לא מאמין בעצמי... - עמוד 2 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מאמין בעצמי...

no_way

Recommended Posts

אני דווקא מכיר שלמלמדים חדווא כמעט מחדש (הגדרת גבולות, נגזרות, אינטגרלים וכו') רק בצורה הרבה יותר מורחבת והרבה יותר מהר.

לא צריך ידע ברמה של 5 יחידות כדי להצליח בקורסי הבסיס במתמטיקה, אבל כן צריך להבין מהר יחסית הרבה נושאים מתמטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקורס הזה נקרא "אשנב למתמטיקה" והוא קשה מאוד אם אתה לא מגיע עם ידע ברמה של חמש יחידות לפחות.

זה לא קורס שמלמד אותך בסיס בשום צורה.

אני קיבלתי 96 באשנב עם ידע של 4 יחידות וזה נחשב קורס "מתנה" כי הוא דיי קל ושווה 6 נקודות.

זה ההסבר על הקורס:

קורס זה הוא קורס מבוא המציג לסטודנטים נושאים בסיסיים במתמטיקה. הוא אינו קורס טכני ואין רוכשים בו מיומנות חישובית תיכונית או אחרת. הקורס מכשיר את הסטודנטים לקראת חשיבה מתמטית נכונה ומקנה כלים מתמטיים בסיסיים. נדונים בו בצורה מפורטת ומדויקת נושאים שרובם מופיעים בצורה "עממית" יותר במסגרות הלימוד המקובלות. בשל כך, הקורס מתאים גם למורים, בייחוד למורים בחטיבות הביניים.מן הסטודנטים הלומדים בקורס כמעט לא נדרשות ידיעות מוקדמות ואיננו מניחים מראש שליטה בחומר מתמטי כלשהו. עם זאת, נדרשים מן הסטודנטים בגרות מחשבתית ועניין בחשיבה מופשטת.

לא צריך 5 יחידות בשביל להצליח במדעי המחשב, מה שצריך זה תחת ורצון ואם אין אחד מהם אין מה לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת תחליטו מצד אחד אתם אומרים שזה הרבה יותר קשה מ5 יחידות מצד שאני צריך להשקיע ולא צריך לדעת 5 יחידות... אתם צריכים להבין שמי שבא בלי בסיס הוא בא בלי בסיס וכמה הוא יכול לשבת סימסטר ולנסות לפתור ? הוא צריך לעבור על 4 יחידות קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סטודנט בסמסטר ב' למדעי המחשב.

מבחינת המתמטיקה- אז כן היא הרבה יותר קשה ממתמטיקה תיכונית. הקורסים לוגיקה ותורת הקבוצות ואלגברה 1 שונים לגמרי ממה שהכרת בתיכון והידע מהתיכון בכלל לא יעזור לך שם.

דווקא חדו"א 1 זה כן קורס שיש בו לא מעט חומר שמוכר מהתיכון, בעיקר חלקו השני של הקורס (חקירת פונקציות, נגזרות, אינטגרלים).

בכל אופן, אני לא חושב שצריך 5 יחידות כדי להצליח בקורסי המתמטיקה. גם עם 4 יחידות אני מאמין שאפשר להסתדר, ויש מסביבי לא מעט חבר'ה שלמדו 4 יחידות בתיכון.

כן מומלץ לעשות איזשהו רענון לפני הלימודים- בנושאים בסיסיים וטכניים כמו חוקי חזקות, לוגריתמים, אי שיוויונים, פונקציות טריגונומטריות (ופונקציות בכללי), מספרים מרוכבים וכדומה.

אצלי באוניברסיטה (בן גוריון) מעבירים קורס קיץ של חודש שבדיוק עושה חזרה על הנושאים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אין באמת טעם לבזבז את הזמן במצבך על לימודי מתמטיקה תיכונית. תשקיע את הזמן ביסודות של מתמטיקה אקדמית (כמו למשל הקורס "אשנב למתמטיקה" של האו"פ). לבוא לאוניברסיטה ולדעת ש"ווקטור זה חץ עם גודל וכיוון" זה לא באמת רקע שעוזר לך. גם הרקע על מספרים מרוכבים לא באמת רלוונטי, ולומדים אותם מאפס בהרצאה אחת בתחילת כל קורס של אלגברה לינארית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין באמת טעם לבזבז את הזמן במצבך על לימודי מתמטיקה תיכונית. תשקיע את הזמן ביסודות של מתמטיקה אקדמית (כמו למשל הקורס "אשנב למתמטיקה" של האו"פ). לבוא לאוניברסיטה ולדעת ש"ווקטור זה חץ עם גודל וכיוון" זה לא באמת רקע שעוזר לך. גם הרקע על מספרים מרוכבים לא באמת רלוונטי, ולומדים אותם מאפס בהרצאה אחת בתחילת כל קורס של אלגברה לינארית.

