זקוק להמלצה לכרטיס מסך (רצוי משומש) להחלפת ה GeForce 9600GT הנוכחי. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה לכרטיס מסך (רצוי משומש) להחלפת ה GeForce 9600GT הנוכחי.

ha

Recommended Posts

ה 9600GT שנמצא אצלי יותר מ 3 שנים מתחיל לגסוס לי, בהתחלה זה היה כיבוי מסך לשניה מפעם לפעם והמשיך עם רעשים ממיסב מהמאורר. אתמול המאורר התחיל להרעיש בצורה איומה וכשפתחתי את המארז (ANTEK P182 עם ריפוד אקוסטי...) גיליתי כי נשברו מספר להבים מהמאוורר. וכל זה בכרטיס שלא הואץ ולא הריץ משחקים כלשהם!

אני זקוק לכרטיס שקט וכנראה לא חזק במיוחד, השימושים הכבדים בכרטיס יהיו צפיית ווידאו (FullHD) ושימוש להמרת קבצי ווידאו עם DivxConverter החדש לפורמט HEVC. מצאתי ביד 2 כרטיס HD5850 שלדברי המוכר הוא בן שנתיים ונראה לי כי הוא אמור להספיק לשימושים שלי. מה שמוזר לי הוא שהתמונה שהעלה המוכר שונה ממה שאני רואה ברשת ושם שמו הוא HIS Radeon HD 5850 1 GB.

-האם ההבדל הוא באריזה בלבד או שזה כרטיס שונה?

-האם כדאי לרכוש כרטיס משומש אחר במחיר דומה? (300-400 ש"ח)

-האם הכרטיס תומך (מאיץ) בדחיסת ווידאו לפורמט HEVC בשימוש עם DivxConverter? מהו הכרטיס שיתן לי ביצועים טובים בדחיסת ווידאו?

-כיצד ניתן לראות את העומס על כרטיס המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=591&pid=338&psn=&lid=1&leg=0

חברה אחרת

זה לא HIS

זה SAPPHIRE

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=591&pid=0&psn=000101&lid=1&leg=0

5870 5850 5830 יש להם גרסאות שנראות זהות לפי התמונה

תבדוק שהכרטיס באמת 5850 ולא 5830

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5850 זולל הרבה חשמל ויש סיכוי שתצטרך לשדרג גם את הספק (ב56W יותר מה9600GT שלך)

בשביל השימושים שלך אתה לא חייב ללכת על משומש,

יש לך בסביבות ה400 שקל את ה R7 250 בגרסאת הGDDR5 חדש

שבהרבה יותר חזק מהכרטיס הגוסס שלך

הוא גם תומך בDX12 מה שהכרטיסים שדיברת עליהם, לא.

והוא גם לוקח רק 75W (ב20W פחות מהכרטיס הנוכחי), ככה שלא תצטרך לשדרג בוודאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון מעניין, לא חשבתי עליו. ציפיתי כי כרטיס High end משומש יהיה טוב בהרבה מכרטיס חדש אך פשוט. בכל מקרה, חיפש בזאפ מעלה מספר תוצאות:

Sapphire Radeon R7 250 2GB GDDR3 With Boost במחיר של 430 ש"ח (2 ג"ב זיכרון אבל GDDR3?)

Gigabyte Radeon R7 250 OC GV-R725OC-1GI במחיר של 430 ש"ח

Asus Radeon R7 250 R7250-1GD במחיר של 430 ש"ח

Radeon R7 250 R7250-1GD5 במחיר של 500 ש"ח (תוספת של יציאת HDCP, מה זה?)

