המלצה ל- UPS שיכסה ספק כוח של 650w ומסך - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה ל- UPS שיכסה ספק כוח של 650w ומסך

composite

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני מעוניין לרכוש UPS שייעודו הגנה על מחשב שמופעל ע"י ספק כוח של 650w (דגם: SeaSonic SS-650HT) ומסך LCD של 24 אינצ' - Dell 2408WFP.

יש לקחת בחשבון:

בתקופה הקרובה אשדרג את המחשב (למרות שקשה לי להאמין שאקנה ספק כוח עם הספק גבוה יותר מ- 650 וואט) ובעתיד היותר רחוק - גם את המסך (27 עד 30 אינצ'). בנוסף, יכול מאוד להיות שארכוש גם מערך חיצוני של כוננים קשיחים, שניים, ארבעה או אפילו יותר - בכל מקרה גם לזה אני רוצה להיות מוכן.

דרישותיי מהאל-ספק:

1) מתן גיבוי בהפסקות חשמל טוטאליות כמובן, אבל גם הגנה שוטפת מנפילות, הפרעות, אי-סדירויות ושאר מרעין בישין שמקורם בקו מתח.

2) במקרה של הפסקת חשמל, אין צורך בגיבוי ארוך טווח, רק שיהיה מספיק זמן לשמור את העבודה ולכבות את המחשב בצורה סדירה.

3) שיהיה אל-פסק "חכם", כך שבמקרה שאין ביכולתי לכבות המחשב ידנית, האל-פסק ידע לתקשר עם המחשב ולכבותו באופן מוסדר לפני שהסוללה באל-פסק עצמו אוזלת.

אני מתלבט בין ארבעה מוצרים:

Advice Partner PC 1500VA

http://advice.co.il/Productdetails.aspx?PID=1611&PcatID=983

APC Smart-UPS 1500VA

שמציע גם power conditioning, מה שהאחרים לא

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SMT1500I&total_watts=50&tab=features

APC Power-Saving Back-UPS Pro 1500

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BR1500GI&total_watts=200

APC Back-UPS 1100VA

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BX1100CI&total_watts=200&tab=features

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הפקטור החשוב בבחירת ה UPS הוא החומרה שיש בתוך המחשב. צריכת החשמל של המחשב מהשקע נקבעת על ידיה, היא לא פשוט הספק הספק שעומד במחשב

ל UPS יש את הספק ה VA - שהוא פחות או יותר פרופורציוני להספק ה W (האמיתי), אבל כשלעצמו דיי חסר משמעות. יש את הספק ה W, בגדול לפיו עליך להתאים את ה UPS. ויש את הסוללות - שבסופו של דבר הן אלה שמחזיקות את כל החומרה שלך, ואם אתה רוצה לצפות מהן לאמינות ואורך חיים נורמלי עליך לא לעבור את המקס' שלהן - למרות שהנתונים של ה UPS בדרך כלל בעמצם עוברים אותו

מה בדיוק רמת ההגנה שאתה מחפש, ומפני מה ? מה השימוש של המחשב ? מה הנזק במקרה של downtime או שריפת חומרה ?

למה אתה פתאום מחפש UPS - האם יש בעיית חשמל שהופיעה, והאמת שאתה צריך לטפל בבעיה עצמה (אולי אם חשמלאי) ולא "לכסות" אותה אם UPS ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

1) לכן ציינתי שאני מעוניין ב- 1500VA - אני משער שזה יכסה את הספק שלי (כלומר, את המחשב) ואת המסך, ועוד יהיה לי מרווח להוספת רכיבים בעתיד ו\או החלפה לספק כוח עוצמתי יותר אם יתעורר הצורך.

2) רמת ההגנה שאני מחפש: מוחלטת. גיבוי במקרה של הפסקות חשמל, והגנה אקטיבית מפני עליות\נפילות מתח, קצרים, רעשים, הפרעות וכו' (כל המרעין בישין שברשת החשמל). כלומר, שמעבר לגיבוי, אני מעוניין שהאל-פסק יספק באופן שוטף מתח נקי וטהור.

3) המחשב הוא לשימוש האישי שלי. זה לא מחשב עסקי.

4) הנזק הפוטנציאלי הוא פגיעה בחומרה, וזה משהו שאני מעוניין למנוע.

