בניית מפסק 240V (שלב ראשון רק ON/OFF) אלחוטי שנשלט מ WIFI - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מפסק 240V (שלב ראשון רק ON/OFF) אלחוטי שנשלט מ WIFI

needacomp

Recommended Posts

יש אופציה של קניה אם יש משהו זול כזה (אני רוצה כמה). אם לא, אני ארכיב כזה, בשביל זה צריך:

א. ממסר או משהו שיכול להתמודד עם 240V.

ב. רכיב WIFI עם מיקרומעבד שאפשר לתכנת (שוב, מעדיף משהו זול, ובעיקר קטן).

ג. קופסא / איך להרכיב את זה בצורה שתהיה בטוחה בסביבה ביתית (בעיקר שלא יתחמם יתר מדי, שלא יפתח ושיהיה אמין).

אילו רכיבים נראה לכם יכולים לענות על הדרישות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה מודולי ממסרים מוכנים שונים (כניסה 5V או 12V, ממסר שנותן הפרדה מלאה, ויציאות של מעגל סגור/פתוח של ממסר למתח 240V). או שתרכיב מודול כזה בעצמך על PCB - כל מה שיש בו זה הממסר + טרנזיסטור + דיודת הגנה

לשימשים מסוימים אולי תרצה משהוא חוץ מממסר - למשל בשביל לשלוט על תאורת ליבון, תוכל להשתמש בטריאק ואז תוכל גם לשלוט הדרגתית על העוצמה של האור

יש הרבה בקרים שתומכים ב WIFI, והוצאת סיגנל כתגובה לפקודה ב WIFI היא פעולה בסיסית ביותר שנראה לי אורה להיות קיימת בכל בקר שיש לו WIFI. יהיו הבדלים של מה תצתרך בצד השני של התקשורת : בשביל לשלוט על בקר פרימיטיבי ייתכן שתצתרך לכתוב תוכנה מיוחדת ולהריץ אותה על המחשב, לעומת זאת על בקר ממש מתקדם (שהוא יותר מחשב מבקר) ניתן להתקין שרת WEB ולשלוט עליו מהדפדפן כולל דפדפן של ...

בקרים לא נוטים להתחמם יותר מידי כשהם תקינים

לבנייה בטוחה - בגדול פשוט תשתמש ב common sense. תרכיב את הכול בקופסת חשמל אפורה (כזאת שעשויה מחומר טוב, לא הדקיקות הזולות), לא צפופה מידי, תהדק דברים למקומם כמו שצריך על ידי ברגים - שלא יקרה שהמעגל של הבקר יצא מהמקום ונפל על מוליכים של 240V, תשתמש בספק כוח איכותי מספיק בשביל הפעלת הבקר, תגן אם פיוזים ומפסקים אוטומטיים לזרם הנכון על מה שצריך - כך שאם משהוא מקצר הוא ישרוף מהר את הפיוז שלו ולא ימשיך להתחמם, ותביא בחשבון שאם משהוא הגיע מסין הוא עלול להיות בנוי בהתאמה לנורמות בטיחות של ולא של ישראל/מדינות מערביות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה לא מובן, אני לא מבין כמעט כלום, אז אני צריך מק"טים (עדיפות לדברים שאפשר לקנות בארץ) של כל רכיב שכזה, איזה סכמה קטנה של הבקר (כולל הזנות חשמל והמרה לבקר). לגבי הבקר זה תלוי במחיר, אם זה משמעותי אני יעשה משהו פשוט עם תוכנה בנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.. הייתי רוצה שהחלקים לפחות יעלו פחות מ 100 שקל. נתגלח המון זמן על בניית המפסק הראשון ואז הבאים יהיו זולים יותר :) אני גם לא צריך אף ממשק בקופסא עצמה, הכל יהיה דרך WIFI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מחיפוש/בחירת בקר שיתאים לך. הוצאת סיגנל ליציאה חיצונית היא פיצ'ר בסיסי, הדברים המעניינים יותר הם דברים כמו מה אתה תצתרך בשביל להגדיר את הבקר ברשת (איך להגדיר לו לאיזה להיות מחובר, או אם אתה רוצה בכלל שהוא יהיה access point בעצמו), ומה תצתרך בשביל לתקשר איתו

כל היתר כמו קופסה / ממסר / וכו' טריויאלי, וגם תלוי בבקר שאתה תיקח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל בקר יתאים לי בתנאי שזה יהיה קיט עם WIFI ו GPIO מובנה. חשבתי לקנות משהו כזה ב 20$ (אם יש משהו יותר זמין ומוכן אבל לא הרבה יותר מסובך בפונקצינליות, גם אם קצת יקר יותר אין בעיה):

https://www.spark.io/

אם אני מבין נכון הוא מסתנכרן לבד עם הרשת הביתית. אני מבין שהזנת חשמל יהיה זול לי פשוט 2 כניסות 240V, האחת לשנאי קנוי רגיל שיזין את הבקר ו WIFI והשני שהוא ימוסר ליציאה הראשית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש בגוגל דוגמאות למימוש של שליטה על IO (למעשה רק O) מה WIFI בבקר שאתה רוצה, ואיך הם הגדירו אותו ברשת. אני לא חושב שהוא אמור לקפוץ לבד פנימה - לכל הפחות צריך איכשהוא להגדיר לאיזה עליו להתחבר ואת הסיסמה.... אלא אם הוא עצמו accesspoint

הבקר ומעגל הממסרים יכולים לעבוד מכל ספק switch mode או שנאי ליניארי (פוטנציאלית יוטתר אמין, אבל יותר צריכת חשמל ב idle). חלק ה 240V של מעגל הממסרים פשוט מחבר ומנתק פאזה לדברים שאתה רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...