אל פסק Rostec 1200D - שאלה על קיבולת סוללה - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק Rostec 1200D - שאלה על קיבולת סוללה

lirongl

Recommended Posts

שלום לכולם,

אומנם הודעה ראשונה, אבל מרגיש "ותיק" מאחר ואני נעזר הרבה בפרומים כאן.

שאלתי לגבי אל-פסק של Rostec 1200D.

האל פסק מגיע עם תוכנת ניהול Upsilon 2000.

רכשתי אותו לפני 3 ימים.

הערה:

יש לי מחשב יחסית חלש יחסית ("משרדי") אך רציתי אל פסק חזק שיוכל להחזיק לי כמה שיותר זמן מאחר והוא כלי העבודה שלי.

ה-Load על ה-UPS נמוך, פחות מ-8% (מחוברים אליו המחשב ומסך 22'')

תיאור ושאלות:

1. ממשק הקיבולת של הסוללה מציג קיבולת משתנה.

כלומר, גם אחרי טעינה מלאה ל-100%, כל כמה דקות ישנה ירידה מיידית בקיבולת ותוכנת הניהול מציגה נתונים בטווח של כ-86-90% ואחרי כמה דקות שוב קופץ חזרה ל-100%.

הקפיצות בין 100% ל-86-90% הם מיידיות (כלומר, אין ירידה או עלייה איטית בין הטווחים האלו), כאשר אין שום שינוי ברשת החשמל.

2. כדי להעריך כמה יוכל להחזיק לי האל-פסק בהפסקת חשמל אמיתית (אני צריך אותו מעבר ל"סגירה מסודרת של המחשב"), ביצעתי ניתוק יזום של האל-פסק מרשת החשמל.

ביצעתי את זה כמה פעמים ובכל הפעמים, מד הקיבולת בתוכנת הניהול יורד מיידית ומתחיל למעשה מ-70%.

הירידה הזו מתרחשת תוך כמה שניות: שנייה אחרי הניתוק הערך יורד לאזור 86-90% ומשם יורד תוך כמה שניות עד ה-70% ומשם דעיכה איטית (ותקינה).

3. אני נותן לאל-פסק להחזיק את המערכת עד שהוא מתריע על קיבולת נמוכה של הסוללה ואז אני מחבר אותו חזרה לחשמל.

בכמה בדיקות הצליח להחזיק לי כ-45-55 דקות (כאמור, המחשב המחובר הוא חלש יחסית).

מד הקיבולת מתחיל ב-70%, ודועך לאט עד כ-35-40% ואז מתריע (בשלב זה אני מחבר אותו חזרה לחשמל).

ההתראה בממשק הניהול נקבעה על 20% אך הוא כלל לא מגיע לשם.

שאלותיי, לאור התיאור למעלה:

האם הירידה המיידית ל-70% ישר אחרי ניתוק מצביע על בעיה בסוללה / אל-פסק? (אל פסק חדש בן 3 ימים)

יכול להיות שאם הייתה ירידה איטית שמתחילה מ-100% הייתי יכול לקבל יותר מהסוללה (נכון, 45-55 דקות זה הרבה זמן, אך אני צריך כמה שיותר).

האם המצבר מפצה כל הזמן על הירידות בקיבולת (כאשר הוא מחובר לחשמל) ולמעשה כל הזמן נמצא בטעינה וצורך יותר חשמל? (מאשר המצב הרגיל של המתנה ואז הוא "רק" צריך לשמור על טעינה של 100%).

אגב, לאל-פסק הזה יש תצוגת LCD ושם המצבר על הזמן על מצב “Charge”

תודה מראש לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה דברים.

ראשית, אין קשר בין ההספק של אל-הפסק ב- למשך הזמן שהמכשיר יחזיק מעמד בהפסקת חשמל. אם רוצים זמן עבודה ארוך צריך שהמצברים בפנים יהיו עם הספק גבוה, דהיינו הרבה אמפר שעה (AHr).

לגבי סטטוס המצבר. כל זמן שהמכשיר מחובר לחשמל הוא נטען ועל מנת לשמור עם חיי מצבר ארוכים הטעינה נעשית כמו טרמוסטט. זה אומר שבקר הטעינה של המכשיר מטעין את המצבר למקסימום שמוגדר לו ואז מפסיק, בשלב זה המצבר פורק חלק מהטעינה ולכן אתה רואה את הנפילה במצב שלו. כשהמצבר מגיע לסף הנמוך שמוגדר לבקר הטעינה חוזרת ולכן המצבר מגיע שוב ל-100%.

