ישנם ממסרי פחת זולים יותר מ150 ש"ח? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישנם ממסרי פחת זולים יותר מ150 ש"ח?

popaii

Recommended Posts

לא יודע אם זה לאלקטרוניקה אבל זה נראה לי הפורום הכי קשור...

היי,

אני מחפש ממסר פחת פשוט לאזור ה5A-10A ואני רואה שבאיביי יש דברים במחירים נורמליים (ללא עלות שילוח) ,השאלה שלי היא אם אתם מכירים אולי מוצרים בארץ במשהו פחות מ100-150 ש"ח.

אם לא, אשמח אם תספרו מה המחיר הזול ביותר שאתם מכירים. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ממסר פחת (של Idn = 30mA) מיועד להציל את החיים שלך

אם אתה רוצה לחסוך עליו תחבר כבר את החוטים ישר וזהו ......

לא ממליץ לחסוך על דברים כמו מפסקים אוטומטיים וממסרי פחת. אני מעדיף את אלה של Siemens, אם אין אז משהוא אחר, אבל מתוצרת אירופאית אם איכות שניתן לסמוך עליה

בטעות בשישי האחרון החלפתי אצל חבר פחת (התחיל לקפוץ באקראיות והגיע למצב שהוא נופל כבר תוך כדיי שמרימים אותו - התחלתי לחפש קצר לאדמה בתוך הבית, אבל אחרי שהורדתי את כל המפסקים בלוח והוא עדיין קופץ, חיפשתי קצר מהניוטראל לאדמה בתוך הבית ולא מצאתי כלום, החלטתי לבדוק את הפחת עצמו. הוא המשיך לקפוץ גם אצלי ביד אחרי שפירקתי אותו מהלוח.....)

באתי לחנות בעיקר לחפש Siemens, לא היה. בסך הכול מתוך הכמה טמבוריות הקרובות היו Chint וגם כל מיני סיניים גנריים שאני לא ממש מחשיב כאופציה - עלו באיזור ה 100..150, ו ABL Sursum גרמניים. זאת חברה גרמנית מוכרת ומתקדמת בתחומה, ואני מכיר מפסקים אוטומטיים רגילים של Sursum ישנים מה 80s, אז אני מניח שהמפסק פחת שלהם אמור להיות נורמלי ..... והוא מה שקניתי. עלה משהוא כמו 160 שח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך על התגובה!

אני גם מודה על האזהרה, בעיקרון אני יודע שעל בטיחות לא חוסכים (על אחת כמה וכמה ביחס העלות תועלת הנוכחי) אבל זה טוב לקבל תזכורת נוספת.

אמנם במקרה הנ"ל אין מדובר במכשיר שיתפקד כאחראי על הביטחון אלא סתם רכיב ספציפי שהייתי רוצה להרכיב על מכשיר מסוים בעל סיכון לחדירת מים (בגלל זה אני גם לא זקוק לאמפרג' גבוהה וחשבתי שיצא יותר זול). זו שיכבת ביטחון נוספת לצד מערכת החשמל הרגילה- והכי חשוב, אם הממסר יפול זה לא ישפיע על שאר החשמל בבית.

אבל מה שאתה אומר זה שהכי זולים עדיין עולים מעל 100, נו טוב טמבוריה it is.

תודה רבה!!! אה כן, חיפוש בגוגל של IDN 30MA נותן בעיקר תוצאות בשפה זרה (ספרדית?) , אני מני ש30MA זו רגישות המינימום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין "קדימות" בין מפסקי פחת ביתיים רגילים - זמן הקפיצה המינ' והמקס' של כולם דיי אותו דבר. אם יש זרם זליגה של 30mA או יותר הפחת הראשי של הבית יכול לקפוץ לפני או בו זמנית אם הפחת המקומי שאתה מוסיף (יש פחתים לשימוש מתקדם ולמערכות גדולות שקופצים בהשהייה, שם אלה אם ההשהייה הם הראשיים יותר)

אם אתה רוצה שהמעגל שלך לא יוכל להקפיץ את הפחת של הבית, עליך ליצור מעגל שיהיה מחוץ לתחום ההגנה של הפחת הראשון

אם אתה מעביר את ה 240V דרך שנאי שיש לו סלילים של 1:1, השנאי יקבל 240V ויוציא 240V - אבל לא פאזה וניוטראל אלא 2 חוטים שווי ערך שיש ביניהם 240V. אתה יכול לקבוע מחדש את אחד מהם כניוטראל על ידי חיבורו לאדמה שלפני השנאי, ואז החוט השני הופך להיות פאזה

קיבלת 240V "חדשים" שכל זליגה או קצר מהם לא יקפיצו את הפחת במעגל המקורי - וזאת מבלי שהיית צריך בכלל לגעת בפחת המקורי או להתחבר לפניו בלוח. השנאי פשוט "מסתיר" מהפחת את מה שקורה בהמשך. מהיציאה של השנאי (אחרי המקום של חיבור האדמה) אתה יכול לחבר פחת חדש ורק הוא יקפוץ על דברים שקורים אחריו

