Relocated sector count ומצב הקשיח שלי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Relocated sector count ומצב הקשיח שלי

jetman

Recommended Posts

מה המצב חברים? יש ברשותי 2 קשיחים 250GB, באחד מהם לא ברור לי המצב, הוא עובד תקין, אך SMART מתריע על בעיות.

עשיתי כמה דברים, הרצתי MHDD, עשיתי ERASE, אחרי זה ERASE DELAYS, ואז SCAN & RELOCATE, זה לא שינה דבר.

הרצתי SPINRITE ברמה 5, אותו מצב, יש לי למה לדאוג? המספר הזה לא משתנה אחרי כל הפעולות שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/threads/554909

איך אתה רוצה שהוא ישתנה ? הוא יכול רק לעלות ולהיות גרוע יותר...

אישית בדיסק כזה הייתי מוריד את הדברים החשובים ומשתמש בו רק אם ניתן לוותר על התוכן בבוא היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל אז? עצלי לפי התמונה, יש 4 relocated, עצלו 100, אז למה בתוכנה מתריע על מצב לא טוב? בנוסף בעליית המחשב, הBIOS מעלה הודעה שיש בעיה בדיסק, משהו פה לא מובן לי, או שאני לא מסתכל נכון על הנתון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל אז? עצלי לפי התמונה, יש 4 relocated, עצלו 100, אז למה בתוכנה מתריע על מצב לא טוב? בנוסף בעליית המחשב, הBIOS מעלה הודעה שיש בעיה בדיסק, משהו פה לא מובן לי, או שאני לא מסתכל נכון על הנתון הזה?

אתה לא מסתכל עליו נכון. מספר הסקטורים הוא הData. אצלו יש 14 בכונן אחד, 1536 בשני. אצלך יש 3941.

אבל משום שהמשמעות של reallocated יכולה להיות שונה מכונן לכונן, כל יצרן איזשהו חישוב על סמך המספר הזה (ואולי פרמטרים נוספים) ומוציא מספר שהוא מעין "מד בריאות" של הכונן בפרמטר זה. המספר הזה מתחיל ב100, ויורד ככל שמספר הסקטורים הפגומים עולה. כאשר הוא יורד מתחת לסף בעמודת Threshold (שזה 36), הSMART מתריע על שגיאה. אם זה עדיין מעל הסף, יש רק אזהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smart היה רעיון טוב אבל הוא התמסמס היות ואין תקן וכל יצרן לכל מודל הוא זה שמחליט

מה יבדק, מה יוצג מה קריטי ומתי ומה לא.

יש להניח שהוא יחליט לבדוק ולהציג נתונים שיראו מה שפחות בעיות במוצר שלו.

מעבר לכך רק היצרן יודע כמה סקטורים חופשיים לחחלפה נותרו עדיין בקשיח ומתי לדעתו זה קריטי או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לא בטוח להשתמש בכונן יותר? כמו שרשמתי מעל, עשיתי לו מספר דברים דרך MHDD, כמו ERASE DELAYS, ERASE, SCAN + REMAP, וגם כן שחזור סקטורים דרך SPINRITE ברמה 5, ובSMART לא ראיתי שינויים. מה בעצם קורה, כאשר שכונן לא יכול יותר לבצע RELOCATION? או שאין מגבלה למספר הסקטורים? אלה פשוט אחרי איזה מספר שיצרן קבע, הוא לא סופר יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשכונן לא מצליח לבצע reallocation יהיו לך bad sectors ברמת מערכת הקבצים (כאלה שמתגלים ע"י chkdsk).

בלי קשר - כשיש כמות כזו של סקטורים פגומים, זה לא משנה כלל אם הFW של הכונן או מערכת הקבצים מסמנת אותם, כי בכל רגע יש סיכוי ש"יתקלקל" סקטור חדש, והמידע שהיה עליו יינזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...