Gigabyte Radeon R7 250 OC GV-R725OC-2GI במחיר של 430 ש"ח (2 ג"ב זיכרון)

Sapphire Radeon R7 250 1GB WITH BOOST במחיר של 480 ש"ח

-האם הכרטיסים האלה תומכים בדחיסת ווידאו לפורמט HEVC בשימוש עם DivxConverter? מהו הכרטיס שיתן לי ביצועים טובים בדחיסת ווידאו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא באמת מבין בדחיסת וידאו, אבל לפי מה שרשום באתר של על הכרטיס שהצעתי שיש לו טכנולוגיית Stream Technology

שאמורה לעזור לCPU בקידוד , לא מפורטים הקודקים

אבל הגיוני שככל שהכרטיס חזק יותר ככה הוא יתן יותר ביצועים בקידוד.

גם בכרטיס המשומש 5850 יש תמיכה בקידוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח את הR7 250 הזול ביותר שתמצא:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=11738

http://ksp.co.il/?enter_zap=1&store=shipment&uin=20606&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap

גרסת ה2GB כוללת זכרון מסוג GDDR3 אשר איטי יותר, בנוסף קשה לי להאמין שכרטיס כזה יוכל להגיע לניצול מלא של כל ה2GB.

לפי בדיקה קצרה שלי בנושא הבנתי כי ניתן לבצע קידוד בעזרת הכרטיס מסך עם שימוש בOPENCL:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=394904

מספר מוגבל של כרטיסי הNVIDIA תמוכים כעת בקידוד של H.265, כרטיסי הGTX 750TI, GTX 980 וGTX970 תומכים בו באופן חלקי, וכרטיס הGTX960 תומך בו באופן מלא.

ככה שאם אתה מעוניין בתמיכה מצד הירוק, המחיר יתחיל ב710 ש"ח:

http://ksp.co.il/?enter_zap=1&store=shipment&uin=22278&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap

ותמיכה מלאה תעלה לך 1128 ש"ח

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=426018336-3392

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה. אתמול, לאחר שכמעט זרקתי את המחשב בגלל הרעש נשברתי וקניתי את ה 5850 המשומש (250 ש"ח, מספיק זול כדי לקחת סיכון). קצת הסתבכתי עם ההכנסה שלו בגלל שני קונקטורי ה ATX המוצבים בקצה הכרטיס אבל פירקתי, ניקיתי, אירגנתי וסידרתי והוא נכנס למקום. כרטיס ה RAID שלי דורש חריץ PCI קטן והיחיד שיש לי בלוח האם נמצא קרוב מאוד לכרטיס המסך כך שהקירור לא אידאלי אבל מספיק טוב.

ה GPU-Z מראה נתונים מעניינים. כאשר אני ממיר קבצי ווידאו עם DivxConverter החדש לפורמט HEVC טמפרטורת הליבות היא פחות מ 40 מעלות כשהמאוורר מסתובב ב 20% והמעבד הגרפי מועמס מעט (ובזמן זה המעבד בעומס מלא), אבל ישנם מספר דברים מוזרים כשה DivxConverter פועל.

-ה GPU-Z מראה כל הזמן קפיצות בעומס על המעבד הגרפי, בתדר השעון שלו ובתדר השעון של הזיכרון, מדוע זה קורה?

-ה GPU-Z מציג כי ה OpenCL קיים בכרטיס אך לא הרגשתי שיפור במהירות ההמרה, האם ישנה דרך לדעת אם הוא פועל?

-האם ה OpenCL מאיץ גם קידוד HVEC?

-איך אפשר לדעת איזו אפליקצייה מעמיסה את הכרטיס הגרפי? האם אפשר לראות את צריכת ההספק של? (ספק הכוח אצלי הוא של בערך 500 וואט)

ד"א, הניקיון, ובמיוחד הסרת האבק מגוף הקירור של המעבד הביאו תוצאות מדהימות. טמפרטורת המעבד (איי 5 2.4 ג'יגה במקור ומואץ ל 3.7 ג'יגה) ירדה ל 50 מעלות בעומס מלא!

ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, כנראה שאכלתי אותה. התקנתי את ה Radeon 5850 המשומש אתמול והתקנתי לו את הדרייורים, עד כאן הכל טוב. היום לפתע הוא הפסיק לתמוך ב Aero (יש לי WIN7 64) וה ZoomPlayer שלי הפסיק לנגן סרטים. עידכנתי את כל הדריוורים של ווינדוס ונאדה.... מה שיותר גרוע הוא שכנראה שה Catalyst Control Center הטיפשי דפק לי לא מעט דברים במחשב (כפתורי המשחק בעכבר הפסיק להגיב). פירקתי את המאוורר השבור ב GeForce 9600GT הישן ואני שוקל להחזיר אותו למחשב.

-ראיתי שאני לא היחיד שנתקל בבעיה של דרייוור ה WDDM לכרטיס, התקנתי את הדרייוורים האחרונים והמעודכנים מהאתר של אז איך זה יכול להיות?

-ניתן לרכוש מאוורר כזה איפה שהוא? (צילמתי תמונה אך עכשיוו המחשב לא מזהה את הטלפון.)

-ניתן להכניס את שני הכרטיסים ולהפעיל אותם בו זמנית? הייתי רוצה להשתמש ב 9600GT הישן ככרטיס הראשי לתצוגה וב 5850 למקודד הוודאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לא כך מבצעים הסרה של דרייבר כמו שצריך.

קודם מוחקים דרך הוספה/הסרה של תכנות, אחרי זה עוברים ל-SAFE MODE ומנקים שם שאריות עם driver fusion.

רק אחרי שבצעת את הפעולה הזאת תחליף לכרטיס של ותתקין את הדרייבר העדכני ביותר של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החזרתי את ה GeForce 9600GT הישן (לאחר פירוק המאוורר) למחשב לחריץ PCI אחר והכל עובד כמו שצריך. ה GPU-Z לא מראה לי את הטמפרטורה אלא רק עומס על הכרטיס, ב 20% עומס הוא מתחמם מאוד כך שהמארז נשאר פתוח ומאורר שולחני מוצב פועל לידו.... עשיתי מספר בדיקות עם ה GPU-Z וגיליתי שה GeForce שלי עלוב מאוד מבחינת ביצועים, ניגון סרט HD מעמיס אותו ב 30%-40% והזזת החלון כשהסרט רץ מקפיצה ל 80%.

OR2OOO, האפליקצייה של NVIDIA לא נמצאה בהוספה/הסרה של תכנות, הדרוויר היה אמור לההפך ללא פעיל/להמחק לאחר זיהוי החומרה החדשה. כרגע ה GeForce עובד אצלי ללא האפליקצייה של NVIDIA ומשום מה ה Catalyst Control Center נשאר פעיל ומראה חלק מהנתונים של ה .

-האם יהיה אפשרי להתקין את ה Radeon 5850 בחריץ PCI הראשי כאשר ה מותקן? הייתי רוצה להמנע מכל בעיות ההוספה/הסרה של הכרטיסים ופשוט לחבר את הכבל לכרטיס הפעיל עד שאפתור את הבעיות.

-היכן ניתן לרכוש מאוורר ל 9600GT?

בכל מקרה תודה ואנסה להתקין שוב את ה 5850 בערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרתי את הדרייור של ה 9600GT באמצעות מנהל ההתקנים, התקנתי את ה Radeon 5850 וביצעתי עידכון לוונידוס. הכל עובד (בנתיים). בכל מקרה אשמח לעזרה בשאלות האלה:

ה GPU-Z מציג כי ה OpenCL קיים בכרטיס אבל אני לא מרגיש שיפור במהירות ההמרה, האם צריך לבצע משהו נוסף בכרטיס או ב DivxConverter?

היכן ניתן לרכוש מאוורר ל 9600GT? מה שמצאתי עד עכשיו היה גופי קומפלט.

יש תוכנה בסגנון ה GPU-Z הכוללת פירוט עומס על ה GPU לפי אפליקציות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...