כשמופסק החשמל לחלוטין, כמו בניסוי שאתה עושה ע"י ניתוק, העומס שנוצר ע"י המחשב מפיל את הסוללה ולכן היא יורדת לערך נמוך יחסית.

לא הייתי מתייחס יותר מידי למספרים שהמכשיר מציג, אני בספק שהם מדוייקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

ניחוש : כשהסוללה מלאה המטען מתחבר ומתנתק כל כמה דקות, ומשפיע על המדידה

3

יכול להיות שההתראה "הפנימית" על סוללה נמוכה עובדת בנפרד ממדידת הקיבול ולכן יש ביניהם אי התאמה

בכללי

נראה שמדידת הקיבול ב UPS הזה מטעה ברמות, אבל אני לא רואה סימן לבעיה חמורה כלשהיא

אורי

יש קשר עקיף בין וזמן החזקה בהפסקת חשמל : ב UPS אם גבוה ייותר יש חזקות יותר, שעל הדרך יש להן גם AH גבוה יותר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110

אם תסתכל על המפרט של המכשיר המדובר תראה שהוא פועל באמצעות סוללת 7Ah אחת, בדיוק כמו רוב מכשירי האל-פסק הביתיים.

הקשר העקיף שאתה מתאר קיים כאשר עולים להספקים גבוהים יותר או כאשר מזמינים דגם עם זמן גיבוי ארוך. בעבודה יש לנו מכשיר של 1000VA עם שני מצברים של 24AH ומכשיר של 2000VA עם 8 מצברים של 24AH. מכשירים אלו הוזמנו במיוחד בשביל לתת זמן גיבוי ארוך לציוד אותו הם מפעילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

לגבי הירידה במד הקיבולת:

גם אני הערכתי שיש איזו שהיא פריקה אחרי כמה זמן בו הסוללה נמצאת על 100%.

רק שהפריקה היא מיידית לאזור ה-85% ותוך כמה שניות טעינה מיידית חזרה ל-100% (בקפיצה אחת).

אני מניח שהית צריכה להית טעינה הדרגתי חזרה לי-100% ולא קפיצה.

אך אני לא מבין בזה מספיק...

עוד דבר שהיה לי מוזר הוא שהיצרן מציין שטעינה מלאה של מצבר מרוקן אורכת כ-8 שעות.

בעוד שכאשר נתתי למצבר להתרוקן עד להתראה על "Low Battery" - משלב זה לקח לו כשעה וחצי בלבד להיטען חזרה ל-100%.

אגב, לגבי הסוללה הפנימית, לפי מפרט היצרן מדובר בשתי סוללות:

2 * 12V/7A

מאחר והיצרן נותן שתי שנות אחריות (הוא לא מציין החרגה של הסוללות לשנה אחת אז אני מניח שזה עליהן גם), אני פשוט אמשיך לעקוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו איתן הנדסה לא מנסים להוציא 1200VA מסוללת 7AH אחת, למרות שהחברה הזאת עוד עלולה לנסות....

סוללה כזאת יכולה להחזיק כ 250W הספק נקי. אז כן, דוחפים אותה לדגמי ה 650 (שאמורים להיות "360W") ו 850 ("420W"/"480W"), אבל בדגמי ה 1000 ("600W") של ה UPSים הזולים למיניהם כבר יש 2

ב UPSים היותר יקרים יש הרבה יותר חופש בחירה - מארזי סוללות חיצוניים, וגם בגרסה הבסיסית שלהם הם מגיעים אם סוללות חזקות יותר. ב APC smart UPS 1500VA rack mount למשל, יש 4 סוללות 7Ah - כשב UPS ביתי יכולים לנסות לדחוף 2x9 (שהיא אותו גודל כמו ה 7) או אפילו 2x7.....

