המחשב של אימא שלי מחשמל - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב של אימא שלי מחשמל

dor123

Recommended Posts

שלום רב:

כאשר אני נוגע, בעיקר בקצה הקדמי של החלק העליון המתכתי השחור של מארז המחשב של אימא שלי, אני מרגיש מכות חשמל קלות.

ממה יכולה להיות הבעייה?

מפרט המחשב של אימא שלי:

מארז: גנרי ללא שם

ספק כוח חדש: Zeus PS520GW (גנרי)

לוח אם: Gigabyte GA-G31M-ES2L v1.1

מעבד: DualCore Intel 2 Duo E7300, 2666 MHz

כרטיס גרפי: NVIDIA 9500 GT 512 MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדמה מנותקת. סיבות אפשריות :

חוט קרוע בתוך כבל הIEC 320 שמחבר את המחשב לשקע :

כבלים זולים מכילים מוליכים מחומרים זולים - CCS, CCA, נחושת באיכות נמוכה, ובדרך כלל גם דקים בהרבה ממה שצריך. חוטים כאלה נקרעים בקלות (ולפעמים אפילו מגיעים קרועים בכבל חדש - בכבלים באיכות הנמוכה ביותר). אם החוט שנקרע הוא אדמה, המחשב יהיה ללא אדמה

בדוק האם הכבל נראה דק בצורה קיצונית - זהו סימן ראשון שמשהוא לא בסדר. כמו כן, ברוב הכבלים מודפסים נתונים כלשהם לאורך הכבל. מה מודפס שם ? מה הסימונים על תקע החשמל ?

אם יש לך מולטימטר, בדוק שהכבל מוליך מפין האדמה בתקע לחור האדמה בחיבור ה IEC, גם כשאתה משחק אם הכבל ומותח אותו

תקע לא ישראלי :

חיבור תקע אירופאי (CEE 7/7, .....) לשקע ישראלי משאיר את התקע ללא אדמה. חיבור של תקע אמריקאי מחייב מתאם, אבל רוב המתאמים מהסוג הזה שיש בארץ הם עדיין ללא אדמה

יש להחליף את התקע לתקע ישראלי

ספק כוח לא תקין :

אם יש לך מולטימטר, בדוק שיש הולכה מפין האדמה בחיבור ה IEC למארז

מקרה זה דיי נדיר, גם בספקים גנריים

מערכת חשמל לא תקינה :

לא מגיע חיבור אדמה לשקע אליו המחשב מחובר

המארז של המחשב נמצא תחת מתח ולכן ידליק את הניאון במברג טסטר. עכשו, בדוק על ידי המברג את האדמה בנקודות רחוקות יותר מהמחשב, לכיוון לוח החשמל, כשהמחשב מחובר : בשקע פנוי על ה UPS, בשקע פנוי על המפצל אליו כל זה מחובר, בשקע אחר באותו חדר, בשקע בחדר אחר וכן הלאה. אם אין שקעים פנויים תנתק משהוא כמו מסך, אבל תוודא שוב על ידי הטסטר שעדיין יש מתח על המארז של המחשב (יכול להיות שהמתח מגיע מהמסך, ואם הוא לא מחובר לא תוכל למצוא כלום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקע של המחשב ישראלי:

IMG_1936.JPG

המארז ממשיך לחשמל (בכל החלק העליון המתכתי השחור שלו), גם לאחר העברת התקע לשקע אחר בנקודת חשמל שונה (יש שני ריבועים של שלושה שקעים כל אחד בקיר, אחד מעל השני. קודם היה המחשב מחובר לאחד השקעים שבריבוע העליון, ועכשיו הוא מחובר לאחד השקעים שבריבוע התחתון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל הוא של Volex שהיא חברה איכותית, לכן ניתן לשלול את האפשרות של כבל זול אם חוטים קרועים. הבעיה לא בכבל

נראה שיש סיכוי גבוה שהבעיה במערכת האדמה של הבית. במצב כזה לא רק המחשב אלא כל מכשיר חשמל אם גוף מתכתי בבית אמור לחשמל. תעבור על כל השקעים על ידי טסטר, אם תראה שהוא נדלק בחור האדמה של שקעים במקומות שונים בבית יש בעיה בחיבור האדמה הראשי של הבית - כמו משפצים שניתקו את חוט האדמה מצינור מים ולא החזירו / חיברו לא נכון וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל הוא של Volex שהיא חברה איכותית, לכן ניתן לשלול את האפשרות של כבל זול אם חוטים קרועים. הבעיה לא בכבל

נראה שיש סיכוי גבוה שהבעיה במערכת האדמה של הבית. במצב כזה לא רק המחשב אלא כל מכשיר חשמל אם גוף מתכתי בבית אמור לחשמל. תעבור על כל השקעים על ידי טסטר, אם תראה שהוא נדלק בחור האדמה של שקעים במקומות שונים בבית יש בעיה בחיבור האדמה הראשי של הבית - כמו משפצים שניתקו את חוט האדמה מצינור מים ולא החזירו / חיברו לא נכון וכו

אכן. הטכנאי של מעבדת אסטרון לא גילה מתח חשמלי עם הטסטר שלו, והמחשב של אימא שלי לא חישמל במעבדה, והוא לא גילה מתח בהארקה של הכבל, כאשר בדק אותו עם רב מודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.....בדיקה שלא בהכרח תראה תוצאה בעלת משמעות :

במחשב עומד ספק גנרי שיש סיכוי משמעותי שאין בו קבלי Y, אז נניח שהזרם עובר למארז של המחשב דרך קבלי Y במסך וכבל ה VGA. בשביל שהמחשב יחשמל צריך שתהיה אדמה מנותקת בו ובמסך, או בנקודה ראשית יותר מעל שתיהם

אם האדמה מנותקת מקומית במחשב וגם במסך (לדוגמה : האדמה התנתקה בתוך הספק של המחשב, והמסך מחובר אם תקע אירופאי ללא אדמה), האדמה של המחשב אכן אינה תקינה - אבל הוא לא יחשמל כשהוא מחובר למסך אחר במעבדה (אם במסך ההוא כן יש אדמה), או כשהוא לא מחובר לכלום (האדמה במקרה זה אינה תקינה, אבל גם אין בתוך המחשב רכיב שמהתחלה יביא את הזרם למארז)

חוצמזה, הזרם שמופיע על מארז יכול להיות בתדר גבוה, לא כל מולטימטר יתפוס בכלל קיום של מתח כזה (מולטימטרים זולים יכולים לא להצליח)

תעבור על השקעים בבית על ידי טסטר ניאון פשוט ותבדוק אם הוא דולק בחור האדמה במקומות שונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה לי גם אותו הדבר עם המחשב שלי, הבעיה הייתה בשקע החשמל שהמחשב מחובר אליו שהיה ישן והפלסטיק/מתכת בתוכו כבר התחילו להתפורר ונגעו כנראה אחד בשני או פשוט לא בצורה תקינה וגרמו לכך שהאדמה(החור התחתון בשקע החשמל) לא יפעל כראוי.

החלפתי את השקעים לחדשים, באותו הקיר(יכולים להיות שקעים שהחיווטים שלהם מחוברים במעגל אחד עם השני(אותו קיר/קומבינה וכו') וזה התסדר.

*המחשב היה חדש מחלקים איכותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורה ששקע כל הזמן שימש לתקע ישראלי ישן והחיבורים שם התרחבו בהתאמה לרוחב של הפין המלבני, ואז הם לא יוצרים חיבור טוב אם פין עגול של תקע חדש. לפעמים ניתן פשוט לקפל אותם קצת בחזרה אם פלאייר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...