5) אין איזו בעיה מיוחדת שהופיעה, זה טיפול מונע, מה גם שאני מתגורר באזור שבמופעי חורף לעיתים יש הרבה הפסקות חשמל. בלי קשר, אני מאמין שאל-פסק זה רכיב קריטי בכל מערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

UPSים של 1500VA הם בסביבות ה 900W בדרך כלל. יש כמה אפשרויות של איזה וכמה יכולות להיות בתוכו, כשתיתכן הגבלה גם מתחת ל 900W אם הסוללות חלשות

UPS שמספק מתח נקי וטהור הוא מסוג online - המרה של המתח ל DC, חיבור במקביל לסוללה והמרה שניה בחזרה ל 240V. וזאת מול UPS "פשוט" שהוא offline, כלומר במצב רגיל המתח פשוט עובר AS IS מכניסה ליציאה, ורק כשקורה משהוא ה UPS מנסה להגיב "מספיק מהר" מבלי שהקפיצה של המעבר תשפיע על המחשב

UPS offline בדרך כלל מצליח להגיב במהירות מספיקה, אם זאת יש לו מגבלות : הגנת מכות מתח אצלו נעשית פשוט על ידי MOV שסופג את המכה, כלומר ההגנה ממכות מתח חלשה ולא ממש ניתן לבנות עליה. בנוסף מכיוון שבמצב תקין המתח עובר AS IS ומבחינת ה UPS מתח בתחום מסויים (נניח 220V..260V) נחשב לתקין, גם כל רעש או הפרעה, אם הם לא חורגים מהתחום יעברו AS IS. ומבחינת רעש/הפרעות, כמה V בודדים זה המון

לכן עליך למקד הלאה :

האם המחשב חייב הגנה מוחלטת מרעשים וכדומה - כמו במחשב שמבצע משימה קריטית ויהיו השלכות חמורות במקרה ש UPS offline "מפספס", או שעלולות להיות השלכות גדולות אם מתרחשת שגיאה במחשב בגלל רעש במתח ? או שניתן להסתפק בלי הגנה מרעשים ?

האם אתה חייב הגנה מוחלטת מפני מכות מתח ? ניתוק ידני של המחשב מהחשמל בזמן סופת ברקים לא מספיק ? או שאתה רוצה להשאיר אותו דלוק בצורה קבועה כשאתה לא ליידו ?

מה מבחינת שיקול עלות/תועלת ? (מחיר UPS מול מחיר הנזק האפשרי * הסיכוי שאכן נזק כזה יקרה) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם המחשב חייב הגנה מוחלטת מרעשים וכדומה - כמו במחשב שמבצע משימה קריטית ויהיו השלכות חמורות במקרה ש UPS offline "מפספס", או שעלולות להיות השלכות גדולות אם מתרחשת שגיאה במחשב בגלל רעש במתח ?

הסיבה העיקרית שבגינה אני מעוניין ב- UPS היא הגנה על חומרת המחשב בכלל, ועל ההארדיסקים בפרט, ומכאן - הגנה על מידע. חוץ מזה, אני מעוניין שתהא הגנה לשטף העבודה ולכל מיני תהליכים שלפעמים נופלים "בין הכסאות" של הגיבוי, כמו העברות קבצים (בין השאר). אני לא יודע מה אתה מחשיב כ- "קריטי" או "השלכות גדולות", זה לא מחשב עם מידע עסקי מיוחד או מחשב שמריץ תהליכים רפואיים כלשהם אם זו כוונתך, אבל המידע האישי שלי מאוד חשוב לי. הוא מגובה כמובן, אבל אני מעוניין לשמור על המקור כמה שיותר. אני לא מעוניין שיהיו "פספוסים", אני לא רוצה להיות מוטרד מאופצייה של כשל, אני מעוניין בפתרון set and forget... בכלל זה אני מוכן להשקיע לא מעט עבור פתרון טוב.

תודה על העזרה!

או שניתן להסתפק בלי הגנה מרעשים ?

עדיף כמובן עם הגנה שכזו, אם יש פתרונות בסכום סביר. הבנתי שרעשים לא פחות הרסניים לחומרת מחשב מהפסקות חשמל מוחלטות.

האם אתה חייב הגנה מוחלטת מפני מכות מתח ? ניתוק ידני של המחשב מהחשמל בזמן סופת ברקים לא מספיק ? או שאתה רוצה להשאיר אותו דלוק בצורה קבועה כשאתה לא ליידו ?

מכות מתח - כוונתך לברקים? זה לא מחשב שפועל 7\24, אבל לעיתים יכול להיות מצב שאצטרך להפעילו גם בזמן סופות ברקים (לא שזה קורה במדינתנו יותר מדי), ואני לא רוצה להיות מוגבל.

