לא מאמין בעצמי... - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מאמין בעצמי...

no_way

Recommended Posts

שלום

אני רוצה לדבר על נושא בעייתי שקיים אצלי הרבה זמן כבר.

אני בן 22 סיימתי עכשיו וכל חיי אהבתי מחשבים.

אין לי תעודת בגרות, 3 יחידות מתמטיקה היו קשות מאד. ופסיכומטרי קיבלתי 420.

יש לי ראש אבל תחת עד היום לא היה לי.

אני באמת טוב במחשבים, אני רוצה ללמוד תואר בהנדסת תוכנה או תואר אחר שקשור למחשבים.

אבל הדבר היחידי שממנו אני חושש הוא 5 יחידות המתמטיקה וכל ציוני הבגרות הגבוהים האלא שבחיים לא חושב שאני אקבל.

באמת תעזרו לי בקטע הזה אני באמת לא יודע איך להתקדם מפה.

אני חייב תואר אני רוצה תואר ואני רוצה משכורת של 40 אלף בחודש אחרי תואר שכזה.

זו המטרה שלי. כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך ראש למתמטיקה אין לך מה לעשות בתואר שכזה. אתה תסבול כל הדרך ובסוף גם לא תהיה ממש טוב.

אם אתה חושב שיש לך ראש למתמטיקה אתה חייב להשלים כמה קורסים (בגרות וכו') ואז תהיה יותר חכם, תדע אם זה מתאים לך או לא.

ובלי כל קשר, ארבעים אלף שקל בחודש זו משכורת יפה מאוד אבל היא לא מוגבלת לתחום מדעי המחשב. גם אנשי מכירות, מנהלי פרוייקטים, פסיכולוגים עצמאיים ועוד שלל מקצועות יכולים להביא משכורות כאלה הביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אחרי תואר כזה אתה לא תראה 40 אלף בחודש.

אם תהיה סטודנט טוב ומעלה (שזה גם לא בדיוק ללקק דבש) תקבל חצי מזה בד"כ וגם זה ברוטו (מה שישאיר לך 13 במקרה הטוב)

אז דבר ראשון כדאי שתפסיק לחלום בהקיץ.

לגבי הדבר שאמרת על עצמך - "אני באמת טוב במחשבים", מה זה אומר?

מה אתה חושב שלומדים בתואר למדעי המחשב? - רוב הסיכויים שלא נתקלת בתוכן כזה סתם ביום-יום בשימוש במחשב.

דבר אחרון שאני אומר לאחרונה יותר מדי כנראה -

תואר במדעי המחשב - לא שווה - ללמוד לתכנת (בשביל זה אפשר ללמוד פשוט לתכנת)

תואר במדעי המחשב - לא קשור ל-IT (תחזוקת מחשבים שאנשים עושים כמו טיפול בבעיות במחשב הביתי שלהם), בשביל זה אפשר ללמוד טכנאי מחשב/רשתות/אלקטרוניקה וכו'.

לצערי, כל מי שאני מכיר שהגיע לתואר כזה מתוך הנחה שהוא דלת רק לאחד משני התחומים למעלה נשר מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אתה צריך לסדר קצת את הראש שלך.

זה שאתה אומר שהמניע העיקרי שלך הוא כסף, יגרום לך (כנראה) להיות ממורמר כל חייך בעבודה, ומשכורת של 40000 ש"ח היא אשליה שאתה צריך להוציא מהראש (לפחות בהתחלה וגם כנראה שגם לא בארץ).

בנוסף, לימודי הנדסת תוכנה דורשים מתמטיקה ברמה גבוהה ולא סתם, יש צורך תמידי במהלך התואר וגם אחריו במתמטיקה, לשימושים שונים ומשונים.

אם 3 יח' במתמטיקה היו קשות, אני לא רוצה להפחיד אותך יותר מדי אבל באוניברסיטה/מכללה הרמה פי כמה יותר גבוהה מ5 יח' ..

אם בכל זאת אתה מכוון מטרה, אתה צריך לעשות סוויץ' בראש (וגם בתחת), לגשת למכינה ולא פחות מלהתאבד עליה, כנ"ל לגבי הפסיכומטרי.

שיהיה בהצלחה, ותתחיל להאמין בעצמך כי אחרת זה לא יקרה לעולם..

ר.

מהנדס מכונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה מצויינת מ Access Denied.

אני לא מבין למה אתה ממשיך להלום עם הראש בקיר רק כאשר לפני חודש נתנו לך כבר כמה תגובות?

פתחת גם דיונים לפני זה וקיבלת בדיוק אותו מידע.

במקום לבכות בפורום, היית יכול כבר להתחיל לעבוד ולראות בעצמך למה אתה מסוגל.

עריכה: יש לך מושג כמה מיסים תשלם עם משכורת של 40 אש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי תעודת בגרות, 3 יחידות מתמטיקה היו קשות מאד. ופסיכומטרי קיבלתי 420.

יש לי ראש אבל תחת עד היום לא היה לי.

בקושי עשה 3 יח"ל במתמטיקה, ציון בזיוני בפסיכומטרי, אבל כן - יש ראש, הבעיה רק בתחת. אולי כדאי להתייעץ עם פרוקטולוג?

