אני חושב שבכל ההמלצות שקיבלתי על i3 לא הייתה התייחסות לעתיד, למרווח נשימה של שנתיים שלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שi3 מספיק. ברור גם שi5 יותר טוב לאורך זמן. זה לא סותר זה את זה.

למרווח נשימה של שנתיים שלוש - זה בכלל לא משנה בשום צורה. כמו שאמרו לך - גם פנטיום שקר-כלשהו מודרני (שזה בעצם i3 מסורס) יספיק יופי.

אתה עושה מזה סיפור יותר גדול ממה שזה. גם מחשבים שנקנו לפני 5 שנים עם מעבדים שחלשים יותר מi3 מודרני ואפילו בלי עדיין סוחבים בצורה טובה שימושים משרדיים.

השאלה היא האם חשוב לך יותר 400 שקלים עכשיו או איזושהי תוספת ביצועים במצבים מסוימים בעוד 5 שנים. אני אישית, למרות שאמרתי לך שאין בכך צורך אמיתי, בכל מקרה הייתי הולך על המעבד היותר חזק, כי:

* כמה מאות שקלים לא משנים לי כשאני קונה מחשב

* אני אוהב להשקיע במחשבים שלי

* אני מחזיק מחשבים גם יותר מ5 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ גם אנחנו כאן בשר בדם (עד כמה שידוע לי), והדעות שנתנו לך אנשי הבשר ודם לא סותרות אחת את השניה.

ברור שI5 יאריך ימים על פני I3 או PD.

גם ברור שPD או I3 יספיקו ודיי עבור צרכים משרדיים כרגע וגם בעתיד.

כמה עתיד?השאלה היא מה יהיה בעתיד. אמרת שאתה שואל כי אתה לא יודע מה יהיה בעתיד ?

אז טוב ששאלת כאן, יש לחברי הפורום מנוי למכונת זמן! פשוט צריך לעשות לה טסט ולחדש לה את הביטוח....

ועכשיו ברצינות אם מסתמכים על 'אירועים קודמים' ובראיה לאחור, מחשבי QUAD מלפני 5 שנים מחזיקים היום יופי צרכים משרדיים.

אם משדרגים להם את כונן המערכת לכונן מסוג אז יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי להבחין שזה לא I5 במסגרת עבודות שכאילו.

*לפני 5 שנים מעבדיי QUAD טובים זה בערך היה הI5 4460 של היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש מזה כ-5 שנים במחשב שבו אין כוהן SSD, המעבד הוא QUAD- ישן Q9550 והמחשב עובד חלק לחלוטין לשימוש משרדי ואף יותר.

אני יכול לומר לך שיש לי מחשב נייד שהוא 5I והוא זוחל לעומת המחשב המשרדי. לדעתי, 3i מספיק, ואם אתה רוצה להשקיע סכום נוסף תשקיע בזכרון או בנפח הדיסק (כלל ידוע בדיסקים הוא שהנפח אף פעם לא מספיק).

הדבר היחיד שאני יכול להמליץ לך לגבי העתיד, זה לא למלא את כל חריצי הזיכרון, כך שאם בעתיד תרצה לשדרג משהו, ובד"כ במערכת חלונות השדרוג המהיר והיעיל הוא תוספת , יהיה לך קל (וגם לא יקר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - אין לשאלה הזו תשובה. ברור שתמיד עדיף מעבד חזק יותר. לא קיימת תשובה לשאלה "כמה המחשב יחזיק?".

גם פנטיום יספיק בהחלט. i3 יהיה טוב יותר. i5 יהיה טוב עוד יותר. תחליט כמה כסף אתה רוצה להשקיע במחשב ותקנה מה שנכנס בסכום שנראה לך הגיוני לשים על מחשב. אין תשובה שהיא מעבר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הקטע, למהנדס שיושב במשרד לידי במפעל יש מחשב מבוסס 4!! (הבן אדם בן 80 ומשרטט רק על נייר) אבל עצם העובדה שהמחשב עדיין סוחב לצרכים בסיסיים (אופיס ואינטרנט) אומר את הכל :D.

אני לעומתו עם מחשב רציני יותר :) (ובניגוד אליו משתמש בתכנות מורכבות).

אם אתה רוצה לחסוך, לדעתי קנה I3 בראש שקט, הליבות הן אותן ליבות פחות או יותר כמו במעבדי I5 רק ש2 מתוך 4, וליישומים פשוטים שלא דורשים כוח עיבוד רב (משרדיים שלא צריכים ריבוי ליבות) אין צורך במעבד מרובע ליבות וגם לא צפוי להיות הבדל מעשי ביניהם .

יותר מזה, כשאנשים פה אומרים שעם I5 תהיה בטוח לזמן רב יותר, בטוח למה? האופיס פתאום יהפוך "לכבד" יותר, או שמא האינטרנט ?

איך שאני רואה את זה, מה שטוב היום לצרכים משרדיים יהיה טוב גם בעוד 5 שנים ואף יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...