SSD חדש איך להעביר מIDE ל ACHI בלוח אם. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

SSD חדש איך להעביר מIDE ל ACHI בלוח אם.

hendrix

Recommended Posts

שלום רב.

יש ברשותי את לוח האם הבא: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3225#ov

מדובר על SATA 2.

מותקנים אצלי הארד דיסק 250 GB שעליו יושבת כרגע מערכת ההפעלה WINDOWS 7 ULTIMATE X64

הארד דיסק נוסף לקבצים של טרה.

והיום התחדשתי בקינגסטון SSD 120 GB V300 http://www.kingston.com/us/ssd/v#sv300s3

חיפשתי קצת על התקנת הSSD ומצאתי את המדריך הנ"ל: http://www.9comp.com/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%AA/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%A6%D7%9C%D7%9D-ghost-%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%A2%D7%9C%D7%94-windows-7-%D7%A2%D7%9C-%D7%93%D7%99/

אני לא מחפש לצלם את הווידנווס. פשוט אעשה פורמט לדיסק של ה 250 GB ואתקין את הווינדווס על הSSD.

בשלב 1 במדריך כתוב: א. שינוי מצב IDE ל- ACHI

אני לא מוצא איך אני עושה את זה בלוח האם שלי ואיך אני מגדיר שזה יפעל רק בSSD.

האם זה קריטי לביצועים?

האם ישנם עוד דברים שעלי לבצע לפני התקנה חדשה של ווינדווס 7 ?

מה דעתכם לגבי שלב מספר 3 עם כל הטיפים לביטול האינדקס וכו...

אשמח לקצת סדר בנושא.

תודה מראש.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

קודם כל חבל לא רכשת את הSanDisk SSD Ultra Plus 128GB שעולה מעט יותר ועדיף על הKingston גם מבחינת מהירות וגם מבחינת נפח למרות שזה לא הרבה יותר אבל עדיין משהו.

אין צורך לפרמט את הHDD של ה250GB תתקין את מערכת ההפעלה על הSSD ואז תמחק ידנית את מערכת ההפעלה מהHDD וכך גם הקבצים שלך יישמרו.

לגבי מדריך יש פה באתר

להוציא את המקסימום מה-SSD שלכם - HWzone

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על המענה המהיר.

בקישור למדריך שנתת לי יש מענה על האם כדאי לי להעביר מ IDE ל ACHI ?

כמו כן, אם זה כדאי לא מצאתי את זה בBIOS של לוח האם שלי.

במדיה וכדאי לי להעביר ל ACHI האם ניתן לעשות זאת אחרי שכבר התקנתי ווינדווס 7 ודרייברים ? תודה.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כונני SATA, בלי קשר אם HDD או SSD - תמיד עדיף שיעבדו בAHCI. הסיבות לעבוד בIDE הן מערכות הפעלה ישנות שאין להן דרייברים מתאימים, או צ'יפסטים ישנים שפשוט לא תומכים בAHCI. שום דבר מזה לא רלוונטי ב2014.

תמיד אפשר להעביר, גם אם כבר התקנת חלונות. במקרים מסוימים, אם דרייבר מתאים לא הותקן מראש, מערכת ההפעלה תסרב לעלות אם תעביר את הבקר לAHCI. במקרה כזה מה שצריך לעשות הוא להתקין את הדרייבר מראש כאשר נמצאים במצב IDE, ואז להעביר. לפחות בדרייברים של האפשרות הזו (התקנה מראש) מובנית בדרייבר.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה. אז אעביר את כל הכוננים ל ACHI בתקווה שהווינדווס יעלה ושהקבצים בכונני ה HDD לא יפגעו או לא יעלו.

אז איך אני מעביר ל AHCI אצלי בBIOS ? אני לא מוצא את האופציה. זה הקישור ללוח האם. הוא ישן!

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3225#ov

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...

בראש החדשות:

מסך גיימינג G27QC של GIGABYTE בביקורת: המחיר יגרום לכם לשפשף את העיניים

מסך גיימינג G27QC של GIGABYTE בביקורת: המחיר יגרום לכם לשפשף את העיניים

בביקורת זאת נבחן מסך שולחני עדכני שמתיימר להיות בין המשתלמים ביותר בקטגוריה שלו, עם מספר תכונות מבוקשות מאוד בתג מחיר שפוי לשם שינוי - בואו לגלות האם ניתן לאכול את כל העוגה וגם לשמור עליה שלמה

קרא עוד

אמאזון מעלה הילוך: אלו המבצעים המובילים שצפויים לנו ב-Prime Day 2020

חג הקניות הרשמי של אמאזון סוף כל סוף מגיע לאחר שלל דחיות הקשורות בקורונה - ובחרה הענקית מקווים לגרור התעניינות מוגדלת מבעוד מועד עם הרשימה המסורתית של המבצעים הבולטים שיהיו זמינים עבור הגולשים בעוד ימים ספורים

חדש באתר

מה זה אלגוריתם ואיזה כוח יש לו בחיינו

מה זה אלגוריתם ואיזה כוח יש לו בחיינו

אלגוריתם הוא מושג אשר נוכח כמעט בכל תחומי החיים, אך עדיין נוטה לבלבל רבים. מדובר למעשה, באופן הבסיסי ביותר, במסלול. בנקודת הפתיחה של המסלול אתם מציבים את הגורם המשתנה, אשר יכול להיות מספר או החלטה כלשהי, ובסופו יוצאת התוצאה. האלגוריתם הוא הכוח העומד מאחורי כל תוכנת מחשב בה השתמשתם, אך נעשה בו שימוש רב גם בתחומי חיים אחרים