התלבטות בין סוגי שונים של GTX970 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין סוגי שונים של GTX970

sanchouz

Recommended Posts

שלום

זה המפרט שלי

CPU: Intel® Core™ i5-760 2.80 GHz

Motherboard: Gigabyte P55A-UD3

Memory: G.Skill 4x4GB DDR3 1333Mhz

GPU: GTX570 GALAXY

Hard Drive #1: Samsung 840 Evo 256GB

Hard Drive #2: Hitachi 1TB

Hard Drive #3: Seagate 320GB

Cooler: Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Optical Drive: Asus DRW-1814BLT

Case: CM 690 II plus

PSU: Chieftec APS-650C

Monitor: LG W2453V

ברצוני להחליף את הכרטיס מסך שלי לכטיס GTX970.

1) אני הבנתי שהוא לא צורך הרבה חשמל אך בכל זאת איך ניתן בוודאות לדעת שהמערכת שלי תחזיק אותו?

2) האם כרטיס מסך שמגיעה מראש עם תדר גבוה יותר מהקופסה דורש יותר הספק מכטיס רפרנס?

3ׂ) לפני התקנה של כרטיס חדש האם יש צורך במחיקה מוחלטת של הדרייבר הישן ואיך עושים זאת? יש תוכנה מיוחדת לזה?

והדבר הכי חשוב:

4) יש כל כך הרבה סוגים ואני לא מצאתי איזשהי טבלת השווה בין כולם. מקסימום בין 3 סוגים וגם לא ממש מעמיקה. יש אפשרות שמישהו יכול לעשות סדר בין כל הסוגים? אני חושב שדבר זה יכול לעזור להרבה מאוד אנשי פורום שרוצים לקנות כרטיס זה ולמנוע פתיחת עוד ועוד דיונים בפורום.

בק.ס.פ יש כרגע 8 סוגים שונים:

1) MSI GTX970 4GB OC

- ש"ח 1850

2)

- ש"ח 1890

3)

- ש"ח 1920

4)

- ש"ח 1950

5)

6)

- ש"ח 1990

7)

- ש"ח 2090

8)

- ש"ח 2090

כפי שניתן לראות הבדל בין הכי זול להכי יקר הוא 240 ש"ח.

האם אפשר לעשות טבלת השווה לדוגמה לפי: מספר וסוגי יציאות, מהירות מעבד, מהירות , מימדים , צריכת חשמל , רמת רעש , טמפ', סוגי פיצ'רים מיוחדים וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהכרטיסים מגיעים מומהרים OC או SuperClock ולכן הם יקרים יותר.

חלק מהכרטיסים מגיעים עם אוורור משופר שנועדלשמור על חום נמוך יותר

עדיף כאלו שהאוורור שלהם שקט ככל הניתן ולכן הם יקרים יותר.

הייתי מוותר על גרסות OC ובוחר כרטיס עם אוורור מתקחם, יעיל ושקט כמה שאפשר.

אין הבדל בין המותגים השונים - צריך להשוות שמשך האחריות הניתן לכרטיס שתבחר

היא תקופת האחריות המקובלת ולא מקוצרת (מסיבה כלשהי).

אגב, כפי שציינתי ב POST קודם שלך, יש לי מערכת כמעט זהה לשלך מעבר לכרטיס,

רק שאצלי המעבד מעט חזק יותר i5 860.

אתה בטוח שהמעבד לא יהיה צוואר הבקבוק בשילוב עם כרטיס מתקדם כזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cahiml

קודם כל אני חושב שכן מכל הרכיבים המעבד הוא יהיה החלש ביותר, אבל בשביל להחליף מעבד אני צריך להחליף לו ובעצם את כל המחשב. כי להחליף מעבד על אותו סוקט זה לא כדאי, כי השקעה גדולה מידי ורווח קטן מידי. לכן החלטתי להגדיל להחליף כרטיס מסך. ואלו יהיו הדברים האחרוהים שני אשפר במחשב זה. הדבר בהא יהיה קניית מחשב חדש.

נחזור לשאלה שלי. באיזה מהדגמים יש את המאוורר הכי טוב(כמו שאתה אומר)? משך האחריות היא 3 שנים לכולם. אני ביקשתי האם ניתן לעשות טבלת השווה בין כולם ולהמליץ על אחד מהם או 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שהמעבד לא יהיה צוואר הבקבוק בשילוב עם כרטיס מתקדם כזה ?

מסכים. יש לי כרגע מעבר i5 750 מואץ ל-3.5 GHz והוא צוואר בקבור לכרטיס ה-AMD HD 7850 שלי במקרים מסויימים.

גירסת הG1 של הכרטיס היא גירסה מצוינת

בהחלט. הזמנתי זוג למחשב החדש שלי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

באיזה מהדגמים יש את המאוורר הכי טוב(כמו שאתה אומר)? משך האחריות היא 3 שנים לכולם. אני ביקשתי האם ניתן לעשות טבלת השווה בין כולם ולהמליץ על אחד מהם או 2.

ל-G1 יש 3 מאווררים וקירור ענקי.

בנוגע להשוואה, יש לך פה:

http://www.overclock.net/t/1516121/gtx-970-comparison-strix-vs-msi-gaming-vs-gigabyte-g1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל G1 אכן יש את הקרור הגדול ביותר מבין השלושה שנבחנו בסקירה,

אך הוא גם המרעיש ביותר - צריך להביא זאת בחשבון,

אלא אם לסנשז זה לא מפריע או משנה.

