מחשב לא נדלק ( כנראה ספק כוח ) - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא נדלק ( כנראה ספק כוח )

itsik1231995

Recommended Posts

לפני כ - חודש, החלפתי חצי מחשב במחשב של אחי (לוח אם, מעבד, זכרונות)

בעקבות תקלות שונות שחזרו על עצמן שוב ושוב ( מחשב לא נדלק, מחשב נכנס ללופ של כיבוי והדלקה וכו .. )

בזמנו אני בדקתי את האפשרות שהספק גורם לתקלות, אך כאשר חיברתי ספק אחר התקלות לא נעלמו ולכן פסלתי את האופציה

היום, חודש לאחר מכן ... אני חושש שהספק מת ( המחשב נדלק, מאווררים מסתובבים, אין תמונה ואין ציפצופים)

זה ספק 500W של OCZ

ניתקתי את כול הדברים שלא נחוצים להדלקת המחשב ( הרדיסק, , כרטיס מסך(רצתי מהמובנה) ) למעשה השארתי רק את הרכיבים החדשים + הספק הישן

ולמרות זאת המחשב סירב להידלק

לקחתי אחר שהיה לי חיברתי , ו .. וואלה המחשב נדלק

החזרתי לספק הישן והוא לא נדלק .......... לכן אני דיי בטוח שזה הספק כוח

במחשב הזה מותקן מעבד עם צריכה של 53W בכלל ( G3220 )וכרטיס מסך HD 4850 של גיגה בית

מה דעתכם ?

אפשר לקבוע את מותו של הספק על סמך מה שעשיתי ?

עוד משהוא ששמתי לב אליו, יש חשמל סטטי במארז כאשר הספק הישן מחובר, אני מתחשמל כשאני נוגע ברכיבים (גם כשהמחשב אינו בחשמל) זה לא קורה עם הספק השני

אני מעוניין להשקיע באופן מינימלי במידה ויש צורך בספק חדש (אני קונה מ TMS )

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כמו הספק

יכול להיות בנוסף (ואולי כתוצאה מספק גנרי כלשהוא אם בעבר היה כזה במחשב) קבלים מנופחים בלוח שגורמים לתקלות

החישמול מהמארז הוא לא חשמל סטאטי, הוא מה שעובר דרך קבלי הסינון מה 240V של השקע - וסימן לכך שהאדמה בספק הזה לא מחוברת (ויש סיכוי גבוה שלא בגלל הספק עצמו אלא בגלל כבל חשמל זול שלפעמים יוצא מגע ולפעמים לא כשאתה מתעסק איתו, או סיבות אחרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות !

אתמול כשסיימתי להתעסק עם המחשב ואחרי שראיתי שכאשר אני מחליף ספק הוא עובד וכשאני מחזיר את הספק הישן הוא לא עובד, ניתקתי את המחשב מהחשמל

היום, אחרי שהוא היה איזה 24 שעות לא מחובר לחושמל, חיברתי אותו והוא פשוט נדלק ישר ( עם הספק שכנראה דפק, או לא ? ) עוד דבר, לא היה חשמל סטטי כשחיברתי אותו

אני חושב שאולי החשמל הסטטי הזה גורם לבעיה ?

ניסיתי לחבר עם כבל אחר אבל לא נראה שזה פתר את הבעיה אתמול (חיברתי לספק התקין עם אותו כבל חשמל ולא היה חשמל סטטי במארז

מה אתם חושבים ? הספק תקין ? הוא לא תקין ?

הבעיה נמצאת במקום אחר ?

עריכה :

ניסיתי עכשיו להחליף כבל, ועכשיו המחשב שוב לא נדלק ( ועדיין יש חשמל סטטי) מה שעוד יותר מוזר זה שהוא גם לא ממש רוצה להיכבות, אחרי שאני מכבה אותו על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההדלקה/כיבוי .. הוא פשוט נדלק מחדש אחרי 3 שניות

נתקלתם פעם בתופעות כאלה ? עוד דבר, יש רעש חשמלי מהספק כשהוא עובד

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שאכן משהוא לא בסדר אם הספק

מעניין - האם באמת בספק לא גנרי (OCZ) חיבור האדמה היה כל כך גרוע שהוא התנתק מהמקום ? אתה יכול לפתוח את הספק ולהביא , במיוחד של איזור השקע אליו מתחבר הכבל (מבפנים) והחוט הצהוב/ירוק שיוצא ממנו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://tinypic.com/r/ejssco/8

http://tinypic.com/view.php?pic=sma99z&s=8#.VGEF1PmsXXQ

http://tinypic.com/r/28a5bia/8

http://tinypic.com/r/20huemo/8

http://tinypic.com/r/13z71uo/8

http://tinypic.com/r/2rgc021/8

חוץ מהחלודה על החיבור, לא מצאתי שום דבר חשוד, נראה שהכול מחובר ומחוזק .... מה עושים ? קונים או מתקנים (אם אתם רואים כאן מה צריך לתקן בכלל) ?