ב UPSים הזולים - לא יקרה. הסוללה עולה בערך כמו כל יתר ה UPS, אף אחד לא ישים שם "מיותרת" אם אפשר להסתדר בלי (כשהעומס יתר על הסוללות שנשארו עדיין לא גדול מידי, כלומר שהן יישרפו אחריי 2..3 הפסקות חשמל ולא בבדיקה של המשתמש ביום הראשון שהוא קנה את ה UPS)

הסוללה ככל הנראה עומדת קבוע ב 100%, פשוט בזמן שהמטען מתחבר/מתנתק הוא משפיע על המדידה ומביא לכך שהתצוגה בתוכנה קופצת.... זה נראה כמו בפלאפונים ישנים שיש 3 קווים של הסוללה, ואם אתה מחבר מטען הוא פתאום מראה 2 ומראה שהוא עוד מטעין... ואם אתה מנתק אז יש 3

... ובכלל, פאתטי שהוא נותן אחריות של 2 שנים כשעל פי יצרן הסוללה היא אמורה להחזיק 5..... אבל ככה זה אצל כולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אורי מ." כתב סוללה אחת, לא אני.

אני רואה במפרט שלו שהוא שם 2 סוללות של 12V/7.0Ah, לא אחת.

http://rostec.livesystem.co.il/pictures/uploaded/9951_1200D.PDF

לגבי האחריות, היצרן מציין בעצמו שהסוללות יכולות להחזיק עד 6 שנים, אבל נותן רק שנתיים אחריות.

בכל מקרה, קראתי כאן (אני חושב) כמה פעמים תגובות של צביקה מרוזטק שעשה לי רושם של בן אדם מקצועי ואמין.

ביחס של value for money, לקבל אל פסק של 1200V/720W ב-415 ש"ח פלוס מע"מ נראה לי הימור שהיה שווה לקחת.

המארז הוא מתכתי ומרגיש איכותי, עם תצוגת LCD (שזה ניראה יותר כמו גימיק, כי אני לא מתכופף לראות מה קורה שם אלא מסתכל בממשק תוכנת הניהול...)

אגב, מצאתי את אותו מארז אצל חברת אחרת (סיניות), כך שלא בטוח שרוזטק פיתחו אותו (או יותר נכון, די בטוח שלא...)

הסוללות בפנים הן כניראה שלהם כי הם מייצרים כאלו.

ימים יגידו אם ה"הימור" ישתלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה שלי למעלה מחולקת לשתיכם

מבחינת value for money - כן, הם בגדול ה UPS הבסיסי שמשתמש ביתי צריך. אם זאת, כשאתה קונה UPS של "720W" ב 415 ש"ח, אתה לא באמת מקבל UPS של 720W. מסוללה אחת של 7Ah ניתן להוציא 250W לכל היותר אם רוצים לקבל אורך חיים נורמלי - את יתר החשבון תעשה בעצמך. אם בחרת את ה UPS לפי הנתונים האמיתיים של היכולות שלו ולא לפי מה שכתוב עליו, הוא יחזיק את המחשב שלך

ההמלצה שלי על UPS של רוזטק היא כי ראיתי את דגם ה 1700D (הגדול יותר), גם מבפנים, והוא אכן נראה לי בנוי בצורה איכותית - בטח בשביל UPS במחיר כזה. גם מבחינתי המארז המתכתי היה סימן ראשון לכך שהוא יכול להיות מוצר באיכות גבוהה

רוזטק אינם מייצרים כלום, הם יבואן, והם מזמינים דברים מסוימים אם הסמל שלהם מודפס כמו במקרה של UPSים וסוללות ל UPSים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא ימשיך להחזיק לי באזור ה-50 דקות למחשב הספציפי הזה, אני אהיה מאוד מרוצה.

אני מבין שיש ירידה בקיבולת עם הזמן, נקווה לטוב.

לא התכוונתי שהם מייצרים כאן בארץ, אבל אם אתה אומר שהם לא מייצרים בכלל בעצמם, אלא חברת מדבקה, גם לא יפתיע אותי.

לפעמים מסתתרים דברים טובים under he hood של חברות מדבקה, נקווה שזה המצב כאן.

אגב, עוד שאלה:

קניתי את האל-פסק בעיקר לחודשי החורף מאחר והאזור בו אני גר, לא סובל מהפסקות חשמל רוב השנה.

מניסיונך, כדי להאריך את חייו, בין החורפים, האם מומלץ לנתק אותו מהמערכת, לאחסן אותו ולהטעין אותו פעם בחודש-חודשיים?

