הגיע הזמן - OC למעבד i5 3570K, כמה שאלות על OC - חדש בנושא - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיע הזמן - OC למעבד i5 3570K, כמה שאלות על OC - חדש בנושא

OhayoNB

Recommended Posts

אבל אתה לא באמת יודע מה יבוא מחר.

אתה חושב שבמסוק אפאצ'י מחפפים את אלפי ההברגות?

ואם מחר תעבור למקום חם יותר וה-OC היציב במאה אחוז שלך כבר לא יהיה יציב?

אני בטוח שלא מחפפים הברגות, אבל בטח שגם לא בודקים איך הוא שט על המים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא לעשות את זה תהיה חפיפיניקיות שתכניס את המערכת לסיכון במידה ועומס קיצוני כן יחול עליה מסיבה כזאת או אחרת.

אפשר באותה מידה לטעון למה במפעל למנועים בוחנים מנועים בסל"ד מקסימלי כשאף אחד לא הולך להריץ את המנוע בסל"ד מקסימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השוואה נכונה. אני כן רוצה להפעיל את המעבד מהר, אבל בכיוון ספציפי. מה ההגיון לבדוק משהו אחר?

אם כל מה שאני עושה עם המחשב זה לערוך , האם יש טעם להפעיל משהו שלא קשור לזה כבדיקת יציבות? האם לא יספיק לי שעבור השימוש שלי הוא יציב לחלוטין? מה אכפת לי אם בשניה שאפעיל משחק הוא יקרוס אם לעולם לא אעשה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מחר תעבור למקום חם יותר וה-OC היציב במאה אחוז שלך כבר לא יהיה יציב?

אני בטוח שלא מחפפים הברגות, אבל בטח שגם לא בודקים איך הוא שט על המים.

אתה מביא טענה שהיא סיבה טובה שלעצמה לקחת מקדם ביטחון, ומשפט אחרי כן אתה מציג את מקדם הביטחון כלא רלוונטי וחסר הגיון.

פרדוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

התייחסתי לשני משפטים שלך:

1. מה יהיה מחר? טענתי שאי אפשר לדעת ולכן לא רלוונטי OC יציב היום.

2. להיום, לא רלוונטי לבדוק יציבות בתרחישים שלא קורים.

אם וכאשר הם יקרו, אעריך מחדש את היציבות אם אתקל בבעיות. זו גישה פחות פרפקציוניסטית ל-OC והרבה יותר רלוונטית לעולם האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השוואה נכונה. אני כן רוצה להפעיל את המעבד מהר, אבל בכיוון ספציפי. מה ההגיון לבדוק משהו אחר?

אם כל מה שאני עושה עם המחשב זה לערוך , האם יש טעם להפעיל משהו שלא קשור לזה כבדיקת יציבות? האם לא יספיק לי שעבור השימוש שלי הוא יציב לחלוטין? מה אכפת לי אם בשניה שאפעיל משחק הוא יקרוס אם לעולם לא אעשה את זה?

מעולה, הניסוח שלך מאפשר לי לנסח תשובה יפה.

נניח שקנית שולחן יציב וחזק.

אתה רוצה להגביה אותו.

האם תאריך את רגליו עם מקלות דקים כי חישבת שלא יהיה עליו משקל רב?

כך שכל משקל נוסף או הישענות עליו תגרום לו לקרוס?

- - - תגובה אוחדה: - - -

לא.

התייחסתי לשני משפטים שלך:

1. מה יהיה מחר? טענתי שאי אפשר לדעת ולכן לא רלוונטי OC יציב היום.

2. להיום, לא רלוונטי לבדוק יציבות בתרחישים שלא קורים.

אם וכאשר הם יקרו, אעריך מחדש את היציבות אם אתקל בבעיות. זו גישה פחות פרפקציוניסטית ל-OC והרבה יותר רלוונטית לעולם האמיתי.

נשמע כמו בית קלפים.

img4820a0c9302b0.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נסתכל מזווית של זמן.

אתה הולך לעבוד עם המעבד כמה שנים.

אפשרות ראשונה:

אתה משקיע עוד שעה שעתיים ולייצב אותו כראוי.

במשך השנים הבאות יש תחושה שהמחשב יציב ודברים לרוב עובדים כראוי.

כשמשהו קורס אתה יודע בוודאות שזה לא המעבד.

אפשרות שניה:

אתה לא מייצב את המעבד, ו"חוסך" שעתיים עבודה ומאמץ מוחי שאינך מורגל אליו(Pun intended).

במשך השנים הבאות אתה מקבל עשרות קריסות שלא היו מתרחשות בתרחיש הראשון, ואתה משלם ריבית גבוהה על הזמן ש"חסכת".

אם יש דבר ששנוא עלי מאוד, שאני מכיר היטב מההיסטוריה של החומרה/תוכנה.

