לא מצליח לקבוע זכרונות לא במתח עבודה נכון (2133) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לקבוע זכרונות לא במתח עבודה נכון (2133)

צפיד

Recommended Posts

הזכרונות שמותקנים אצלי אמורים לתמוך בתדר עבודה 2133

בפועל אני רואה בBIOS שהם תמיד 1333.

במכפלה של הזכרונות היתה AUTO שיניתי למכפלה כזו שאני רואה שהתדר אמור להקבע על 2133.

בפועל אין שינוי (בודק עם CPU Z).

לפי מה שהבנתי התצוגה בצד אני אומר לראות בLIVE את התדר.

ראו לדוגמא כאן:

http://www.legitreviews.com/images/reviews/2191/z87x-ud3h-uefi-bios-1l.jpg

בצד שמאל רואים 2133HZ.

VOLTAGE נמצא על AUTO מראה שהוא נקבע על 1.5.

גם כאשר העליתי את המתח DRAM VOLTAGE ל1.6 לא היה שינוי .

עשיתי גם ל XMS ENABLE ללא שינוי.

הייתי מסתפק גם ב1866 בתזמון טוב אבל לא 1333.

אודה לעזרה.

אלו הזכרונות.

http://www.ocia.net/reviews/hyperx2133ddr3/

מעבד:4770K

לוח אם:Gigabyte GA-Z87X-OC

זיכרונות:Kingston HyperX Predator Series 16GB 2133

כרטיס מסך:GIGABYTE GTX 770 4GB Windforce GV-N770OC-4GD

ספק כח:SEASONIC X650 GOLD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תבדוק בעזרת CPU-Z האם מודולי הזיכרון האלו אכן יכולים לעבוד בתדר של 2133MHz.

ב. תבדוק אם יש עדכון ביוס ללוח שלך - אולי זה יפתור את הבעיה.

ג. אל תעלה את המתח לזיכרון - אתה יכול לגרום נזק.

ד. תנסה לקבוע את התדר והתיזמונים באופן ידני לזיכרון. אזהרה - ייתכן שתצטרך לבצע איפוס ביוס, שכן אם תקבע תדר ותזמונים לא מתאימים יכול להיות שהמחשב יסרב לאתחל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תבדוק בעזרת CPU-Z האם מודולי הזיכרון האלו אכן יכולים לעבוד בתדר של 2133MHz.

ב. תבדוק אם יש עדכון ביוס ללוח שלך - אולי זה יפתור את הבעיה.

ג. אל תעלה את המתח לזיכרון - אתה יכול לגרום נזק.

ד. תנסה לקבוע את התדר והתיזמונים באופן ידני לזיכרון. אזהרה - ייתכן שתצטרך לבצע איפוס ביוס, שכן אם תקבע תדר ותזמונים לא מתאימים יכול להיות שהמחשב יסרב לאתחל

היי תודה,

תוכל להסביר בבקשה את סעיף א'

איך אני עושה את זה?

עדיף להוריד בתדר ולקבל תיזמונים טובים יותר או לעלות אותו ולהוריד בתזמונים?

לא מצאתי מה ההמלצה לגבי הזכרונות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - לא נהוג לצטט הודעה אחת מעליך, שכן מעצם כתיבת התגובה משתמע שאתה מגיב להודעה שמעליך.

בקשר ל CPU-Z:

א. תוריד את CPU-Z מכאן.

ב. תפעיל את התוכנה.

ג. תסתכל בתגית Memory באיזה תדר הזיכרון כרגע עובד. אם אתה לא בטוח - תעלה תצלום מסך (ב CPU-Z יש אפשרות ללחוץ על F6 ואז לבצע הדבקה בצייר).

ד. תעבור לתגית ה SPD ותראה מה כתוב בטבלאות התחתונות. יש לבדוק עבור כל מודולי הזיכרון (יש תיבת בחירה עם Slot #1 עד Slot #4). ערך התדר שמצויין שם הוא תדר הזיכרון האמיתי. תדר הזיכרון בפועל הוא פי שניים (כי מדובר בזיכרון מסוג DDR). שוב, אם אתה לא בטוח - תעלה צילומי מסך לכאן.

אלו הם כנראה הזכרונות שלך:

http://www.kingston.com/datasheets/HX321C11T2K2_16.pdf

שים לב מה כתוב שם:

Each module kit supports Intel XMP (Extreme Memory Profiles). Total kit capacity is 16GB. Each module kit has been tested to run at -2133 at a low latency timing of 11-12-12 at 1.6V. The SPDs are programmed to JEDEC standard latency -1600 timing of 11-11-11 at 1.5V.

1. הזיכרון תומך ב XMP, אז תוודא שאפשרות זו מופעלת בביוס.

2. הזיכרון הזה עובד בתדר של 2133MHz ובתיזמונים של 11-12-12 במתח לא סטנדרטי של 1.6V.

3. אם יעשה שימוש בנתוני ה SPD בלבד, אז הזיכרון יעבוד בתדר של 1600MHz ובתזמונים של 11-11-11 במתח של 1.5V.

אם אין לך אפשרות לעבוד עם פרופיל XMP בביוס משום מה (כן, ראיתי שכתבת שיש, אבל אני מציין זאת בכל מקרה), אתה תצטרך להגדיר ידנית את התדר ל 2133MHz, את התיזמונים ל 11-12-12 ואת המתח ל 1.6V. אם יש לך מודולי אחרים מותקנים - אל תשנה את המתח, שכן יכול להיגרם להם נזק.

