זיכרון מסוג M.2 SSD - האם זה תקן סטנדרטי עבור כל לוחות האם? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרון מסוג M.2 SSD - האם זה תקן סטנדרטי עבור כל לוחות האם?

kobin

Recommended Posts

שלום לכם

http://www.ebay.com/itm/Dell-128GB-SSD-M-2-2260-NGFF-SATA-3-6Gb-s-for-ultrabook-or-motherboard-/171545457089?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item27f0e7f1c1

ברשותי לוח אם Z97-D3H

בלוח מקום לזיכרון מסוג M.2 במהירות 10 GB/s

בארץ המחירים מתחילים באיזור 700 ש"ח (!)

ראיתי ב-איביי רכיבים בסביבות 120 ש"ח + 50 ש"ח משלוח

לדוגמה הקישור שהבאתי

האם רכיבים אלה אונירסליים, ויתאימו ללוח אם שלי?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למידע נוסף לגבי כונן ה SSD הספציפי הזה - פנה לפורום אמצעי אחסון.

2. תקן M.2 הוא אכן סטנדרט, כך שהוא מבטיח תאימות פיזית, אבל יש לשים לב למספר דברים:

א. אורך הכרטיס - צריך לוודא שהוא ייכנס פיזית לחריץ המתאים בלוח האם, שכן יש כרטיסים כאלו שמגיעים באורכים שונים (פשוט תוודא שמבחינת האורך אין בעיה להתקינו על הלוח - יכול להיות שאין מספיק מקום על לוח האם).

ב. כל הרעיון בחיבור ה M.2 (וה SATA-Express באותה המידה) הוא לעשות שימוש ב-2 ערוצי PCI Express במקום בחיבור SATA, כך שיתקבל רוחב פס גדול יותר מאשר בחיבור SATA3. באופן כללי יש לוודא כי הלוח מסוגל לתמוך בסוג הבקר שעל כרטיס כונן ה SSD.

במקרה שלך, הלוח Z97-D3H תומך בכרטיס בחיבור M.2 בעל בקר PCI Express ו SATA, כך שאין בעיה, אבל. שים לב שכרטיס כונן ה SSD שקישרת אליו הוא בעל בקר SATA ולא בקר PCI-Express, מה שאומר שהוא עובד בתקן SATA3 ברוחב פס של 6Gb/s, כלומר מבחינת "מהירות" הוא לא "מהיר" יותר מאשר כונן SSD רגיל בחיבור SATA3.

ג. שים לב ששימוש בבקר ה M.2 יבטל לך 2 חיבורי SATA בלוח האם.

ד. אם אתה מתכוון לאתחל את המחשב מכונן SSD בעל חיבור M.2, יש לוודא כי הדבר נתמך ע"י לוח האם.

3. דברים נוספים בנוגע לכונן ה SSD הזה:

א. במקרה כזה מדובר בכונן SSD שמוגדר כ New Other, מה שאומר שהוא אמור להיות חדש, אבל בלי אריזה.

ב. מדובר בכונן SSD בנפח 128GB בלבד, שזה יחסית קטן ולא בטוח שיספיק לך.

ג. מכיוון שכונני SSD מהירים יותר ככל שהנפח שלהם גדול יותר, אני לא בטוח עד כמה כונן כזה משתלם (למרות שעבור כונן SSD בנפח של 128GB עלות של פחות מ-200 ש"ח הוא מחיר דיי טוב).

ד. בעמוד ב ebay כתוב שזה כונן של , אך על המדבקה כתוב שמדובר בכונן של Sandisk. אני מניח הכוונה היא שהכונן הזה מיועד למחשבי . טכנית הוא אמור להתאים לכל מחשב, אבל יש לוודא שהוא אכן יעבוד גם במחשב נייח רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו תודה רבה על התשובה המפורטת!

אכן על הלוח יש 3 מקומות עבור בורג ההצמדה, אז אני מאמין שהלוח אם מתאים לכל האורכים, ובכל מיקרה אבדוק את העניין.

הלוח אמנם תומך בכרטיסים במהירות 10, וכבר עשיתי חיפוש ב-איביי וראיתי שכרטיסים כאלה מאוד יקרים לכן הלכתי על 6GB/S

לא ידעתי על 2 סוגי הבקרים, או שככל שהנפח גדול זה יותר מהיר. בכל מקרה, אני מעניין בעיקר להאיץ את מערכת ההפעלה והתוכנות העיקריות, יחסית לדיסק קשיח, וכמובן להינות מן המחיר הנמוך - אז זה מתאים לי.

כן, שמתי לב ל-new other. כמו כן יש גם הרבה כרטיסים refurbished בכמה דולרים פחות. נראה לי שמדובר בכרטיסים שפורקו במפעל במסגרת פירבוש של , ואיזה סוחר קנה אותם בקילו.... העיקר שיעבוד.

תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...