או שדווקא עדיף לו להיות מחובר לחשמל על הזמן (מבחינת הכימיה של הסוללה הכוונה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

11010010110, קראתי בעיון את הדיון.

ברשותי אל פסק FSP 1500VA - עם 4 כניסות לצרכנים.

הוא מחובר למחשב (ספק כח 1000W), מסך "27 של ולמארז חיצוני עם 4 דיסקים.

בגדול, הוא היה נותן לי מרווח נשימה של כ 15 דקות בהפסקת חשמל.

האל פסק מחובר אצלי כל הזמן.

הבעיה היא שלאחר שנתיים, הסוללה התרוקנה, כיוון שהאחריות הייתה על 3 שנים,

החליפו לי לאל פסק חדש (ב וולקם קבוצת TMS) מאותו הדגם.

בחלוף כשנה חצי, שנתיים שוב בהספקת החשמל לפני כחודש הסוללה התרוקנה.

יש לך המלצה לאל פסק אמין יותר, או שהאל פסק שברשותי מספחק טוב

ויש צורך בהחלפת שנדמה לי שעלותה קרובה לעות מכשיר אל פסק חדש.

אודה על עזרתך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם באל פסק יש שתי סוללות של 7AHr אז העלות שלהן סביב 250 ש"ח ואם תוכל לקנות ישירות מסמיקום לקסיס (יבואנית מותג RITAR המצויין) אז הן יעלו סביב 150-180.

אל פסק איכותי יש לחברת APC. הם ממש לא זולים אבל נחשבים איכותיים ביותר. מקום טוב לרכוש אותם הוא מחברת אביאם מהאתר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללות UPS נהרסות לפניי הזמן בגלל :

- העמסת יתר בהפסקת חשמל - סטנדרטית של 7Ah יכולה להחזיק מציאותית משהוא כמו 250W. אבל יצרני ה UPSים בכיף כותבים "360W" על UPS שמכיל אחת כזאת.... אם באמת תעמיס עליו 360W (ונניח שהרכיבים האלקטרוניים של ה UPS יתמודדו), מהסוללה ייצאו משהוא כמו 400W - דיי צפוי שהיא תישרף....

- טעינת יתר בכל ה 24x365.25 שה UPS עומד מחובר לחשמל. לא כל ה UPSים מכילים בקרת טעינה ראויה, ואת זה לא ממש ניתן להעריך מפתיחה ובחינה של המעגל ב UPS או אפילו מנסיון של משתמשים "פשוטים" (כי בהינתן משתמש שנהרס לו ה UPS ולא ידוע עליו בערך כלום חוץ מזה, לא ניתן לדעת אם הסוללה נהרסה מהעמסת יתר, טעינת יתר או גורמים אחרים)

ב UPSים "הפשוטים" מקובל לשים 2x7Ah בדגמי ה 1000VA

בדגמי ה 1500VA הייתי מצפה לראות 2x9 או 3x7 (או אם ה UPS של חברה קצת פחות אכפתית ו/או שכבר היה ב "תיקון", עלול להכיל גם 2x7 במקום 2x9.....). בכל מקרה גם סוללת ה 9Ah לא כזאת חזקה - אוליי 300W. אז UPS של 1500VA שאמור להיות 900W, מכיל שיכולות להחזיק 750/600/500

מה צריכת החשמל של המחשב (לא גודל הספק, מפרט) ויתר מה שמחובר ל UPS, ומה הוא עשה בזמן הפסקות החשמל (מאמץ או idle וכו') ? - אם בחרת UPS של 1500VA כנראה שהיית צריך הספק דיי גבוה - האם הסוללות אכן היו צפויות להחזיק הספק כזה ? ומצד שני אם המערכת היתה ללא מאמץ בזמן הפסקת החשמל, הצריכה שלה היתה אמורה להיות נמוכה בהרבה מהמקס' המתוכנן וכן בתחום שהסוללות יכולות להחזיק

וחוצמזה כן יכול להיות שה UPS הזה גורם לטעינת יתר - את זה לא ניתן לנחש בקלות, אבל ניתן לחשוד בכך אם מקרי הרס הסוללות שהיו לא נראים כמו מקרים של העמסת יתר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...