עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק Rostec 1200D - שאלה על קיבולת סוללה

lirongl

Recommended Posts

במקום עם הפסקות חשמל תכופות בחורף של אל פסק זול מחזיקות שנתיים על השעון.

זהו בדיוק המצב אצלי, יש הפסקת חשמל תכופות וכל שנתיים מחליף אל-פסק,

לפחות בפעם הקודמת היה במסגרת האחריות וכעת אני צריך שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא צריך להחליף UPS, תחליף סוללות (או שתחליף UPS לאחד חזק יותר, אבל המקורי עדיין שימושי וניתן להחליך לו סוללות ולהשתמש במקום אחר)

הניסיון שלכם מעניין, ממנו ניתן להוציא מידע בשביל להעריך מה באמת קורה שם - אותו אני לא יכול להשיג מהצצה לתוך UPSים. האם תוכלו להביא :

- דגם של ה UPS

- הספק המחשב שמחובר אליו (מה החומרה בגדול - ברמה של "i5" "nvidia 280" "24inch led". על ספק הכוח הייתי רוצה לדעת אם הוא 80+ ואם כן איזה רמה של 80+, או אם הוא גנרי, או יש/אין PFC וכו', אבל ההספק לא משנה)

- האם המחשב היה במאמץ ? או ב idle ? או בכלל כבוי ? כשהיו הפסקות החשמל

- כמה שנים ה UPS עמד ?

- כמה הפסקות חשמל הוא עבר ? האם בהפסקות החשמל ה UPS עבד עד שחזר החשמל, עד שנגמרה הסוללה, או עד לכיבוי אוטומטי של המחשב מהתוכנה (לפניי שה UPS עצמו "נגמר") ? האם הפסקת החשמל שהרגה אותו היתה ארוכה יותר, או בגלל שהמחשב היה במאמץ ? או בגלל שהיא היתה ארוכה וה UPS עמד כמה שעות אם ריקה ?

- האם ה UPS היה "קופץ לשניה" הרבה בדרך כלל (על נפילות קטנות וכו) ? האם הוא גם נפל בפעם הראשונה ב "קפיצה לשנייה" כזאת ?

לא יצא לי לראות עדיין APC "ביתי" מבפנים

אני כן מכיר את ה SmartUPS 1500VA בגרסאת Rack Mount והוא נראה טוב, וגם אם נפח מתאים (4 7Ah בפנים - מה שאומר שלפחות על פי הסוללות, הוא יכול להחזיק את ה 900W שכתובים עליו). המחיר בהתאם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוצרים של APC נחשבים איכותיים והם גם לרוב ברשימת המותאמים למוצרים שאינם PC רגיל כדוגמת שרתי NAS ביתיים.

לגבי השירות של חברת אביאם, אפשר לקרוא כאן חוות דעת טובה עליהם:

http://www.hometheater.co.il/vt225486.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניסיון שלכם מעניין, ממנו ניתן להוציא מידע בשביל להעריך מה באמת קורה שם - אותו אני לא יכול להשיג מהצצה לתוך UPSים. האם תוכלו להביא :

- דגם של ה UPS

מספר דגמים פשוטים של ADVICE, אביאם ובזמנו איתן חבלה. סה"כ מדובר על כ10 UPSים שונים בסביבה עתירת הפסקות חשמל ומתח לא יציב. בכולם בטריות בין 7 ל9 AH.

- הספק המחשב שמחובר אליו (מה החומרה בגדול - ברמה של "i5" "nvidia 280" "24inch led". על ספק הכוח הייתי רוצה לדעת אם הוא 80+ ואם כן איזה רמה של 80+, או אם הוא גנרי, או יש/אין PFC וכו', אבל ההספק לא משנה)

מחשבי WORKSTATION מינימליים עם מסכי 17 אינץ' דקים. ספקי כח ממותגים (HEC,ENERMAX וכו') מהסדרות הנמוכות. בין 300 ל450 וואט.

- האם המחשב היה במאמץ ? או ב idle ? או בכלל כבוי ? כשהיו הפסקות החשמל

גם וגם.

- כמה שנים ה UPS עמד ?

שנתיים על השעון.

