מסכי FreeSync זולים - כבר בחודש הבא - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכי FreeSync זולים - כבר בחודש הבא

taltarablus

Recommended Posts

הטכנולוגיה, שפותחה על ידי AMD ומוצבת אל מול טכנולוגיית ה-GSync של Nvidia, תוצע במסכים זולים יותר

לכתבה: http://hwzone.co.il/%d7%9e%d7%a1%d7%9b%d7%99-freesync-%d7%96%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%9b%d7%91%d7%a8-%d7%91%d7%97%d7%95%d7%93%d7%a9-%d7%94%d7%91%d7%90/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NVIDIA הודיעו שהם הולכים ללכת ראש בקיר עם ו VESA ולא לתמוך בתקן ה DP המעודכן, נראה כמה זמן זה יחזיק.

גם ל- NVIDIA יש כיסא בדירקטוריון של VESA, ואני מאמין שהם מספיק מחושבים בבחירת הצעדים שלהם.

הם יודעים מה יש לתקן להציע וכל היוצא בזאת (שאגב יעודו המקורי היה חסכון בצריכת חשמל לניידים).

הם השקיעו הון במחקר ופיתוח של פתרון יעודי מוכח, שעובד ועובד טוב (מנסיון).

AMD (ללא הרבה ברירה יש לציין) קפצו על הפתרון הזול יותר, שעוד תרם הוכיח עצמו.

נסה לחשוב על החסרונות מבחינת אנוידיה במהלך כגון ביטול G-Sync לטובת Adaptive Sync:

- הפסד כלכלי גדול על ההשקעה הראשונית.

- זמן ועלויות נוספות בפיתוח טכנולוגיה חלופית (התקן לא עובד לבדו, צריך לממשו בדריבר + QA וכו')

- ירידת מעמד ממובילה בתחום הספציפי לעוקבת אחר המתחרה \ הורדה בערך הטכנולוגיות שלה.

- עזרה למכירות המתחרה \ זירוז בפתיחת השוק עבורה.

- סבירות לירידה ברמת איכות הטכנולוגיה מזאת המקורית.

ויתרונות עסקיים ? ובכן, מוקדם מדי בכדי להעריך.

הרבה יותר חכם מצידם להמשיך ולהשקיע במה שכבר יש להם ביד (בטח שלא לשבת ללא מעש), ולתת לזמן לעשות את שלו.

במידה והפתרון של יתברר כמוצלח, או אפילו לא כזה מוצלח אך עדיין מאיים על נתח שוק, מהר מאוד נראה שמתווספת לה תמיכה משנית,

בדומה למה שהם עשו עם 3DTV Play - פתיחת שוק נוסף שיורש מהטכנולוגיה האיכותית יותר (3DVision) שכבר ברשותם.

אם יש דבר אחד שאני מעריך אצל (טוב ברור שיש יותר מדבר אחד, אבל לצורך העניין...), זה שהם מאמינים בטכנולוגיות שלהם ודואגים לשפר \ לדחוף \ לתמוך לאורך זמן, מרחיבים את המערכת האקולוגית שלהם מבלי להזניח לקוחות ששילמו עבור פיצ'ר שהוצא מכלל שימוש \ רלוונטיות כלא היה. (יש יוצאים מן הכלל וזו לא מטלה פשוטה, אבל באופן כללי אני עומד מאחורי דברים אלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי למה הם בחרו להודיע שהם לא יתמכו ב Adaptive Sync, אין גם משהו שמחייב אותם כי לפי התקן Adaptive Sync זה לבחירת החברה. דרך אגב במחשבים ניידים עשו הדגמה והתוצאה הייתה מאוד טובה אבל שם החיבור שונה.

אף אחד לא מחייב את NVIDIA לחשוב על הפתרון היקר ביותר ולעבוד עליו לבד בשביל ליצור מוצר בלעדי שיעבוד רק עם החומרה שלהם. זה נחמד לזמן קצר אבל באופן קבוע זה מוביל למצב שהשוק עומד במקום עד ש NVIDIA יורדת מהעץ הגבוה שלה. הסיבה היחידה שיש היום תמיכה טובה ב OPENCL בכרטיסים שלהם היא מירוץ המטבעות הוירטואלים שהיה (שבסופו של דבר NVIDIA הוציאו מוצר הולם בשלב שזה לא עניין אף אחד).

אני לא אמרתי לבטל G-SYNC, אני גם אמרתי שסביר להניח ש G-SYNC יתן תוצאה טובה יותר. שיתמכו בתקן הזול אבל ישאירו את G-SYNC לאלה שרוצים את הטוב ביותר. ברגע שהם ייצרו את זה בצורה המונית העלות תרד מתחת ל 100$ ויהיה אפשר להצדיק את זה כפיתרון טוב יותר אבל יקר יותר.

אם G-SYNC בסופו של דבר לא יהיה טוב יותר אז בסופו של דבר אף חברה לא תעבוד איתם והם יאלצו לבטל את הפרוייקט ולספוג את העלויות. אולי זה ילמד אותם לפעם הבאה לבדוק יותר טוב מה האפשרויות הקיימות לפני שהם קופצים למים עמוקים או לעשות מה ש עשו עם MANTLE (שזמין עכשיו בחינם לכל חברה שמעוניינת לתמוך ב API או לחקור אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסוף סוף ההכרזה על מוצרים גמורים, סמסונג יוציאו מסכים עם תמיכה ב FreeSync במרץ 2015

http://www.overclock3d.net/articles/misc_hardware/amd_announces_major_technology_partnerships/1

הם גם נלצו את ההזדמנות בשביל להודיע ש עובדים על הוספת תמיכה ב MANTLE ל Panta-Rhei (המנוע שיפעיל את המשחקים החדשים שלהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת חבל שסמסונג מדברים רק על תוספת תמיכה לדגמי ה 4K שלהם , ובעוד 4 חודשים לפחות...

AMD העריכו ש-FreeSync יוזיל עלות בכ-100$ לעומת G-Sync. לצורך העניין ה-UD590 המדובר של סמסונג (ללא FreeSync) עולה כ-600$.

אז אם מסך 4K G-Sync עולה כ-800$, ניתן להעריך מחיר בסביבות 700$ למסך של סמסונג עם FreeSync ? שד"א ע"פ TFT Central סובל מלאג חריג

של כ-35.5ms בגרסתו הנוכחית, לפיכך מקוטלג אצלם בקלאס השלישי - "Some noticeable lag in daily usage, not suitable for high end gaming".

חינם זה לא נשמע. בכל אופן אני אמתין לבדיקה ראשוניות של הטכנולוגיה בידי המסקרים (אני מקווה שלא על המסכים של שמוגבלים ל 60hz).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור למה רק למסכי UHD ולא ברור למה צריך מסך UHD בגודל 24"...

AMD אמרו שיש חברה שיש לה בשוק מסכים שתומכים ב FreeSync, אם מדובר במסכים האלה אז כנראה שהמחיר ישאר אותו דבר, אם הם הולכים להוציא סדרה מעודכנת אז יכול מאוד להיות שתהיה תוספת במחיר. מדובר בדור ראשון אז סביר להניח שה scalers יקרים יותר ושהחברות ירצו להוסיף למחיר המסך כי מדובר בתוספת פרימיום. ברגע שיותר חברות ישתפו פעולה אז המחיר ירד.

תאמת סמסונג חרא שותפה, אולי יצרנית ענק אבל למוצר ראשון עדיף חברות כמו וכו' שלרוב מוציאות מוצרים בודדים אבל באיכות גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...