מה מבחינת שיקול עלות/תועלת ? (מחיר UPS מול מחיר הנזק האפשרי * הסיכוי שאכן נזק כזה יקרה) ?

שוב, לא מדובר פה בנזק כספי כלשהו, תכל'ס הקנייה הזו נובעת מפרנואידיות קלה, אבל אני מעוניין למצוא את הפתרון היותר במסגרת סכום סביר.

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי UPS כלל, אם במחשב יש ספק איכותי ברוב המקרים הנזק ממתח לא תקין יסתכם בשריפת הספק. נדיר שיעבור משהוא הלאה

UPS offline מונע את הנזק לספק ברוב המקרים. הו אמעביר רעשים ומעביר מכות מתח גבוהות אם הן מהירות יותר ממהירות התגובה שלו (כמו מכת ברק)

UPS online מונע מעבר של כל התופעות בצורה דיי מוחלטת

רעשים, במובן שמדברים עליו ב "חשמל מלוכלך", הם בדרך כלל בערך דיי קטן - כמה V לכאן או לשם. ספקי כוח מתמודדים איתו, כן קיימת השראה שלו גם על החלק המשני של המחשב (בעיקר דרך המארז/האדמה), אבל לא במידה שתשפיע על מחשב - אם זה לא מחשב שמשמש להקלטות אודיו וכדומה

רעשים קיצוניים - במידה שכן יכולה להביא לתקלה בספק - הם נדירים. זה מגיע בדיוק לרמה של - האם המחשב שלך מחזיק ציוד רפואי, או שאתה סתם פרנואיד יותר מידי על המידע שלך

יש הרבה תופעות אחרות שכן הרסניות לספק - כמו מתח שנופל כמה פעמים במהירות, או כמו עבודה מתמשכת על מתח נמוך מידי (בשביל ספק Active PFC שבנוי לקבל 100-250V, מתח נמוך יכול להיות משהוא כמו 80-90V). כל UPS פשוט, ואפילו כמה מה "מגיני ברקים" שמתחברים לשקע יכולים להכיל הגנות מתופעות כאלה (במקרה של "מגן ברקים" פשוט על ידי כיבוי מיידי, בלי המשך עבודה מהסוללה). אבל אלה לא רעשים, זה פשוט מתח שנמצא מחוץ לתחום התקין....

לשמירה על המידע - תגבה אותו, ואם אתה רוצה, תגבה אותו בזמן אמת על NAS

קיימים גם התקנים כמו מבודד , שמיועדים להגן על המחשב מציוד לא תקין או שמביא מתח חיצוני (למשל - חיבור מחשב נייד לבקרים שמותקנים בלוחות חשמל תעשייתיים בשביל תכנות), אבל במציאות נותנים הגנה גם בכיוון ההפוך - מאפשרים לחבר למחשב דיסק חיצוני ולהגן עליו גם במקרה שהמחשב נפגע ונשרף. הבעיה איתם - אלה שאני ראיתי מוגבלים למהירויות של 1.1 וזרם של 300-400mA (לא לכל דיסק קשיח 2.5 יש צריכת חשמל כזאת נמוכה)

אם המטרה שלך היא בכל מקרה להמשיך לעבוד גם בזמן ברקים, UPS online הוא בשבילך. תדאג להגן כראוי גם על כל יתר מה שנכנס למערכת המחשב שלך - הכבל של האינטרנט, כבלים ארוכים למחשבים אחרים בבית וכדומה

אם אתה יכול להסתפק בכיבוי המחשב (למשל אם סטריפ שקעים שיש לו מפסק) וגיבוי המידע, המחיר של UPS online כנראה שייצא גבוה יותר מהמחיר של החומרה שלך (לא כולל מידע) * הסיכוי שמשהוא יקרה למרות שהיא מחוברת ל UPS פשוט יותר ......

מחירים - תבדוק דברים כמו rostec 1200D/1700D offline, ודגמי ה 1500VA (מהמתקדמים יותר, לא הסדרות הנמוכות) offline ו online של אדוויס ו APC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול שקפצתי קצת מעל הפופיק עם כל הדרישות האלה, עקב חוסר ידע... אם מה שדרשתי מהאל-פסק מצריך ספקי on-line שעולים אלפי שקלים וגדולים כמו מקרר, אז כנראה שזה לא מתאים.

