טמפרטורות של 4590 עם קירור סטוק - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורות של 4590 עם קירור סטוק

Blabber

Recommended Posts

אהלן,

יש לי i5-4590 עם קירור סטוק (הגרסה של ה90W מנחושת).

במנוחה הוא על 40-50 ותחת Small FFT's בprime95 הוא על 85-90 אחרי חצי דקה. החדר ממוזג, 20-23 במזגן ונראה שהקירור יושב טוב על הלוח.

המארז הוא FD Mini ויש כרטיס 7950 (זה לא המפרט בצד).

התהיות שלי:

1. האם אלה טמפרטורות הגיוניות?

2. האם קיים סיכוי שהתקינו לי את הקירור מאלומיניום (הייתי מוריד ובודק, אבל אין לי בינתיים משחה טרמית כדי להחזיר את הקירור)?

תודה לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה לא תקינה, אתה אמור לקבל עם prime95 בסביבות ה65-75.

במשחקים כבדים בסביבות ה60 -65 אני מעריך (בגלל הקרור סטוק).

באינטל ממליצים לא לעבור את ה72 מעלות עם המעבד הזה..

http://ark.intel.com/products/80815/Intel-Core-i5-4590-Processor-6M-Cache-up-to-3_70-GHz

אני ממליץ לך לרכוש משחה טרמית ולבדוק פיזית לאחר פרוק אם הקרור אכן יושב טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אני קצת מבולבל ליאור.

אם היא לא תקינה, לפי מה שאני מבין ממך (תקן אותי אם אני טועה) לפי הסטנדרת היא אמורה להיות לא תקינה עם סטוק?

אני מודע לזה שפריים95 עושה חיים קשים למעבדים, אבל בכל זאת 90 מעלות, ניראה לי קצת אובר.

ואם אני לא טועה במצב מנוחה הטמפרטורה אמורה להיות בסביבות ה35-40 מעלות, לא?

אני גם לא שולל את זה שהקרור יושב טוב, אבל אני כן חושד שאולי המשחה הטרמית לא מרוחה כראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצב מנוחה זה מצב מנוחה, כשהמעבד צורך במקרה הכי גרוע וואטים בודדים, זה תלוי בעיקר בטמפרטורת האוויר שבסביבת הקירור.

אבל טמפרטורה גבוהה מ-85 מעלות בפריים עם סטוק זה ממש לא חדש, וסביר להניח שיקרה כמעט עם כל מעבד I5 ו-I7 חדש וקירור סטוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון ציין שסביבת החדר היא 20-23 מעלות (ממש חדר קירור).

אתה לא חושב שבמצב מנוחה 50 מעלות זה מעט גבוהה?

אני למשל בעבודה משתמש במחשב עם מעבד I5 וקרור סטוק, למרות שמדובר בפעולות "בסיסיות", כמו גלישה ברשת הוצאת הזמנות, תעודות משלוח וכו'..

המעבד תמיד על 30-35 מעלות (במצב עבודה) ומידי פעם פיק ל40 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

אוקי, אז 80-90 היא הגיונית תחת prime, אבל האם 40-50 בזמן עבודה משרדית נטו (רק מסמכי וורד ואקסל פתוחים) היא גם הגיונית?

זה המחשב בעבודה, אז אנסה בשבוע הבא להחליף משחה ולהושיב את המאורר מחדש בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני, מה שאינטל רושמים זה tcase זה לא מה שהוא מדד, הוא מודד tjmax, בתאוריה ניתן להגיע אליו, בפועל מומלץ להיות כ15% מתחתיו, כדי לשפר את שרידות המערכת, תפעיל realtemp רשום שם tjmax

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...