שוב - בדוק האם הביוס שלך מעודכן. יכול להיות שעדכון ביוס יפתור את הבעיה הזו. בנוסף, בצע איפוס ביוס, למקרה שיש לך הגדרה לא תקינה כרגע שמונעת איכשהו הפעלת הזיכרון בתדר של 2133MHz (אל תשכח לבדוק את מצב בקר ה SATA - מצב AHCI או IDE ולהחזירו למצב זה לאחר האיפוס בכדי שמערכת ההפעלה תוכל לעלות מהדיסק הקשיח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul

תודה רבה!

הצלחתי לייצב את התדר על 1066 (שזה בדיוק 2133),

מספר שאלות בבקשה:

1.האם עדיף לעלות בתדר ולהוריד בתזמונים ?

2.מדוע לא עדיף מלכתחילה לקבוע את המתח ל 1.6V כפי שמנחה היצרן ואז מונעים בראש בעיות?

(למה הפרוצדורה הזו לא מומלצת)

3.שאומרים תדר 12 12 11

מה הערך הרביעי ?

אצלי בבBIOS יש CHANEL A עם 4 ערכים לעדכן

וCHANEL B עם 5 ערכים לעדכן...

מה זה אומר CHANEL כל סטיק?

מדוע לאחד יש 4 ערכים ולשני5 ערכים?

4.הביוס אצלי הוא בגירסא אחרונה שהיא בטא F9C ,אני רוצה לחזור אחורה לגירסאת היצרן.

מה הדרך לעלות את הגיבוי של ה DUAL ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון תדר גבוה יותר לזיכרון ייתן לך רוחב פס גדול יותר, אבל מעשית החל מתדר של 1333MHz השיפור בביצועים הוא קטן וכנראה לא יורגש, פשוט כי רוב היישומים לא צריכים להעביר כמויות מידע גדולות בין הזיכרון והמעבד. אתה יכול לעשות ניסויים ולראות באיזו תצורה אתה מקבל ביצועים יותר טובים ביישומים שלך. מבחינת התיזמונים - גם כאן מדובר בהבדל קטן (הסבר ארוך ומפורט לגבי התיזמונים ניתן למצוא כאן בסעיף 4.8), ושוב - ההבדל בביצועים תלוי ביישום, אבל סביר להניח שהוא לא יורגש.

אני לא הייתי טורח לקנות זיכרון שעובד ב 2133MHz והייתי מסתפק בזיכרון שעובד בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 11-11-11.

2. א. בעיקרון כאשר פרופיל XMP מופעל המתח לזיכרון אמור להיקבע לפי הערכים המקודדים בחלק ה XMP בשבב ה SPD שנמצא על הזיכרון. לא ברור למה זה לא קרה במקרה שלך.

ב. מתח של 1.6V הוא לא מתח סטנדרטי ולכן הוא לא יכול להופיע בנתוני ה SPD, כמו גם תיזמונים של 11-12-12, ולכן יש צורך בשימוש בפרופיל XMP.

ג. ממליצה שלא להשתמש במתח הגבוה מ 1.5V לזיכרון כי הדבר עלול לגרום נזק למעבד (יש לזכור שבקר הזיכרון נמצא על המעבד), ולכן העלאת המתח מעבר לערך זה היא בעייתית. בנוסף, אם יש לך מודולי נוספים מדגם אחר, יכול להיות שהם לא יעמדו במתח של 1.6V וייגרם להם נזק.

3. בדף המידע של הזיכרון הנ"ל לא מופיע הערך הרביעי של התיזמונים. אתה יכול לבדוק ב CPU-Z מה בדיוק מוגדר בפרופיל ה XMP עבור תדר של 1066MHz. לשימושך:

Cas Latency (או CL) - התזמון הראשון.

RAS to CAS delay (או tRCD) - התזמון השני.

Row Precharge (או tRP) - התזמון השלישי.

Row Active time (או tRAS) - התזמון הרביעי.

הערה: העובדה שמוזכרים רק 4 תיזמונים לא אומרת שיש רק 4 תיזמונים - מעשית יש עוד ערכים, אבל אין צורך להתעסק איתם.

4. א. לא ברור לי למה הכוונה ב"אצלי בבBIOS יש CHANEL A עם 4 ערכים לעדכן" ו"CHANEL B עם 5 ערכים לעדכן".

ב. ערוץ (channel) הוא מסלול לזיכרון ברוחב של 64 ביט (או 8 בתים). בלוח שלך אפשר לעבוד עם בערוץ אחד (ערוץ בודד) או ערוץ כפול, דבר שמכפיל את רוחב הפס לזיכרון (ל-128 ביט). ברור שעבודה בערוץ כפול היא עדיפה, אבל שוב - כיום רוב היישומים לא דורשים רוחב פס כזה לזיכרון, כך שרוחב פס של שעובד בתדר של 1333MHz בערוץ יחיד (רוחב פס של 10664MB/s) מספיק לרוב השימושים.

5. בדוק בחוברת של הלוח שלך לגבי התהליך המדוייק של עדכון הביוס או הפעלת המחשב מביוס הגיבוי. האמת - אני לא חושב שצריך לשנמך (downgrade - לרדת בגירסה) את גירסת הביוס - גם גירסאות הבטא הן גירסאות יציבות, רק שאולי הן לא כוללות את כל התכונות שיהיו בגירסה הסופית, כך שזה לא צריך להפריע לך. תשנמך את גירסת הביוס רק אם יש לך בעיות עם גירסת הביוס הנוכחית. אם אין בעיות - חבל סתם להתעסק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul

אתה מציג רף חדש לכל מה שקשור לעזרה,ידע ותמיכה בפורום הזה ובכלל.

לא כל כך קל למצוא שגם מבין ענייו וגם משתף ומפרט בשפה ברורה.

אני ממש מעריך את העזרה והפירוט:beerchug:

גם פתרת לי בעיה וגם החכמתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...