האם משתלם לעשות Overclock ? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם משתלם לעשות Overclock ?

Aviad Cohen

Recommended Posts

שלום, אחרי שבועות בהם בניתי מפרט וקניתי חלקים עלתה לי השאלה הזו ולא מצאתי דרך לענות עליה..

רכשתי מעבד i5 4690k ולוח אם msi z97 5 יחד עם קירור nh-d15,

השאלה היא מה הרווח שאשיג מביצוע אוברקלוק? ניתן לאמוד זאת באחוזי ביצוע או כל דבר אחר?

כמו כן ראיתי בPCPARTPICKER שהרבה אנשים שעושים מפרט אוברקלוק דווקא משתמשים בקירור פשוט יותר- Hyper 212 Evo, האם הוא מספיק לביצוע שכזו?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרווח ? אם תעלה את המהירות של הרכיב ב % אחוז (מעבד / כ. מסך) הוא יעבור % אחוז יותר מהר. האם זה יבוא לידי ביטוי ? בעיקר תלוי במה אתה עושה עם המחשב ועד כמה ישן הרכיב.

לא הבנתי את התגובה, אם תוכל להסביר שוב.. אגב לכמה GHZ צריך להעלות כדי להרגיש בהבדלים ומה הGHZ STOCK ?

וגם לא ענית לי לגבי הקירור..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום OC כבר פחות משתלם כי:

1) המעבד והלוח יקרים יותר, לא בטוח שהביצועים פר מחיר יותר זול.

2) מחוץ לצורך במעבד ולוח אם מתאימים, יש צורך בקירור מעבד יותר יקר, מארז פחות ג'נרי ופליטת חום קצת יותר גבוהה.

OC זה בעיקר תחביב, לכן מתמחרים את המעמדים במחיר יותר יקר, בשונה מבעבר שהיית יכול להמהיר כל מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם עונים לו במידע כללי, שזה חשוב. אבל לדעתי הבחור מעוניין גם במידע פרטני לגבי המפרט שלו.

להלן בנצ'מארקים למעבד שלך לפני ואחרי אוברקלוקינג: http://www.anandtech.com/show/8227/devils-canyon-review-intel-core-i7-4790k-and-i5-4690k/3

ברפרוף מהיר באינטרנט, עם הציוד שלך אפשר להגיע להמהרה של 4.6Ghz, אבל בוא ניתן למבינים לענות על זה תשובה טובה יותר.

ומבחינת ביקורות על המעבד, מאוד מאוד מרוצים עליו, כי הוא נח ל-OC. ובעצם במחיר של מעבד המגיע ל3.9Ghz, אתה מקבל מעבד שמגיע ל4.6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוזים כמו כל דבר אתה יכול למדוד, תדר של 3.9 לעומת 4.5+-, מה שכן מבחינת אחוזים בתוכנות/משחקים זה כבר משתנה ולרוונטי בהתאם לכלל המערכת ואותה תוכנה/משחק ספציפי.

הייתי מציע לך לעיין בביקורות ברחבי הרשת ולראות +- את ההפרשים עם מערכות דומות.

והיום אין סיבה "כלכלית" לבצע OC, זה יותר בשביל הכיף והתחביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציוד לOC כבר נמצא אצלו, כולל קירור מעולה.

לעשות OC זה עניין פשוט(לפחות בשבילי) כמו לחיצה על סוויץ'.

בין השאר זה יאיץ פעולות כיווץ והמרה.

אני לא רואה סיבה בעולם לא לעשות במצב הזה(לפחות לאדם עם ידע ונסיון ו/או קצת זמן מיותר, שאשכרה משתמש במחשב ליותר מגלישה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש-Art Tatum אמר, אין שום סיבה לא לעשות כשכבר יש לך לזה ציוד מתאים.

מה שכן, עם המעבד שלך, אני חושב שאין לך סיבה לעשות כרגע. אני לא רואה מצבים היום שבהם i5 4690K במהירות סטוק לא יספיק מעל ומעבר (אלא אם כן אתה מריץ תוכנות מקצועיות כבדות, אבל אז היית קונה i7).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה מצבים היום שבהם i5 4690K במהירות סטוק לא יספיק מעל ומעבר

וזאת בדיוק הסיבה שכמו שכתבתי:

אין שום סיבה בעולם לעשות למחשב בשנת 2015, מלבד תחביב של חנונים משועממים.

אז מה שכבר "יש לו את הציוד"?

לעשות = הרכיבים יפעלו בטמפרטורה גבוהה יותר = המאווררים יעבדו במהירות גבוהה יותר = יותר רעש.

אני לא אדבר על אורך החיים של הרכיבים כי זה נתון לויכוח ואני לא רוצה בכלל להיכנס לזה כי אין בזה שום טעם.

אם אתה נוסע במהירות 120 קמ"ש, זה לא צריך להיות משנה לך אם המהירות המקסימלית של המכונית שלך היא 200 קמ"ש או 220 קמ"ש.