ולידע כללי, יש גם דרכים אחרות להגן על מכשיר חשמלי מפני זליגות

אחת מהן היא אותו שנאי 1:1 בעצמו - בלי פחת נוסף אחריו, בלי לחבר אדמה לחוטי היציאה, ובכלל בלי חיבור אדמה לשקע "המוגן" שאחריי השנאי

בלי חיבור אדמה ליציאה של השנאי, 2 החוטים הם לא ניוטראל (זה שמקבל אדמה) ופאזה, אלא 2 חוטים שיש מעגל ביניהם אבל ללא מעגל כלפיי האדמה. מכאן שאם אתה נוגע ב 1 מהם (ולא משנה איזה) או בנקודת אמצע של מעגל שמחובר ביניהם, לא יעבור אליך זרם (חוץ מזליגה קיבולית שאמורה להיות נמוכה מאוד). באותה מידה, אם אתה מחבר מכשיר חשמלי שיש בו איזה שהוא קצר או מוליכות "החוצה", במסלול שבו אמורה לקרות הזליגה פשוט לא יעבור זרם זליגה

שיטת הגנה כזאת נקראת "הפרד מגן" או "שנאי בידוד", והיא נחשבת לבטוחה במיוחד (יותר מרמת הבטיחות של בידוד כפול / אדמה / פחת למשל) אם עושים אותה נכון, אבל חשוב להכיר איפה הסכנות שלה מתחבאות. והן קצת לא צפויות : אחת מהן למשל היא שאסור לחלוטין לפצל מיציאה של שנאי כזה להפעלת 2 מכשירי חשמל במקביל - אם קוראת זליגה באחד מהם, לא יקרה כלום ולא תוכל לדעת את זה. אם קוראת זליגה בשני (ונניח מהחוט השני של ה 240), אתה יכול להתחשמל בין 2 הזליגות ואין כלום שיכול להגן עליך. גם לא הפחת שלפני השנאי כי הוא לא "רואה" אותך דרך השנאי .....

ועוד משהוא

זליגה של בידוד שנהרס וכו' יכולה לעלות במדרגה מ 0A (מצב תקין) לערך כלשהוא של mA או A, במקרה כזה יקפוץ מיידית פחת שהזליגה עוברת את זרם הזליגה המקס' שלו (אם יש כמה בטור, אולי כולם או חלק יקפצו)

במקרה שהזליגה עולה בהדרגה (רטיבות עולה, בידוד מתפרק אלקטרוליטית, לכלוך מצתבר על חיבורים חשופים ....) הזרם יעלה בהדרגה, ויקפיץ את הפחתים אינדיבידואלית - זה שעברנו את I dn שלו ראשון. עכשו כאן יש כמה שיקולים :

1. פחתים אינם מדוייקים. פחת מסוג AC שנפוץ בבתים של 30mA, לפי התקן אמור לקפוץ בין 15 ל 30 mA (זה ההבדל שיכול להיות בין יחידות שיוצאות מהפס ייצור), וסוגים אחרים כמו A או B אפילו פחות מדוייקים מזה. יכול להיות שהפחת הראשי שעומד בבית יצא של 15mA והמקומי יצא של 30mA, או ההיפך

2. על הפחת הראשי יש דברים נוספים שמחוברים, וגם הם מעבירים קצת זליגה. נניח שכל הפחתים הם 30mA בדיוק, אבל כשבמעגל המקומי שלך יש זליגה של 20mA יכול להיות שבראשי עוברים 30+ כי חלק מהם זורמים דרך זליגה במקום אחר בבית (שבעצמה לא מספיקה בשביל להקפיץ את הפחת). במעגל 3 פאזות יכול לקרות גם חיסור בין זרמי הזליגה אם הם על פאזות שונות

ניתן להשתמש בפחת של 3 פאזות בשביל לקבל פחת רגיש X2 על פאזה אחת, כלומר להפוך פחת שקופץ ב 30mA מקס' לפחת שקופץ ב 15mA מקס'. אתה פשוט מעביר את 2 החוטים דרך הפחת פעם שנייה באותו כיוון

על פחת כתובים 2 זרמים

In - הזרם המקס' שניתן להעביר במעגל - 25A, 40A וכו'. פחת רגיל אינו קופץ מזרם גבוה (הוא לא מתפקד כמו "מפסק אוטומטי" רגיל), אם במעגל יכול לעבור זרם גבוה יותר מהמקס' של הפחת, יש להגן על המעגל והפחת אם מפסק אוטומטי

I delta n - זרם הזליגה שהפחת אמור לתפוס. קראתי לו בקיצור I dn

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...