יצירת פונקציה של Notification האם זה אפשרי? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצירת פונקציה של Notification האם זה אפשרי?

bdoron

Recommended Posts

האתר שאני עושה למעשה עוקב אחרי פריטים שאנשים משאילים מהלקוח, מה שאני רוצה לדעת זה האם אני יכול ליצור פונקציה שתעבוד על פי תאריך? זאת אומרת האם זה אפשרי לעשות פונקציה שתרוץ כל תאריך מסויים?

לדוגמא הלקוח השאיל למישהו שולחן ואני רוצה עוד שבוע הלקוח שהשולחן שלו יקבל תיזכורת שהשולחן אצל משה למשל

ומוצר אחר יגרום לפונקציה לשלוח תזכורת עוד חודש כי הוא פחות חשוב..

השאלה איך אפשר לעשות את זה למרות שהלקוח לא נכנס לאתר

לא עשיתי את זה בחיים אשמח לדעת אם למישהו יש מושג איך אני עושה דבר כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר על ידי יצירת משימה מתוזמנת שמריצה סקריפט.

Corn job בשרתי לינוקס ו scheduled task בשרתי שיריץ סקריפט כלשהו שתבנה שיבדוק את פרטי ההשאלות ששמורים לך במסד נתונים כלשהו ומתריע בהתאם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצל מה שאתה ממליץ הוא לרשום service בלי שום קשר לאתר בasp.net שעשיתי?

שירוץ במקביל?

המטרה שלי היא לשלוח הודעות לadmin על מידע שמגיע מהdatabase השאלה שלי היא כזאת האם לעשות service שרץ במקביל , שאין לו קשר לאתר שלי? ואם כן אז מה הכוונה? יש לי את הפרויקט בתוכו פתחתי web service שמכיל מתודות, המתודות האלה תמיד רצות שקוראים להם? אני אסביר לכם מה אני רוצה לעשות בגדול שהפונקציה תרוץ לי פעם או פעמיים בשבוע תבדוק את הdatabase ותחזיר לadmin רשימה של אנשים שחרגו מתאריך החזרה של מוצר כל שהו, מממ אני לא יודע בדיוק איך זה עובד....

נגיד יש לי פונקציה שיצרתי, הפונקציה עושה דברים ולא משנה מה היא עושה לשם הדיון, אני רק רוצה להריץ אותה פעמיים בשבוע, האם זה אומר שמאחורי הקלעים יש פונקציה שרצה כל היום כל הזמן? לדוגמא:

הפונקציה של הservice רצה כל הזמן וכל פעם בודקת תאריך ושעה, ואם הפונקציה הגיעה לשעה ולתאריך המסויים היא מבצעת את הפונקציה ששולחת לadmin נתונים.

או שאפשרי לעשות פונקציה שמתחילה לעבוד בזמן כל זמן מסויים.. אני לא יודע איך הדברים מתנהלים מאחורי הקלעים וזה קצת מציק לי, אשמח אם תסבירו לי איך הדברים עובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי פשוט זה scheduled task:

צור דף נסתר באתר שלך שמריץ את הקוד שאתה רוצה להריץ (הוא גם יכול לבדוק אם עבר מספיק זמן מאז הפעם האחרונה שהוא רץ, כדי שלא יופעל יותר מדי פעמים).

צור תכנית קטנה (זה יכול להיות אפילו batch file) שניגשת לדף הזה.

צור scheduled task שמפעיל את התכנית פעם בכמה ימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב אתה מדבר על זה שהיוזר צריך להכנס לדף בשביל שהפונקציה תרוץ , אני רוצה שגם אם היוזר לא נכנס עכשיו חודש לאתר עדיין פעם בשבוע הפונקציה שלי תרוץ

אתה מכיר אולי קישור לאתר שמסביר איך לעשות את כל זה? זה פעם ראשונה שאני עושה דבר כזה מעולם לא התעסקתי עם

scheduled task ולמה לי ליצור דף נסתר באתר שלי? ואז ליצור תכנית קטנה באיזה פרויקט? סתם קונסול אפליקיישן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, המשתמש לא יצטרך להיכנס לדף הזה. בשביל זה יש לך את האפליקציה שתסמלץ את זה (יענו האפליקציה תתחבר לדף הזה). אופציה נוספת אגב היא שהאפליקציה עצמה תעשה את כל העבודה בלי קשר לאתר שלך (כלומר האפליקציה תדאג להתחבר ל-database ולשלוח את המייל וכל זה), אבל יכול להיות שיהיה יותר נוח לעשות את זה מתוך דף שבאתר.

כן, סתם console application.

אם לא התעסקת עם scheduled task אז זו הזדמנות מצוינת ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ יואב אני אספר לך מה עשיתי תגיד לי אם זה בכיון הנכון, קראתי על windows service ונראה לי שזה הכיוון הנכון, מה שאני רוצה לעשות זה ליצור שם מתודה שתופעל כאשר הwindows service יתחיל לרוץ, הבעיה שלפי מה שקראתי באינטרנט אחרי שאני עושה service אני צריך לעשות install על מנת שהוא יופיע ברשימות של הסרביסים של המחשב, קצת קראתי וכאלה והבנתי שאני יכול להתקין אותו בפקודות בc# אז התוכנית שלי היא כזאת ליצור windows service ובכניסה הראשונה של לקוח לאתר אני מפעיל מתודה שמתקינה לי את ה windows service ומפעילה אותו..

האם זאת הדרך לדעתך? נשמע טוב?

אגב אם אני מפעיל אותו היא תמיד תעבוד גם אם הוא מפעיל את המחשב מההתחלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה צריך לעשות את זה בצורה תכנותית - פשוט תתקין את השירות ידנית פעם אחת על גבי השרת וזהו.

אתה יכול לקנפג את ה-service שלך כך שהוא יאותחל באופן אוטומטי בעלייה של המחשב וגם כל פעם שהוא נסגר (אם זה קורה מסיבה כלשהי).

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa984431%28v=vs.71%29.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...