אני עוד לא מכיר מישהו שפסל קניה של מכונית בגלל הנתון הזה.

לעומת זאת, אם המכונית שמגיעה "רק" ל-200 קמ"ש (מעל ומעבר לכל מה שהוא צריך) עושה את זה באמצעות מנוע שקט יותר - אז הנה לך יתרון עבורה, בהנחה ששאר הפרמטרים זהים (והם זהים).

אין שום סיבה בעולם לעשות .

המעבדים היום (וכבר שנים) במהירויות ה"רגילות" שלהם מספיקים מעל ומעבר.

זה לא במקרה שכבר 3-4 דורות של אין כמעט שום שיפור בין הדורות, וגם מה שיש מתבטא בעיקר בצריכת חשמל / בליבה הגרפית המובנית, ולא בכוח העיבוד עצמו. הוא פשוט מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יקרים, אני חושש שלא הסברתי את עצמי כראוי לאחר שאני קורא את תגובותיכם.

כוונתי לא הייתה לשאול אם כרגע אחרי שכבר יש לי את הרכיבים כדאי לי לעשות אוברקלוקינג אלא האם היה כדאי בכלל לקנות את הרכיבים הללו המיועדים לאוברקלוקינג או לוותר על זה מראש ולהחליף רכיבים.

אנא מכם קראו נושא שפתחתי שמסביר בצורה יותר טובה ומפורטת את כוונתי, אשמח אם תוכלו להגיב שם לפרטים המפורטים והנקובים.

תודה רבה על עזרתכם מראש!

http://hwzone.co.il/community/threads/558285-%D7%9E%D7%91%D7%A7%D7%A9-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%98-%D7%9C%D7%A2%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%95-%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%A2%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%A7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הI7 920 עם OC של קרוב ל50% זאת אחת הדוגמאות הקלאסיות לOC משתלם.

אחרי 5 שנים עדיין נחשב מעבד חזק לכל מטרה.

הלוח איכותי ועמיד.

יש יתרון במערכות OC HIGH END.

אתה לא רק משלם יותר ומקבל יותר, אתה גם מעלה את איכות הבסיס.

אז יכלתי לקנות I5 עם לוח זול וקירור בינוני, ולחסוך אולי 1000 שקל סך הכל.

אבל הייתי מקבל הרבה פחות ביצועים.

נהנה מהרבה פחות ביצועים במשך אותם 5 שנים(שהופכים ל6 ואולי גם 7).

בסיכון גבוה יותר לצרות עם הלוח.

ועכשיו או אפילו כבר קודם הייתי נגרר במצב בו אני רוצה לשדרג מעבד כי הוא לא היה סוחב כמו שהייתי רוצה.

אולי לא לכל פלטפורמה/מעבד זה משתלם באותה המידה.

אולי יש הבדלים בתקופות בין הכוח שמקבלים יחסית להשקעה, והצורך של משחקים ואפליקציות באותו הכוח.

וכך יכול להיות מצב תקופתי של צמא או רוויה(יחסית לעוצמה הממוצעת).

בעבר תמיד היה לי תועלת בOC.

ובדיעבד תמיד חשבתי שזה היה מהלך טוב.

נכון שמעבד חזק כמו של פותח הדיון מספיק לו לכל משחק ותוכנה כיום.

אבל כשעושים כיווץ או המרה אין כזה דבר חזק.

עוד 30-40% ביצועים = סיום הפעולה ב30-40% מוקדם יותר.

הדברים האלו לוקחים FOREVER בין אם יש לך מעבד חזק או מעבד סופר חזק או ביתי.

ומי יודע מה יהיה עוד כמה שנים.

סביר להניח שנסתכל על השוואות ביצועים במשחקים ונראה שמעבד כמו שלו עם OC נותן שיפור נחמד בביצועי משחק כזה או אחר.

כשכל מה שאדם עושה זה לגלוש במחשב ואופיס, אז הוא צריך מעט מאוד.

אם הוא גם מפעיל משחקים כבדים אז הוא צריך הרבה יותר יחסית, אבל מעבר לנקודה מסויימת הצורך הזה רווי פחות או יותר.

אבל כשאדם גם עושה מדי פעם כיווץ והמרות לסרטים אין כזה דבר תקרה.

ואז פשוט מנסים להשיג הכי חזק שאפשר בתקציב מבלי לחרוג מיחס עלות תועלת משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ראיתי בהודעת הפתיחה של הדיון הזה שהבחור עורך וידאו למחייתו. אני מאמין שאם זה היה המצב הוא היה מציין את זה.

לגבי מהירות ה"דחיסה" ב-winrar תרשה לי לגחך. מי ישמע.

תנסה לנפח את זה אולי עוד קצת מעבר לכל פרופורציה בשביל להצדיק , לא ניפחת את זה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...