זה מחשב במצב של קריסות מרובות וחוסר יציבות, שאינך יודע בדיוק מאיפה הם נובעות, ומקבל זאת כמציאות שלא ניתן לשנותה ללא טירחה רבה וביזבוז משאבים שאתה לא רוצה להוציא.

איזה כיף שעם השנים למדתי איך להימנע מצרות שכאלו ע"י קניית ציוד טוב, ותחזוקה טכנית/תוכנתית ברמה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים לא להסכים.

אתה טועה ואני צודק.

אמרתי בדפים הקודמים ואומר זאת שוב, יציבות 100% היא לא תמיד אפשרית(בהשקעה סבירה או בכלל).

אבל יציבות של 99.99% בה תוכנת בדיקת המאמץ עינוי קורסת באופן רנדומלי פעם בשעה שעתיים, ותמיד עובדת טוב ב30 דקות הראשונות, היא המינימום שצריך לשאוף אליו.

אם התוכנה קורסת תוך דקות אתה לא יכול לסמוך על המעבד.

רק נדמה לך שאתה יכול.

אם המטרה שלך היא לשבור שיא ב3DMARK או משהו, אני יכול להבין.

אם המטרה שלך לעשות OC למחשב שיהיה בשימוש שנים במצב זה, אתה תרצה(או כל אדם אחר הגיוני) להיות מסוגל לסמוך עליו.

ואתה יודע מה?

זה לא ממש קשה לעשות OC טוב ויציב שאפשר לסמוך עליו.

עם קצת מזל/ידע זה אפילו מאוד קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים שמצב 2 הוא לא רצוי ולא תקין.

מצב 1 הוא הרצוי, אבל כדי להגיע אליו אני צריך לבדוק את המחשב בצורה שבה אני מתכוון להשתמש בו.

כנראה שנסכים לא להסכים :)

הכל טוב ויפה אבל מניסיוני גם מחשב שעבר 6 שעות prime 95 ואז קרס (ונחשב יציב לכל שימוש שלא אונס את המעבד בצורה כזאת) הביא פה ושם קריסות כאשר נוגן סרט או בגלישה רגילה , אם המעבד שלך לא יציב 100% כנראה שפעם בכמה זמן תקבל קריסה גם ללא עומס רציני - אין דבר כזה מעבד 99% יציב - יש יציב בכל שימוש ולא יציב - זו דעתי.

בקשר למי שדיבר על מתח סטוק - מתח סטוק במעבדי אייבי\סנדי\האסוול הוא המתח שהמעבד מקבל כאשר אתה מעמיס אותו ל100% בסטוק

מניסיוני, אייבי ברידג' בדרך כלל מגיעים במתח סטוק של 1.1-1.15 וולט ומסוגלים לעשות 4-4.2 במתח הזה (אצלי המתח סטוק הוא 1.12 והמעבד מסוגל 4GHZ ב1V)

כאשר אתה מעלה מכפלה ל42 אתה נותן למעבד לקחת כמה מתח שהוא רוצה , כך שבדרך כלל מעבד 3570K שיכל להיות יציב תחת 1.15V מקבל מעל 1.25V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב שעבר 6 שעות PRIME 95 וקרס בניגון סרט או גלישה סביר להניח שקרס בגלל תוכנה ולא באשמת המעבד.

אבל אתה צודק ברעיון הכללי, שכדי לסמוך על המעבד צריך להביא אותו לכמה שיותר יציבות.

יציבות מתח זה גם סוג של יציבות נחוצה.

המעבר בין מתחים שונים על מצב אוטומטי יכול לגרום לקריסות ללא שום קשר ליציבות או חוסר יציבות במאמץ מלא.

בשביל זה ממליצים לבטל את הTURBO או איך שזה נקרא, שעובר לתדר גבוה יותר בשימוש עם פחות ליבות.

וממליצים להפעיל LOADLINE CALIBRATION להתמודד עם ירידת מתח במאמץ(דבר שקורה באופן טבעי מסיבות חשמליות שאינן מובנות לי לגמרי, וגם לא מעניינות אותי מעבר לתכלס).

http://linustechtips.com/main/topic/24019-load-line-calibration-why-overclockers-should-care/

אפשר אפילו לומר שLLC נחוץ בשביל OC בינוני-גבוה.

רק אל תגזימו איתו אם יש לו כמה דרגות, כי אתם עלולים לעשות VBOOST ולאבד מהתועלת.

גם את הפונקציה של חיסכון בחשמל במצב IDLE ע"י הורדת המכפלה והמתח מומלץ לבטל.

בעצם כשחושבים על זה, הדרך הכי טובה להשיג יציבות בOC היא ליצור כמה שיותר יציבות בכל המשתנים הרלוונטים.

תדר יציב, מתח יציב, מתח יציב במאמץ.

וכדי להשיג זאת צריך לקבוע את המתחים הרלוונטים ידנית ולהתאים אותם כך שלא יתנו פחות מדי(קריסה/REBOOT), או יותר מדי(תקיעות/חום/נזק מצטבר).