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נראה שלם ותקין (חיבור האדמה). יתכן שהאדמה לא מחוברת בכבל או איפה שהוא בהמשך

הספק השני יכול להיות שלא מכיל את אותם קבלי סינון (בתמונה כאן - 2 הכחולים על הצד הפנימי של התקע, ובדרך כלל 1-3 נוספים על המעגל עצמו) ולכן לא עובר דרכו זרם למארז, למרות שגם איתו אין אדמה

כשהספק הבעייתי מחובר לכבל (לא חייב להיות בתוך המחשב), בדוק אם טסטר - את הספק, את החור התחתון בשקע אחר באותו מפצל אליו הספק מחובר, שקע אחר בחדר וכו - תמצא עד איפה יש מתח על האדמה וכך תראה איפה היא לא מחוברת

בכל מקרה זה לא נראה ממש קשור לבעיה של המחשב שלא נדלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את הספק החדש ... ואיתו קניתי תופעה חדשה

בפעמים הראשונות שהדלקתי אותו ( כ - 2 פעמים ראשונות ) הוא לא נדלק

ניסיתי שקע אחר, עדיין לא נדלק

הלכתי להביא כבל מאריך בשביל לבדוק אולי השקעים בחדר דפוקים ... אני נכנס לחדר עם הכבל המאריך ו ... הוא נדלק ( כ - 15~20 שניות לאחר שלחצתי על כפתור ההדלקה )

ניסיתי לחבר אותו לשקעים שונים וזה קרה כול פעם, כול פעם כשאני לוחץ על כפתור ההדלקה, יש כמו המתנה של 15 שניות עד שהמאווררים נדלקים והמחשב מתחיל להידלק

ואז ... אחרי 5-6 פעמים כאלה ... זה הפסיק חח

והתחיל להדלק בשניה שאני לוחץ על הכפתור

:cwm3:

חברה ... אני מבולבל ....

עוד מאט המשיך לנסות ולראות ... למה יש השהייה בין הלחיצה על הכפתור ועד ההדלקה ? למה זה לא קרה בפעמים האחרונות שניסיתי ? P:

קניתי את הסיסוניק 400W ET

מה שכן, לאומת הספק הקודם, כשהמחשב נדלק, הוא נדלק באופן מלא (לפני כן לא הייתה תמונה אלה אם כן חיכיתי מספר שעות בהן הספק היה מנותק מהחשמל) אבל באופן מפתיעה ... הספק החדש הזה גם הוא לא מתנהג (או לפחות התנהג) 100% ...

מה אתם חושבים ? העסק הזה נהיה מוזר יותר מרגע לרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנתק כבלם שמחברי את המחשב והמסך "לעולם החיצוני" (אינטרנט, מדפסת שיש לה חשמל משלה וכו), תחבר את המחשב והמסך ממפצל משותף לשקע

בדוק שוב את כל התופעות + את המחשב אם טסטר

בדוק אם יש קצר כלשהוא במארז - כמו קדמי שבור, חוטים של מפסק הפעלה או לד פאנל קדמי שנחתכו על קצה מתכתי חד ומקצרים למארז, עמוד תמיכה מיותר מאחורי הלוח שנוגע בצד האחורי של הלוח במקום שאין בו חור וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני יודע מה מקור הבעיה ..

היום קרה לי בדיוק אותה תקלה (מחשב נדלק אבל אין תמונה במסך, אחרי קצת משחק עם הסוללה של הביוס המחשב נדלק) עם מחשב אחר בבית !

אותו הדבר בדיוק, והם מחוברים על סוויטץ' שונה בלוח חשמל

אני חושב שיש מצב שאין הארכה בכלל בכול הבית, שכן המשותף היחיד לשני המחשבים האלה זה ששניהם מחוברים לחשמל

אין לי טסטר לבדוק את הארכה .. אני יזמין חשמלאי בימים בקרובים ויעדכן , קצרים בתוך המחשב הראשון בדקתי ולא נראה שיש .. ככה או ככה, אני כבר לא חושב שהבעיה במחשבים ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, בדרך כלל המחשב השני נדלק ללא בעיה .. אבל זה היה קורה מידי פעם שהמסך לא נדלק, תמיד קישרתי את זה לבעיה עם הכרטיס מסך שכן המאוורר שלו היה עולה ויורד ב RPM כשזה קורה ולפעמים הדרייבר שלו היה קורס ככה שלא טרחתי להתעסק עם זה כי האחריות נגמרה

אבל היום חשבתי על זה והבנתי שאלה אותם תופעות שאני רואה במחשב השני בעצם

גם המחשב השני היה לפעמים נדלק ללא בעיה (במחשב השני התקלה קוראת בתדירות גבוה יותר אבל גם לא תמיד )

יכול להיות שזה קורה רק תחת תנאים מסויימים (לחות גבוה .. לא יודע .. )

מה שכן, אותה תקלה בשני מחשבים עם חומרה שונה לחלוטין שמחוברים בחדרים שונים לשקעים שונים בבית ... זה דיי חשוד

אני יקנה טסטר ויעדכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...