כרטיס חדש או מתאם לכרטיס הישן? DVI -> Display Port - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס חדש או מתאם לכרטיס הישן? DVI -> Display Port

Murmur

Recommended Posts

שלום

אני עם מחשב ישן (בן 6, נקנה בהמלצת הפורום) עם מעבד Phenom II X925 וכרטיס מסך מובנה HD4200.

קניתי מסך חדש

Dell U2414H

הבעיה: יש לי רק יציאות DVI + במחשב, וכניסות DP ו- במסך.

שימוש ביציאת גורמת לדרייבר (הישן ללא עדכונים קיימים) של הכרטיס להתייחס למסך כאל HD והורסת לי את הצבעים ואת כיוון הגאמה והשחור. השימוש העיקרי במסך הוא לעיבוד תמונה וחשוב לי דיוק הצבע.

אני חושב האם לקנות כבל שיוציא DVI מהמחשב ויכניס DP (או mini DP) למסך - אלא שלא מצאתי כזה (רק כאלה שעובדים בכיוון ההפוך).

אפשרות שנייה - לקנות כרטיס מסך (יד 2?) שלא יחנוק את המחשב - שיש לו יציאת DP. כמובן שלא מעוניין לשים על זה יותר מ-200 ש"ח (+/-)

אשמח לעצתכם - מה פרקטי וזמין יותר, ואם כרטיס מסך - אז איזה לחפש?

אני לא משחק וכמעט לא עושה תלת-מימד - בעיקר (lightroom + photoshop)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי את שניהם, לפי הסדר הזה אפילו.

באתר של מצוין במפורש שהדרייבר האחרון לכרטיס זה הוא מ-2013. נסיונות התקנה של דרייברים חדשים יותר (שבמוצהר אינם תומכים במשפחת HD4000) גרמו לכך שלא יכולתי בכלל להפעיל את ה-CCC. התקנתי מחדש את הדרייבר מ-2013.

גם קראתי על טוויקינג של ה-Full RGB range ובחרתי RGB4:4:4 ב-CCC (הייתי צריך גם לשחק עם ה-scaling להביא אותו ל-0%).

עדיין התמונה בהירה מדי, למרות כיוונוני בהירות/קונטרסט/גאמה שונים.

בקיצור - נמאס לי מה- הזה (HDMI ופוטושופ - לא הולך ביחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק קניתי את המסך הזה אתמול, התקנת את התוכנה שמגיעה עם המסך? היא רצה ברקע ומאפשרת מתוך מערכת ההפעלה לשנות את הגדרות התצוגה של המסך בנוחות.

התקנתי. אחת הצרות עם הדרייבר הישן של (שכאמור אני חייב אותו כי הוא האחרון שתואם את כרטיס המסך המובנה) היא שה- Display Manager לא מזהה שמחובר מסך של דל ולכן אינו ניתן להפעלה.

כך שאני לא יכול להשתמש בו ממילא.

יכול להיות שהבהירות \ ניגודיות \ גאמא שאתה לא מסתדר, בכלל לא מוגדרות במחשב אלא במסך עצמו ?

הערכים ששיחקתי איתם היו במסך, לא במחשב.

בקיצור - אני תקוע פה ב-wormhole טכנולוגי - עם מסך חדש מדי (בלי כניסת DVI) וכרטיס מסך ישן מדי (בלי יציאת DP, שהדרייברים הישנים שלו מתייחסים ליציאת ה- כאל טלויזיה באופן אוטומטי).

אגב -להערכתי אם הייתי מוצא אפשרות להוציא DVI אל ה- display port שבמסך - זה היה פותר את הבעיה: כשאני מחבר את המסך למחשב נייד דרך ה-Display port - הוא מתנהג פרפקט. בלפטופ יש כרטיס מסך חדש יחסית (בן שלוש) עם יציאת DP.

להערכתי אין לי אפשרות לפתור את העניין בלא התערבות חומרה - כאמור - כבל שיודע לקחת DVI מהמחשב ולהפוך אותו ל-DP או mini DP, או כרטיס מסך (ישן מספיק שלוח האם בן ה-6 יתמוך בו) שיוציא לי DP.

אפשרות נוספת שאני חושב עליה - אם אני מוציא כבל DVI מהמחשב שבקצהו יש כניסת למסך - יתכן שכרטיס המסך יתייחס ליציאה כיציאת ולא (כי הוא מוציא DVI). השאלה האם יש כבל כזה, והאם זה שווה את הסיכון של לבזבז עליו 100 ש"ח. אולי גם זה לא יעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן זה נשמע כמו מצב בעייתי.

ממיר DVI לDisplayPort, הוא ממיר לכל דבר. אני גם לא חושב שהוא נפוץ מידי.

מתאם/כבל -DVI לא אמור לעלות 100 שקלים. הייתי מנסה לקנות כזה באיביי בכמה גרושים, ולקוות שזה יעבוד.

אם לא יעבוד, הייתי הולך על כרטיס מסך חיצוני זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להמליץ על מודל ספציפי לכרטיס מסך חיצוני כזה?

מצורפים פרטי לוח האם

Gigabyta GA-MA785GMT-UD2H

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3478#sp

אם אתה באיזור חיפה החלפתי לא מזמן כרטיס מסך ויש לי http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3799#ov ארוז פה בצד אם אתה רוצה אני יכול לתת לך במחיר סמלי במקום שישכב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה - מאד אדיב מצדך.

הלוואי שזה היה עוזר - אבל אני רואה שהוא Dual DVI ו- (שאחת ולתמיד נמאס לי ממנו).

זה עלול לשים אותי באותו מצב (למרות שעמוק בלב אני מאמין שדרייברים חדשים בכרטיס חדש יכולים לעזור גם בחיבור HDMI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד בחיבור כרגע עם המסך הנ"ל והדרייבר של עם הכלי שירות מזוהה בלי בעיה.

אולי לפני שאתה מחליף כרטיס תנסה להיכנס לאתר של ותחת התמיכה לבדוק מה בדיוק הדרישות מערכת של כלי השירות של המסך (Dell Display Manager) ולוודא במאה אחוז מה אתה בדיוק צריך להתקין שם.

אם אתה הרפתקן, אתה יכול לנסות בשביל ההשוואה להפעיל את המחשב מדיסק לייב של שרץ עם דרייבר קוד פתוח ולראות אם בברירת מחדל התצוגה שונה.

תנסה גם בלי שום קשר באופן ידני דרך הכפתורים הפיזיים שעל המסך לשחק בהגדרות התצוגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...