אישית, מעדיף קרור שקט ככל האפשר

עדכון

יש כאן קישור לאתר Bit-Tech אינני מכיר אותו ואת האמינות שלו,

בכל מקרה יש ביקורת על 3 כרטיסים שנמצאו יעילים ושקטים, להלן הקישור.

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/14

הכרטיסים של ושל שציינת ברשימה למעלה, מופיעים בביקורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכומון :

1)

MSI GTX970 4GB OC- ש"ח 1850 - קירור סטוק עם OC קליל , פחות מומלץ ( אלא אם אתה מתכוון לקנות כמה לSLI ואז קירור BLOWER עדיף )

2)Gigabyte GTX970 ITX- ש"ח 1890 - כרטיס קטן שנועד למי שרוצה לבנות מערכת ITX עם כרטיס יחסית חזק , OC יהיה מוגבל עקב חיבור חשמל בודד על הכרטיס

3)Gigabyte GTX970 4GB OC- ש"ח 1920 - כרטיס בעל קירור יעיל ( שקט , אך עדיין לא שקט כמו הMSI GAMING ) הקירור גדול מאוד ( 310מ"מ ) אז צריך לשים לב לאיזה מארז הוא אמור להכנס מגיע עם OC

4)MSI GTX970 Gaming 4GB OC- ש"ח 1950 - כרטיס בעל קירור יעיל ושקט 5 TWIN FROZR ( המאווררים עובדים בנפרד ופועלים ע"פ הטמפרטורה ) מגיע עם OC

5)Gigabyte GTX970 G1 GAMING SOC- ש"ח 1960 - כמו 3 רק עם OC גדול יותר ( במעט )

6)EVGA GTX970 Superclocked ACX 2.0- ש"ח 1990 - כרטיס עם קירור שקט יחסית אך לא מהיעילים , בסיס גוף הקירור אינו בא במגע תקין עם הליבה ( בעיה ידועה בכרטיס הנ"ל ) מגיע עם OC

7)EVGA GTX970 FTW ACX- ש"ח 2090 - כמו 6 רק עם רכיבים איכותיים יותר ותיקון של גוף הקירור הבעייתי ומגיע עם OC גבוה יותר

8)Asus GTX970 4GB STRIX OC- ש"ח 2090 - כרטיס בעל קירור יעיל ושקט ומגיע עם OC , מומלץ אך עקב מחירו הגבוה בארץ ( ולדעתי הלא מוצדק ) יגרום לרבים לבחור בכרטיסים האחרים ובצדק .

לדעתי לך על 4 או 5 ואם תקציב הוא לא ISSUE אז אתה יכול להתחדש ב .

מקווה שזה עוזר קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי770

למה אתה חושב כך. המעבד הרי כבר די ישן. ויש דרך לדעת בכלל לדעת מה צוור בקבוק במערכת מסויימת? וכולם אומרים אחרת

Blader

תודה רבה על התגובה . זה עוזר הרבה. אני אבדוק בבית מה המגבלה של הכרטיס בתוך מארז. כי יש לי לי הרגשה שכטיס כל כך גדול כמו G1 בכלל לא יכנס לי לתוך המארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי770

למה אתה חושב כך. המעבד הרי כבר די ישן. ויש דרך לדעת בכלל לדעת מה צוור בקבוק במערכת מסויימת? וכולם אומרים אחרת

הדרך הכי טובה לדעת אם המעבד שלך צוואר בקבוק במשחקים היא לעשות לו OC. אם אחרי ה-OC הביצועים שלך במשחקים משתפרים משמעותית (ביותר מכמה פריימים בודדים), משמע שהוא צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי770 למה אתה חושב כך. המעבד הרי כבר די ישן. ויש דרך לדעת בכלל לדעת מה צוור בקבוק במערכת מסויימת? וכולם אומרים אחרת Blader תודה רבה על התגובה . זה עוזר הרבה. אני אבדוק בבית מה המגבלה של הכרטיס בתוך מארז. כי יש לי לי הרגשה שכטיס כל כך גדול כמו G1 בכלל לא יכנס לי לתוך המארז

בכיף , לי אישית יש זוג כרטיסי GAMING , אמנם GTX980 אבל הכרטיסים שקטים וקרירים והOC האפשרי הוא גבוה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם לG1 יש את הקירור הגדול ביותר והמרעיש יותר כביכול (לא באמת מרעיש ) אבל !

+BACKPLATE שלאחרים אין

+OC הכי גבוה 1329 זה המינימום שאתה יכול לקבל שלי הגיע עם 1405!

+יכולות OC טובות יותר מהשאר

+קירור שמקרר את כל הכרטיס גם את הזיכרון שבכרטיס.

+ LED windforce בצבע כחול (אפשר לכבות או לשלוט בעוצמה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם לG1 יש את הקירור הגדול ביותר והמרעיש יותר כביכול (לא באמת מרעיש ) אבל !

+BACKPLATE שלאחרים אין

+OC הכי גבוה 1329 זה המינימום שאתה יכול לקבל שלי הגיע עם 1405!

+יכולות OC טובות יותר מהשאר

+קירור שמקרר את כל הכרטיס גם את הזיכרון שבכרטיס.

+ LED windforce בצבע כחול (אפשר לכבות או לשלוט בעוצמה)

צודק על הOC ההתחלתי והBACKPLATE , אבל קירור שמקרר את כל הכרטיס יש לכולם ( גם לMSI וגם לASUS ) , שליטה על הלד יש גם בMSI ובכל כרטיסי הסטוק , פוטנציאל OC גבוה יותר ? לא בטוח זה משתנה מכרטיס לכרטיס , אני עם ה980 מגיע ל1550/7900 יציב במשחקים ( FC4 על )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...