יכול להיות שיש הגיון נוסף הקשור לFINE TUNING שלעולם לא ירדתי עד סופו, אבל זה גם משתנה בין פלטפורמות וחומרה ספציפית.

לכן ממילא אני תמיד מחפש באינטרנט המלצות וקנה מידה מהמרחב הסטטיסטיות.

מה שיפה בOC זה שהעולם מלא באנשים עם ציוד דומה, שעושים נסיונות עם בדיוק אותו המעבד או אותה הסדרה.

חלקם אפילו עם אותו דגם לוח שיש לכם(אם קניתם משהו פופולרי/איכותי).

ואפשר ללמוד מההצלחות והכשלונות שלהם.

ועל ההגדרות הרלוונטיות, והטווחים הראויים שלהם.

כל OC מנוסה יודע ועשה את כל מה שכתבתי כאן, כולל מחקר על הגדרות מתאימות למעבד שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט אני אומר לך מניסיון שמעבד 3770K ששרד פריים 6 שעות ואז קרס קרס גם בגלישה וכאשר נתתי עוד טיפונת מתח (המעבד הזה מחזיק גם ב0.9875 6 שעות פריים) אין קריסה בשום מצב לא משנה מה. אני לא מהנדס באינטל אבל זה מהניסיון שלי.

בקשר לLLC ולטורבו רואים שאין לך ניסיון עם מעבדי 1155\1150 מכיוון שהיום אפשר לקבוע offset v כך שכשאתה מאמץ את המחשב המכפלה עולה למה שהגדרת (ההגדרה היא דרך הטורבו כמובן) ביחד עם המתח וכאשר המחשב במנוחה לא רק שהתדר יורד אלא גם המתח ואתה בעצם מקבל מעבד בסטוק כאשר הוא במנוחה (מכפלה יורדת ל16 ומתח לסביבות ה0.95-0.9 וולט - בדיוק כמו אותו מעבד במנוחה בסטוק)

הLLC כאשר נמצאים במתח מוגדר מראש לא מביא ב1155\1150 לקפיצות מתח (חוץ מלוחות P67\Z68 של GB שהם נוראיים לOC , פשוט דראק מטורף) , בהאסוול מרובעים (לא האסוול אקסטרים) אפילו LLC על מדיום לא מביא לירידות מתח במאמץ - כנראה בגלל הVRM המשולב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאני קצת דינוזאור בעולם הOC.

נו טוב, נדביק את הפער בפלטפורמה החדשה עוד כמה שנים.

לא יאומן כמה שנים הX58 מחזיק יפה ומרגיש חזק.

בכל מקרה אתה מוכיח שככל שעושים OC גבוה יותר, צריך גם להשקיע בFINE TUNING כדי לקבל יציבות.

אני מצליח סדרתי בOC בגלל שאני הולך בעקבותיהם של אחרים.

תמיד משתדל לבחור את המעבד והלוח מראש עם כוונה לעשות לו OC מוצלח.

גם לוח טוב יכול להיות חשוב לOC מוצלח.

כמה אנשים קנו לוחות אמצע זולים ואכלו חרא לעומת אלו שקנו לוחות איכותיים ויקרים יותר(אפילו בגרסאות הזולות שלהם).

תמיד היו לוחות עם מערכות חשמליות מוצהרות טובות יותר.

עם קבלים יפנים איכותיים להם זמן חיים של 100 שנה.

יותר LAYERS.

PHASES.

יותר צלעות קירור(גם בגודלם וגם במספרם)

גם כאן אני תמיד שואף לקחת "מרווח ביטחון" ע"י קניית לוח איכותי יותר לOC.

אומנם הם יקרים יותר אבל לא חייבים להשתולל.

יש דגמים זולים שמבוססים על הלוחות דגל היקרים, רק עם פחות פי'צרים שבכל מקרה רובם מיותרים לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

היי שוב,

אני רוצה לעשות את הoc, וכל העניין הזה שדיברתם עליו פה קצת בילגן לי את הראש ואני קצת מפחד מכל הדברים שנמארו פה , ולא כל כך יודע איך עלי לבצע את ההמרה

יש לי מעבד 3570K..

יש לי z77x-ud5h.. וקירור למעבד NH-D14 .

כרגע, במנוחה הליבות של המעבד בhwmonitor, נעות בין 28-31 במנוחה, ובערך 50-62 במאמץ..

אני רוצה לעשות oc לא משוגע מדי, משהו ״קטן וטוב״ שלא יקרה מצב שאדפוק את המעבד בעתיד, והייתי רוצה לדעת לכמה מומלץ לי להגיע איתו ? וכמה באמת זה יעלה את הביצועים, ואת הטמפרטורות של המעבד במנוחה ובמאמץ לאחר הoc..

אשמח מאוד אם תעזרו לי בזה, כי אני מפחד לדפוק משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...