אני באמת טוב במחשבים, אני רוצה ללמוד תואר בהנדסת תוכנה או תואר אחר שקשור למחשבים.
בשביל תואר בהנדסת תוכנה צריך להיות טוב במתמטיקה. אם אתה רק "טוב במחשבים" - הכיוון שלך זה להיות טכנאי מעבדה בKSP או במקרה הטוב איש IT בחברת הייטק, כשהמהנדסים מסביבך מקבלים משכורות שמנות, ואתה תקבל 8-10 בלחץ.

אני חייב תואר אני רוצה תואר ואני רוצה משכורת של 40 אלף בחודש אחרי תואר שכזה.

תהגר לגרמניה. שמעתי שטוב שם. תקבל משכורת של 40 אלף יורו בחודש בשביל לגרבץ, המילקי זול, יש שלוש דירות לכל אחד, ואין שם את ביבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהגר לגרמניה. שמעתי שטוב שם. תקבל משכורת של 40 אלף יורו בחודש בשביל לגרבץ, המילקי זול, יש שלוש דירות לכל אחד, ואין שם את ביבי.

רצחת לי את הקנה נשימה.. צחקתי עכשיו כלכך חזק שכל הבית חשב שאני נחנק.

אה, ואני מעתיק את זה לחתימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תואר במדעי המחשב - לא קשור ל-IT (תחזוקת מחשבים שאנשים עושים כמו טיפול בבעיות במחשב הביתי שלהם), בשביל זה אפשר ללמוד טכנאי מחשב/רשתות/אלקטרוניקה וכו'.

זה לא ממש מדויק (או ממש לא מדויק). IT זה תחום עצום שכולל בתוכו הכל החל מרשתות תקשורת, דרך מחשוב מבוזר וכלה ב-BI ואבטחת מידע. תוכנה (כלומר מדעי המחשב) הוא היום חלק אינטגרלי מעולם ה-IT בארגונים, ואמנם גם אנשים שמתחזקים מחשבים אישיים ומחליפים דיסקים שייכים לעולם הזה, אך הם מהווים היום אחוז מאוד קטן ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתייחס בעיקר למה שאני מכיר ממקום העבודה שלי, וזה לרוב נושאי תמיכה.

נכון שהתחום התחיל להשתנות בזמן האחרון (לוקחים לא מעט מהנדסי תעשי וניהול וחשמל שלמדו דברים קרובים למדעי המחשב ולא מצאו עבודה טובה יותר בתחום)

ויש גם בנושאים האלו שדורש אנשים בעלי תארים בנושאים קרובים למדעי המחשב.

אבל הסיבה שהאמרתי את הדברים שאמרתי היא כדי שאנשים ידעו ש-

א. אנשים לפני לימודים ידעו שלא צריך תואר אקדמי מפוצץ כדי להגיע לתחום המעטפת בהייטק.

ב. כדי להסביר שבתואר במדעי המחשב לא נלמדים תכנים שלפעמים היו נראים טבעיים למי שלא קרא את הסילבוס שלו (או מכיר את תחומי מדעי המחשב)

קרה לי שחבר טוב של ההורים שלי נתן לי את המחשב הנייד שלו והניח שאני אוכל לסדר לו משהו באופיס כי למדתי מדעי המחשב.

יש דעה רווחת בציבור, שמי שיודע לסדר דברים במחשב (ולכן השימוש שלי במושג IT) מתאים ללמוד מדעי המחשב. אולי היה שווה לדייק בזה קצת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמד תכנות תפתח איזה תשב רגל על רגל ותראה תכסף זורם... רציני , אני כמו כולם הולך לתואר כמו ברווז בגלל הבטחון אבל בתכלס אם נשקיע חצי ממה שאנחנו משקיעים בתואר בנושאים כאלה ואחרים שירחיבו לנו את הידע , אנחנו ניהיה הרבה יותר מוצלחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להוסיף גם למה שדן כתב על תחום הIT.

זה לא רק "החבר'ה שמתקנים לך מחשבים" כבר המון המון שנים וכן ניתן להגיעה שם מאוד גבוהה ולעשות תפקידים מעניינים בלי קשר להשכלה אקדמאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור סטודנט למדעי המחשב אני חייב לציין שגם אני הייתי דיי חלש במתמטיקה בתיכון (4 יחידות ציון 70) ולא אהבתי את זה ועדיין לא אוהב אבל אם תעבוד קשה ותשב שעות על גבי שעות ותפתור תרגילים אתה תצליח.

קורסים כמו אינפי וליניארית בד"כ קשים מאוד גם לאוהבי מתמטיקה אז לי זה היה סיוט וכבר רציתי לוותר (המון נושרים בקורסים האלה) אבל עבדתי ממש קשה והצלחתי לעבור אותם.

מה שאני יכול להציע לך מנסיוני זה או להשלים ל 4 יחידות מתמטיקה באיזה קורס ככה בשביל להבין אם מתאים לך כל העיניין או להרשם למבוא למדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה ואיזה קורס מתמטי ששכחתי את שמו שייתנו לך מוסג מה מחכה לך או פשוט לעשות קורס במכללה של משהו שמעניין אותך בתחום המחשבים ובלי ללא מתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...