בסופו של דבר אני מחפש UPS לצרכן ביתי שיגן על, ויגבה את המחשב המסך שלי.

מה לגבי הדגמים שהבאתי בהודעה הראשונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מביניהם - מה כדאי?

11010010110:

תדאג להגן כראוי גם על כל יתר מה שנכנס למערכת המחשב שלך - הכבל של האינטרנט, כבלים ארוכים למחשבים אחרים בבית וכדומה

מה כוונתך? כיצד אני עושה זאת?

אם אתה יכול להסתפק בכיבוי המחשב (למשל אם סטריפ שקעים שיש לו מפסק) וגיבוי המידע, המחיר של UPS online כנראה שייצא גבוה יותר מהמחיר של החומרה שלך (לא כולל מידע) * הסיכוי שמשהוא יקרה למרות שהיא מחוברת ל UPS פשוט יותר ......

אשמח אם תסביר מעט יותר על משפט זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדוויס - לא הייתי בוחר בו. הוא נראה כמו "מתיחה" של סדרת ה PRPC שתכלול דגם 1500VA, אבל הסדרה הזאת מיסודה היא UPSים זולים בסיסיים לשימוש בסיסי. אני בספק למה ניתן לצפות מדגם 1500VA בסדרה שקהל היעד אליו היא תוכננה במקור הוא משתמשים ביתיים קטנים אם לא יותר מ 1000VA .....

יש לאדוויס את סדרת SV שאולי רצוי שתשקול, ועדיין אין לי שמץ למה לצפות מדגם ה 1500VA..... בזמנו היתה את סדרת SL שאני מכיר שהיא איכותית, ואם עדיין היתה קיימת הייתי כנראה ממליץ עליה

אצל APC יש דגמים שונים, הייתי מנסה למצוא מה הסוללות שיש בכל דגם וממשיך מכאן. APC משתמשים בסוללות "מיוחדות" משלהם אבל מציאותית הסוללה הזאת היא פשוט מארז של 7/9 רגילות אם כבל, וניתן על פי גודל חיצוני לנחש כמה יש בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה על העזרה

להלן הסוללות בשני דגמי ה- APC הביתיים:

Back UPS 1100VA

Battery Type: Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof

Replacement Battery: APCRBC113

Typical recharge time 8 hour(s)

RBC™ Quantity 1

Back-UPS Pro 1500VA

Battery Type Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof

Typical recharge time 8 hour(s)

RBC™ Quantity 1

Replacement Battery APCRBC124

APC Smart-UPS 1500VA

Battery Type: Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof

Typical recharge time 3 hour(s)

Replacement Battery RBC7

RBC™ Quantity 1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הגנה על כבלי תקשורת - תלוי איזה כבל. בכללי - חיבור אדמה תקין לדברים אליהם מחובר ה LAN / כבלי AV, חיבור אדמה תקין לכבל יס/הוט (אם הוא מחובר כך או אחרת לאותה מערכת אם המחשב) וכו'

אם המחשב נפגע לנזק יש מחיר - חומרה שצריך להחליף, ואם הוא משמש לעבודה, זמן שבו הוא לא עובד. המידע ששמור על המחשב לא אמור להיות חלק מהמחיר - עליך לגבות את המידע תמיד, תקלות יכולות להיות פתאומיות ו UPS לא ימנע את הכול

הסיכוי שיקרה נזק למחשב נמוך. כלומר, גם בלי UPS רוב הסיכויים שבמשך השנים שבהם יהיה לך את המחשב, לא יקרה לו כלום

מחיר הנזק האפשרי * הסיכוי הנמוך שהנזק יקרה = מחיר הנזק הצפוי במציאות

את ה UPS עליך להתאים למחיר זה. יתכן שתרצה UPS אם רמת הגנה גבוהה במיוחד - יקר אבל מיועד למנוע נזק יקר, או UPS פשוט יותר, או שתראה שבכלל לא משתלם לך לקנות UPS ותעדיף לספוג את הנזק למחשב אם הוא קורה.....

הסוללות שהבאת נראות לי כמו :

113 - כנראה 2x7Ah. אמורה להחזיק 500W

124 - לא ממש מובן לי. יש מצב 2x10Ah או דומה. לא פחות מ 500W, אם היא אכן 2x10 אז משהוא כמו 700W..800W

7 - נראית כמו 2x18Ah, אמורה להחזיק כ 1500W (ה UPS עצמו לא מגיע לזה לכן לך לפי המגבלה של ה UPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...