מה ההבדל בין oem ל retail ואיפה ממולץ לקנות וינדוס בארה"ב? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין oem ל retail ואיפה ממולץ לקנות וינדוס בארה"ב?

bar2319

Recommended Posts

היי,

אני מעניין לרכוש וינדוס 7/8.1/8 שמתי לב שיש שתי גרסאות לוינדוס oem ו גרסאת ה retail

מה ההבדל בינהם?

ממה שהבנתי בשיטוט קצר באינטרנט שגרסאת הoem ניתנת להתקנה על מחשב אחד בלבד ואם מחליפים מחשב אז לא ניתן להשתמש במערכת הפעלה למחשב החדש

וגרסאת הretail ניתנת להעברה ממחשב למחשב כל עוד שבמחשב הקודם מחקו את הוינדוס

אך גרסאת הretail יקרה בהרבה

זה נכון?

אם אני רוצה לחסוך כסף אז ללכת על ה oem ?

עוד דבר קטן

קרוב משפחה נוסע לארה"ב ורציתי שהוא יקנה לי משם את הוינדוס בגלל המחיר היותר זול, איפה ממולץ לקנות ? Amazon?

אשמח לקישורים

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט ואין הבדל בין ארה"ב לארץ מבחינת המחירים, כך שאני לא רואה סיבה לקנות בחו"ל .

OEM מגיע רק עם מחשב חדש, כך שלא סביר שימכרו אותו בנפרד.

אני כרגע עם וינדוס פרוץ ואני רוצה להחליף למקורי

מה עליי לרכוש כדי להחליף למקורי? אני חייב לרכוש את הגרסא של הRETAIL בישביל להחליף למקורי?

(נעזוב כרגע את העניין של קנייה מחול )

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי חוק אסור לחנויות למכור מוצר OEM שלא עם מחשב חדש באותה החשבונית.

עוד בעייה עם גרסת ה OEM זה שאם אתה למשל משדרג יש מצב שזה לא יעבוד יותר והתמיכה של לא תתעניין ממש אם נשרף לך הלוח או לא ויטענו

שזה בעצם מחשב אחר. מין חוקים כאלה של מייקרוסופט שאתה מאשר כשאתה מתקין את התוכנה.

בעצם זה כמו לקנות רשיון סטודנט אם אתה לא סטודנט ומיקרוסופט מתייחסת לקנייה כאילו העתקת את התוכנה אם לא קנית אותה בסטטוס המתאים.

גרסת הריטייל ניתנת לשימוש חוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך גרסה קודמת של חוקית, למשל .

תוכל לקנות גרסת שדרוג במחיר מופחת...

יש לי במחשב הקודם וינדוס 7 מקורי

זה אפשרי לקנות שדרוג למחשב אחר ?(כאילו למחשב החדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד קאץ' עם OEM,

זאת גרסה שמיועדת ליצרני מערכות שמוכרים לך מחשבי מותג מוכנים בעיקרון. מה שזה אומר שאם תקנה גרסת OEM לא תקבל תמיכה ממיקרוסופט אלא תצטרך לבקש תמיכה ממי שקנית ממנו את המחשב עבור בעיות עם Windows.

בנוסף אאל"ט אתה יכול להתקין גרסת Retail על מספר מחשבים בו זמנית.

https://social.microsoft.com/Forums/en-US/44179f86-f8a6-4dc2-8692-b1637e72280b/windows-license-types-explained

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הדיליי ,

הסיבה העיקרית שאני רוצה לעבור למקורי זה הפגיעה בביצועים, המחשב שלי חדש וחזק אך הוא לא מצליח להריץ משחקים בצורה טובה. ניגשתי לחנות שממנה קניתי את המחשב,KSP, ושם לאחר בדיקה אמרו שהבעיה נעוצה בוינדוס הלא מקורי, דבר שנשמע הגיוני בסך הכל...(בהמשך ההודעה תבינו למה ציינתי את זה )

מצורפות

תמונה ראשונה - המסך הזה מופיע לי כל כמה שעות אך אני סוגר אותו כל פעם

תמונה שנייה - כשאני סוגר את המסך נפתח לי המסך הזה אוטומטית, בדרך כלל אני סוגר גם אותו, אפשר לראות שהוינדוס מציע הכנסת קוד עוד הפעם או לקנות קוד חדש

תמונה שלישית - כאשר אני לוחץ על קניית קוד זה מה שמופיע לי

כמובן שהאופציה של ה 290$ לא באה בחשבון, אך מה אומר האופציה השנייה? אני מקבל דיסק? או רק קוד להפעלה?

מה עדיף, לקנות מקורי ולהתקין מחדש לגמרי או לקנות קוד ( כמו שניראלי שמציעים לי בתמונות שצירפתי) ולהפעיל את הוינדוס שבמקורו הוא פרוץ? באופציה הזאת אני מפחד שאני לא אראה שיפור בביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...