שדרוג כרטיס רשת במחשב נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג כרטיס רשת במחשב נייד

Tov_Tov

Recommended Posts

יש לחברה שלי מחשב נייד compaq cq60 - 220ej המחשב דיי ישן אבל עדיין עושה את העבודה, לאחרונה היא התחברה ל100 מגה בהוט, בחיבור קווי היא מקבלת 70 מגה ובאלחוטי 15-20

המחשב הנייד שלי (חדש יותר) מקבל 100 בקווי ו50-60 באלחוטי לכן הבעיה היא לא בתשתית.

רוב השימוש שלה במחשב נעשה באלחוטי ובעיקר משמש לצפייה ישירה מתוכן XBMC.

בקיצור אני מניח שהכרטיס רשת מיושן ופשוט לא תומך ב100 מגה, צירפתי שני תמונות שבהם ניתן לראות את הNetwork Adapters ומאפייני הDuplex & speed.

עכשיו יש לי כמה שאלות בהנחה ואני צודק לגבי כרטיס הרשת:

1) כמה פשוט ואם בכלל ניתן לבצע החלפה של כרטיס רשת פנימי במחשב הנייד הנ"ל ?

2) איזה כרטיס רשת יכול להתאים? האם גם כרטיס רשת שמתחבר בצורת יעשה את העבודה?

3) שאלה קצת לא קשורה, היא עברה לדירה חדשה ויש פה מסביב לא מעט חיבורי של השכנים, אני מניח שהם של בזק, במהירות 10-15 מגה, השימוש בXBMC דרכם עובד ללא דופי ודווקא עם הוט שהיא משלמת עליו אפילו בחיבור קווי הצפייה ישירה בקושי עובדת ונעשה BUFFER כל 2 שניות בלתי נסבל..

קצת הזוי שהיא משלמת להוט על 100 מגה אבל בטכלס מחוברת לשכנים כדי לקבל יציב ותקין, איך זה יתכן ? האם כרטיס חדש יפתור את זה?

תודה בן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בשימוש של אותו מחשב וכרטיס רשת היא מקבלת הזרמת תוכן טובה יותר משל HOT אז הבעיה לא נעוצה בכרטיס רשת אם כי הוא יכול להיות שהוא "טעון שיפור", אבל הוא לא הגורם המכריע אם כך לפי מה שאתה מתאר.

הכרטיס רשת האלחוטי תומך בתקשורת של עד 54Mbit/s, מבחינת התקן האלחוטי שלו.

החלפה לא צריכה להיות בעייתית, לא מצאתי תמונה ברורה של המחשב אבל צריך להיות פאנל גישה בתחתית המחשב לכל הרכיבים, פשוט להחליף אותו כמו שמחליפים זיכרון , ממש פשוט. וכמובן לחבר את האנטנות לכרטיס.

עלות כרטיס חדש סביב 70+ ש"ח באיביי. לא עניין יקר בכלל.

בעניין ה-, אז תהיה מגבלה של הבקר עצמו אני מניח זה 2.0 הרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה,

אני מבין את הראש שלך, כנראה שהבעיה היא בהוט.. אבל דווקא במחשב שלי אין בעיה באלחוטי בצפייה ישירה עם הוט.

אין לי מושג למה זה אבל כנראה שכדי להנות מצפיה ישירה תקינה בהוט צריך את מלוא רוחב הפס וה20 מגה שהיא מקבלת באלחוטי לא עושה את העבודה ודווקא 15 מגה של כן.

אתה יכול לתת לי קישור למוצר שיכול להתאים למחשב שלה אפילו רק דגם ואני כבר אסתדר?

אם גם זה לא יעזור חבל על הכסף שהיא משלמת כל חודש להוט .. כי האינטרנט פשוט לא בשימוש, ואני בספק אם זה יעניין מישהו בהוט, מבחינתם האינטרנט תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם כרטיסי WIFI פנימיים לא יקרים, אך במידה ותתקין כרטיס שלא תואם את הWHITELIST של המחשב, זה פשוט לא יעבוד.

לחילופין, אולי קיים שהוסר ממנו WHITELIST, וכך תוכל להתקין תאורטית כל כרטיס אפשרי.

עריכה:

האופציות הן

- Atheros AR9280 802.11a/b/g/n SPARE PART # 482260-001 / 482260-002

- Link 5100 802.11a/b/g/n SPARE PART # 480985-001

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אלו הכרטיסים המדוברים?

http://www.ebay.com/itm/NEW-INTEL-WiFi-Link-5100-512AN-HMW-A-G-N-Dual-Band-WiFi-WLAN-Half-Mini-PCIe-Card-/300688588264?pt=US_Internal_Network_Cards&hash=item46026fbde8

http://www.ebay.com/itm/ATHEROS-AR9280-AR5BHB92-802-11A-B-G-N-Half-Mini-PCI-E-Card-/111446310933?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item19f2b7c015

האם יש עדיפות בינהם מבחינת ביצועים ? ומה עלי לעשות לאחר שפיזית התקנתי אותם במחשב? צריך לחפש או משהו בסגנון או שהווינדוס כבר יסתדר בעצמו?

ועוד שאלה תם, האם בהחלפת הכרטיס הנ"ל גם האינטרנט הקווי ישודרג ויתמוך ב100 מגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...