- כמה הפסקות חשמל הוא עבר ? האם בהפסקות החשמל ה UPS עבד עד שחזר החשמל, עד שנגמרה הסוללה, או עד לכיבוי אוטומטי של המחשב מהתוכנה (לפניי שה UPS עצמו "נגמר") ? האם הפסקת החשמל שהרגה אותו היתה ארוכה יותר, או בגלל שהמחשב היה במאמץ ? או בגלל שהיא היתה ארוכה וה UPS עמד כמה שעות אם ריקה ?

הUPSים היו בלי תוכנת כיבוי מסודר. ברוב המוחלט של הפעמים הם החזיקו. אני לא יודע מה הרג כל אחד מהם.

- האם ה UPS היה "קופץ לשניה" הרבה בדרך כלל (על נפילות קטנות וכו) ? האם הוא גם נפל בפעם הראשונה ב "קפיצה לשנייה" כזאת ?

מעט מאוד ולא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבי workstation בסיסיים אם כ מסך מובנה או לא אמורים לקחת הרבה יותר מידי. נניח 200W ? אז זה בערך התחום ש UPS בסיסי על אחת אמור להתמודד איתו (בצורה גבולית, אבל עדיין בצד הנכון של הגבול)

ברוב הפעמים הם החזיקו - עד לריקון מוחלט של הסוללה או עד שהחשמל חזר ?

- מעלה אפשרות שהנזק לסוללות היה כתוצאה מריקון מוחלט. האם היו לכם שם מחשבים אם התוכנה מותקנת שעשו כיבוי בזמן - להשוואה ? או UPSים שהחזיקו תקופה ארוכה יותר ? (אוליי כאלה שהתאמצו פחות - נניח היו אחראים על סוויצ' תקשורת ולא מחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי תוכנות כלל, הן רק עשו בעיות. כל האלפסקים מכל החברות החזיקו שנתיים (2 חורפים). כולם אחראיים על WORKSTATION.

במחשבה שנייה - אל פסק אחד עם סוללת 7.5 החזיק מחוסר וראוטר. למיטב ידיעתי הסוללה לא התרוקנה מעולם (החזיק את הנ"ל כמה שעות בכיף). הלך אחרי שנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוללה של UPS שמתיישנת ההתנגדות הפנימית (לתלמידי פיסיקה תיכונית : "r קטן") עולה אם הזמן. ואז הנפילות של ה UPS יהיו תלויות במאמץ בצורה משמעותית : שיש לה התנגדות פנימית, קטנה אבל מורגשת, תחת מאמץ של מחשב (20A) תקרוס במקום, אבל תחת מאמץ של מנורת CFL חסכונית (2A) תחזיק ללא בעיה מיוחדת כמה דקות....

העומס של המחשב הנייד אמור להיות קטן יותר, כלומר : כשה UPS הזה הפסיק להחזיק את המחשב, הסוללה היתה אמורה להגיע באותה נקודה למצב גרוע יותר מה UPS ים האחרים. ידוע אם זה אכן כך ? ואם כן מהם התנאים שאיתם הגיעה למצב גרוע יותר ?

האלטרנטיבה האחרת היא טעינת יתר - היה נראה סביר אם ה UPSים היו כולם מאותו דגם, אבל איכשהוא לא נראה לי ש UPSים של חברות שונות יטעינו שונות (חלק 7 וחלק 9), בטעינת יתר במידה זהה בדיוק שתהרוס אותן אחרי 2 שנים. כשמהניסיון האישי שלי יש פיזור גדול יותר בזמן העבודה בין UPSים - כל דבר בין 1 ל 4 שנים ב UPSים לא ממש שונים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה בכל זאת זה קשור לזרם הפריקה מהסוללות או לכך שהן עומדות ריקות

לצורך בדיקה : יש לכם שם UPS מיותר ? תחברו אותו לחשמל אם משהוא קליל עליו - סוויצ' או אפילו מנורה... ואחרי 2 שנים נראה אם הוא מחזיק יותר טוב מהאחרים או לא

(אגב מנורה, זאת דרך טובה להשמיש UPS חלש שיש בבית ואין בו שימוש למחשב - מחברים דרכו מנורה כלשהיא שנמצאת בשימוש קבוע, והיא הופכת להיות על הדרך גם תאורת חירום מושלמת....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...