חוות דעת על מפרט בתקציב נמוך (2500₪) לצרכי עריכה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט בתקציב נמוך (2500₪) לצרכי עריכה

dorsht

Recommended Posts

אהלן,

בניתי מפרט ב2500₪ (יירכש באילת בסביבות 2150-2200₪).

המחשב ישמש בעיקר לעריכת תמונות, הורדות, מוזיקה, סרטים בFHD וכו', קצת משחקים (לא כבדים מדי ולא חייב לרוץ על HIGH או משהו).

זה המפרט:

מעבד אינטל Intel Core i3 4160 3.6Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Box

לוח אם Gigabyte GA-H81M-S2PV LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI

זיכרון למחשב G.Skill Aegis 4GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 CL11-11-11-28

כרטיס מסך Sapphire Radeon R7 250 BOOST 1GB GDDR5 VGA DVI HDMI PCI-E

מתאמים לכונן קשיח Gold Touch 2.5 Inch Bracket BR-2535

כונן קשיח Sandisk SDSSDP-128G-G25 128GB SSD SATA III

כונן קשיח Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III

צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM

מארז ללא ספק Sharkoon VS4-S ATX - צבע שחור

ספק כח אקטיבי 400W VP400PC

מה דעתכם? האם זה מפרט טוב ביחס לתקציב? באילת הוא יוצא 2182₪. כלומר 2575₪ בסניף רגיל של KSP.

האם הכבלים של ספק הכוח מספיק ארוכים כדי להגיע לכל המקומות בלוח? כבר נתקלתי בספקים שהכבלים היו ממש גבוליים כמו הSS 350W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה הרבה שלא כל הכבלים מגיעים לכל המקומות אלה צריך לדעת לנתב ולהתפשר בסידור הפנימי. גם יש מקרים שנתקעים, משתמשים במפצל או משהו רק כדילהאריך את הכבל. פתרונות ב20שח שלא ידאיג אותך יותר מידיי אבל למה שלא תרכיב את המחשב בחנות?

בנוגע למפרט נראה שיצליח לענות על הציפיות מלבד גיימינג.

על מנת לקבל שידרוג משמעותי בסכום נמוך או אפילו בלי להוסיף כסף בכלל,

תשקול רכישה של כרטיס מסך משומש מסדרת r9.

בנוסף אני הייתי אפילו מחכה קצת רק בכדי להימנע מפשרה על פחות מi5, שצפוי להוות צוואר בקבוק כבר בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא מרכיב באילת כי אין שם שירותי הרכבה, ובנוסף אני מנוסה בתחום ההרכבות, ככה שזה לא מפריע לי ואני נהנה להרכיב.

ב. לא מדובר פה על גיימינג מטורף כמו שציינתי, אלא משחקים פשוטים יותר, וגם את החדשים לא חייב להריץ על HIGH.

ג. משומש לא בא בחשבון.

ד. מה הכוונה מחכה קצת בכדי להמנע מפשרה על פחות מi5? למה i5 יהווה צוואר בקבוק בעתיד הקרוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג. או שתתפשר באיכות הכרטיס (נזכיר שכבר התפשרת כאן יותר מידיי עם הR7 הזה) או שתישאר עם המפרט הנוכחי, שאני באופן אישי לא מתחבר אליו במיוחד.

ד. תחכה עד שתוכל להרשות לעצמך להשקיע עוד קצת ולרכוש מעבד I5 ולא I3 כיוון שI3 עשוי 'להיגמר' לך מהר יותר.

או שתתפשר עוד על הכרטיס ותרד למובנה לבינתיים כדי שתוכל לשדרג כאן את המעבד.

שוב לא I5 ולא I3 יהוו צוואר בקבוק היום או מחר בבוקר אבל בשנתיים הבאות סביר מאוד שההבדל שבין I5 לI3 יבוא על ידיי ביטוי.

בנוסף הרשה לי לציין שמאז שהוספתי למחשב כונן הביצועים בפוטושופ CC השתפרו פלאים (מה שאגב לא נכון לגבי CS6 ומטה).

ממליץ בחום על MX100 256 שעולה באילת 480, קצת יותר יקר משלך אבל שווה את ההפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...