חדש בארדאינו ויש לי שאלה. ! - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש בארדאינו ויש לי שאלה. !

Shmuel Cohen

Recommended Posts

כנראה יצרנים שונים, שניהם יעשו את העבודה .

בתור התחלה, תכין לך חוטי קצר, מטריצה , נגדים, מפסקים/לחצנים ולדים.

עם הציוד הזה תוכל ללמוד את כל היסודות ולבצע פרוייקטונים חמודים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה יצרנים שונים, שניהם יעשו את העבודה .

בתור התחלה, תכין לך חוטי קצר, מטריצה , נגדים, מפסקים/לחצנים ולדים.

עם הציוד הזה תוכל ללמוד את כל היסודות ולבצע פרוייקטונים חמודים :)

כן אני עושה בדיוק הזמנה גדולה. ישלי כבר לדים בבית. אני קונה מטריצה. נגדים לחצנים ואת הארדינו כמובן. יוצא לי בערך 65 שקל הכל.. עד שכל המוצרים אגיעו אני אלמד עוד על חשמל מעגלים ואלקטרוניקה.

תודה רבה רבה לך עזרת לי מאוד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עוד דבר אחד ... שלא ראיתי שמיששהו התייחס פה לגבי ה 5V 12V

הארדואינו מספק מפין דיגיטלי וגם פין PWM מתח 5V וזרם מקסימלי 40 מיליאמפר שזה לא מספיק בשביל מאורר הוא צריך 12V ולפחות 300 מיליאמפר(תלוי במאוורר יש גם של 1300 מיליאמפר שזה 1.3אמפר)

מתח חיצוני של 12V יעשה את העבודה, אבל לא לבד.

יש שיטה שמשתמשים בה בטרנזיסטור כדי לשלוט עם ארדואינו בעזרת PWM על מתחים וזרמים גבוההים יותר וזה בעזרת טרנזיסטור - יש מלא סוגים של טרנזיסטורים אבל קהילת הארדואינו אוהבת את TIP120 בתור טרנזיסטור חזק הוא עומד ב 60V ו5A כך שלא תיהיה פה בעיה לא בשליטה ולא בהתחממות.

טרנזיסטור מסוג כזה יש לו 3 רגליים BASE COLLECTOR EMITTER ומה שקורה כשנותנים מתח לBASE הוא מאפשר זרם מהCOLLECTOR ל EMITTER

מה שאנחנו עושים זה לחבר את הEMMITER לGND ואת הCOLLECTOR לחוט השחור של המאורר ואת החוט האדום של המאוורר ל +12V ואתה הBASE דרך נגד 2.2K אוהם (מותאם לטרנזיסטור) ליציאת PWN של הארדואינו

הארדואינו אומר לטרנזיסטור באיזה תדירות לפתוח ולסגור את הזרם וככה אתה "שולט" על מעגל אחר עם הפרש פוטנציאלים של 12V.

שים לב שאנחנו מדברים על מתחים של עד 60V DC - זרם ישר, חח שלא יבואו לך רעיונות אחרים כמו חשמל בשקעים 220V וכדומה - לא נוגעים בחשמל 220V

והנה הסבר ומעגל

http://bildr.org/2011/03/high-power-control-with-arduino-and-tip120/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עוד דבר אחד ... שלא ראיתי שמיששהו התייחס פה לגבי ה 5V 12V

הארדואינו מספק מפין דיגיטלי וגם פין PWM מתח 5V וזרם מקסימלי 40 מיליאמפר שזה לא מספיק בשביל מאורר הוא צריך 12V ולפחות 300 מיליאמפר(תלוי במאוורר יש גם של 1300 מיליאמפר שזה 1.3אמפר)

מתח חיצוני של 12V יעשה את העבודה, אבל לא לבד.

יש שיטה שמשתמשים בה בטרנזיסטור כדי לשלוט עם ארדואינו בעזרת PWM על מתחים וזרמים גבוההים יותר וזה בעזרת טרנזיסטור - יש מלא סוגים של טרנזיסטורים אבל קהילת הארדואינו אוהבת את TIP120 בתור טרנזיסטור חזק הוא עומד ב 60V ו5A כך שלא תיהיה פה בעיה לא בשליטה ולא בהתחממות.

טרנזיסטור מסוג כזה יש לו 3 רגליים BASE COLLECTOR EMITTER ומה שקורה כשנותנים מתח לBASE הוא מאפשר זרם מהCOLLECTOR ל EMITTER

מה שאנחנו עושים זה לחבר את הEMMITER לGND ואת הCOLLECTOR לחוט השחור של המאורר ואת החוט האדום של המאוורר ל +12V ואתה הBASE דרך נגד 2.2K אוהם (מותאם לטרנזיסטור) ליציאת PWN של הארדואינו

הארדואינו אומר לטרנזיסטור באיזה תדירות לפתוח ולסגור את הזרם וככה אתה "שולט" על מעגל אחר עם הפרש פוטנציאלים של 12V.

שים לב שאנחנו מדברים על מתחים של עד 60V DC - זרם ישר, חח שלא יבואו לך רעיונות אחרים כמו חשמל בשקעים 220V וכדומה - לא נוגעים בחשמל 220V

והנה הסבר ומעגל

http://bildr.org/2011/03/high-power-control-with-arduino-and-tip120/

היי תודה על התשובה !

האמת שלצערי שרפתי את המעורר אתמול בלילה כשעשיתי טעות דיי טיפשית אבל למדתי מכל הנושא בכל מקרה אני אולי אזמין מאורר חדש מאייבי וימשיך איתו את הפרוייקט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...