מבקש חוות דעת על מפרט, לעשות או לא לעשות אוברקלוק? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על מפרט, לעשות או לא לעשות אוברקלוק?

Aviad Cohen

Recommended Posts

שלום לכולם,

במהלך מס' שבועות אני מנסה לבנות Budget Build יחד עם עזרתם של אנשי הפורום (מערכת משתלמת) והקצבתי לעצמי 4000 ש"ח.

רכשתי כבר מס' חלקים ואני חושב שיכולתי לנצל את התקציב טוב יותר, לציין פרט חשוב - בתחילה המערכת לא הייתה מיועדת לאוברקלוק אך בעקבות מבצע שתפסתי בבלאק פריידי רכשתי את הi5 4690k במחיר של 165$ .

בעקבות כך המפרט שלי כרגע נראה כך:

מעבד i5 4690k אינטל - 720 ש"ח (לא מחשיב את המע"מ בתוך התקציב)

זיכרון 1600 G. Skill Sniper 2x4gb רכשתי גם כן בבלאק פריידיי - 220 ש"ח.

קירור מעבד - Noctua nh-d15 - נרכש ב322 ש"ח באילת. (שונה מהתכנון בעקבות המעבד K המיועד לאוברקלוק, לפני כן היה מיועד להיות קירור Freezer שעולה כ-120 ש"ח, כלומר ההפרש 200).

לוח אם - z97 gaming 5 - נרכש ב760 ש"ח (שונה מהתכנון בעקבות שינוי המעבד, לפני כן היה מיועד להיות לוח B85M שמחירו כ-350 ש"ח כלומר 400 ש"ח הבדל).

הארד דיסק - Seagate Barracuda 3tb - נרכש במבצע של הבלאק פריידיי מחול במחיר של 430 ש"ח.

מארז phantom 530 וספק Seasonic 620W S12II - יירכשו במחיר של 830 ש"ח.

כרטיס מסך - R9 280x vapor-x משומש - 765 ש"ח.

הסכום הכולל של המפרט כרגע עומד על 4050 ש"ח, כמו שניתן לראות בסוגריים במפרט ההפרש בסכום שהושקע בעקבות שינוי המעבד הוא 600 ש"ח.

עכשיו נשאלת השאלה האם לא כדאי היה להשאר עם המעבד הפתוח הזה גרסא ה K אבל להשאר גם עם הקירור והלוח אם הקודמים וכך בעצם לא לנצל את האופציה של האוברקלוק, ואז להשקיע את ה-600 ש"ח האלו ברכישת מחול (400 ש"ח) או שינוי כרטיס מסך למשהו טוב יותר (בבלאק פריידיי היה GTX970 ב-300$ כלומר כולל משלוח ומע"מ 1500 ש"ח)

במילים אחרות, האם השינוי כשעושים כזה שווה?

כמו כן, אם מישהו היה משנה כל דבר אחר ויש לו רעיון אני אשמח לשמוע.

חייב את עזרתכם.. תודה מראש !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...