אצלנו לא לימדו בהרצאה הראשונה מספרים מרוכבים, אלא רק בתרגול.

זה היה מאוד מהיר ואנשים שלא הכירו את הנושא מהתיכון די הלכו לאיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הרגשתי שדברים שידעתי מהתיכון (וקטורים, מרוכבים, וגם חדו"א בסיסית) עזרו לי בקורסים המתמטיים של שנה א' בתואר.

נכון שמלמדים את הכל מאפס, נכון שמלמדים יותר לעומק וברמה גבוהה יותר, אך עצם זה שאתה מכיר את הדברים נותן לך בטחון עצמי וגם קצת יותר זמן להבין (כי אתה יודע את הבסיס ולמעשה צריך לספוג את הדלתא, ולא את כל החומר).

מצד שני - האם שווה למישהו שאחרי תיכון ולא יודע את הדברים האלה להשקיע קודם בלימוד החומר התיכוני? כמעט בטוח שלא. אם אתה גם ככה צריך ללמוד מאפס, תלמד ישר את מה שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בתכלס מה שאתם אומרים שאפשר להתחיל תואר בפתוחה מ0 ? אפילו בלי ידע במתמטיקה ?

זה בהחלט לא מה שאמרנו. תקרא שוב את התגובה שלי מהעמוד הקודם:

http://hwzone.co.il/community/threads/560542-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%99?p=5025969&viewfull=1#post5025969

המלצתי שם בדיוק באיזה ידע תיכוני כדאי מאוד לשלוט לפני שמתחילים ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אתה ממשיך בשלך. אתה לא משנה את הקיבעון המחשבתי שאנשים מצביעים לך עליו במפורש - כי יש להם נסיון יותר ממך והם באים לעזור לך. ההתרסקות של אנשים עם 5 יחידות לא אומרת שום דבר מלבד שקיימים בעולם אנשים עם 5 יחידות שמתרסקים במתמטיקה בסימסטר א'. אם אתה בעניין של לתת פרשנויות לדברים כל כך פשוטים, לך תהייה פרשן או פילוסוף ותמציא לוגיקה חדשה.

קח לך כמה ספרים, תנסה להתמודד לבד במשך כמה שבועות עם חומר של מתמטיקה אקדמית, ותראה איך אתה מסתדר. אם תעשה את זה במקום לדפוק את הראש בקיר אולי אשכרה תצא מהקיבעון המחשבתי שלך. בשלב הזה חומר של תיכון רק יקלקל אותך: אם תתמודד בהצלחה עם 5 יחידות אתה אומנם תלמד כמה מושגים אבל תגיע לסימסטר א' כשהחומר עוד טרי לך בראש והשוק של מתמטיקה אקדמית יהיה אצלך יותר גדול לעומת שוק של אדם שסיים 5 יחידות בתיכון וכבר הספיק לשכוח כמעט הכל. ומצד שני אם לא תצליח להתמודד עם מתמטיקה תיכונית לבד אתה תאכיל את עצמך וזה ייפגע לך במוטיבציה למרות שזה לא בהכרח יעיד משהו.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אז בתכלס מה שאתם אומרים שאפשר להתחיל תואר בפתוחה מ0 ? אפילו בלי ידע במתמטיקה ?

גם כיתה א' התחלה מאפס. למה אתה צריך שיגידו לך שאפשר להתחיל בפתוחה תואר מ-0, כשפשוט עובדתית יש כל כך הרבה אנשים שעושים את זה?

כן, השמש זורחת במזרח, באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי והייתי יכול להתמודד ישר עם המתמטיקה אקדמאית אבל מה לעשות שדורשים ככה וככה בשביל להתקבל? אם מה שאתה אומר נכון אז אין סיבה ללמוד במקום אחר חוץ מהפתוחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתה מצליח להסיק את הדברים האלה. למרות שאני באמת מאמין באונ' הפתוחה כי בסוף אתה לומד לבד גם באוניברסיטאות רגילות, עם חומרי לימוד חיצוניים (ולעיתים רבות גם עם ספרים של הפתוחה).

קודם תנסה להתמודד, אחריי זה תגיד "הלוואי והייתי יכול".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...