עזרה בהוספת RAM ל PC - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהוספת RAM ל PC

Evil

Recommended Posts

אהלן ברשותי מסוג ג'יגהבייט: p61-usb3-b3

כרטיס זיכרון של בנפח 4GB מהירות 1333 , 1.5

רכשתי זיכרון נוסף של זפלין: 4GB PC3-12800 - CL11 - -1600 - 1.5V ( בהמלצת פורום זה )

המחשב לא קורא את שני הצ'יפים בו זמנית , אך קורא כל אחד בנפרד , כך ששני הזיכרונות תקינים.

האם זה יכולה להיות בעיה בלוח אם? ( רק בחיבור אחד מבין השניים המחשב מזהה את הצ'יפסטים , לא משנה איזה מהם )

האם יש דרך כלשהי להגדיר ידנית או דרייבר ולגרום לשני הצ'יפים לעבוד?

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מה קורה בדיוק כאשר אתה מחבר את שני מודולי הזיכרון ביחד? האם המחשב לא מאתחל? האם יש צפצופים? האם מזוהה רק חלק מהזיכרון? אם המחשב עובד - מה מופיע ב CPU-Z כאשר שני מודולי הזיכרון מותקנים?

ב. האם בדקת כל מודול זיכרון בנפרד בכל אחד משני חריצי ההרחבה לזיכרון?

ג. האם ניסית להתקין את הזיכרון בסדר הפוך?

בכל מקרה, נסה את הדברים הבאים:

1. בדוק באתר הלוח שלך (P61-USB3-B3 , קישור) אם גירסת הביוס שלך עדכנית ואם לא - תעדכן, שכן יכול להיות שבגירסת ביוס חדשה יותר תיקנו את הבעיה. שים לב שיש 2 גירסאות ללוח הזה - Rev 1.0 ו Rev 1.1, אז תבדוק טוב איזו גירסה יש לך בדיוק.

2. תגדיר את התדר לזיכרון בביוס ידנית - תקבע תדר של 1333MHz ותראה האם כל הזיכרון מזוהה.

3. תאפס את הביוס.

אם כלום לא עוזר, אז כנראה מדובר בבעיית תאימות בין הזיכרונות - זה נדיר, אבל קיים. במקרה כזה אתה תצטרך להחליף את אחד ממודולי הזיכרון באחד מדגם אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לשאלותייך:

א. כשאני מחבר את שני הסטיקים יחד , רק אחד פועל ( הפנימי יותר , סמוך ל מעבד , לא משנה איזה מהסטיקים אני מחבר שם ) המחשב עולה ללא בעיות

ב. בדקתי כל אחד בנפרד ושניהם עובדים רק בחריץ הרחבה אחד . כמו שאמרתי מקודם הפנימי יותר ליד המעבד , השני לא קורא את הסטיקים בכלל

ג. ניסיתי הפוך והכל ולא עוזר

1. אני גירסא 1.0 אני לא מבין בדיוק מה אני צריך להוריד משם.

2. הגדרתי תדר ל 1333 וזה לא עזר

3. עשיתי איפוס

שוב אני מציין שאחד מחריצי ההרחבה לא קורא את הכרטיסים , אני ל א מבין למה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שכתוב בחוברת של הלוח שלך דבר לגבי חריץ ההרחבה בו יש להתקין מודול זיכרון בודד. מכיוון שידוע ששני מודולי הזיכרון תקינים ועובדים בחריץ הרחבה אחד, הרי שהמסקנה היא שהלוח שלך כנראה לא תקין. אם הלוח עדיין באחריות - תממש אותה.

בקשר לעדכון הביוס - הכי פשוט עבורך להשתמש בתוכנת ה BIOS@ שבאתר של Gigabyte (קישור) - היא תוריד ותעדכן את הביוס לגירסה האחרונה בעצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...