המצב בצפון? מלחמת לבנון שלישית? המלחמה הסופית? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המצב בצפון? מלחמת לבנון שלישית? המלחמה הסופית?

Sargon

Recommended Posts

אני אגיד לך למה.

כי המערכת הכלכלית עובדת על ניצול שליטה ודיכוי, ויוצרת חסמים מלאכותיים שמונעים מאחרים איכויות חיים שבקלות היו יכולים לקיים.

ההוכחה הכי טובה זה הרעב בעולם.

אנחנו מייצרים הרבה יותר אוכל ממה שצריך להשביע את כולם.

זה פשוט לא מגיע למי שצריך כי יש גנבים בדרך שמחפשים להתעשר על חשבון אחרים.

והיכולת לאדם להתפתח ולשגשג מחוץ לאותו מנגנון הרסני כמעט ואינו קיים בעולם המתועש.

ולכן ההצלחה של מעטים הופכת לטרגדיה של רבים.

והצלחה של רבים הופכת לטרגדיה של מעטים.

ZnqQ5.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אמת לאמיתה. וזו בדיוק הסיבה לכך שמבחינתי אלו שנטפלים ספציפית לתקציב הבטחון לא מחפשים את טובת המדינה אלא את הרס המדינה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

רק בשביל להכניס דברים לפרופורציה, תקציב שכר "העובדים הקבועים" בצה"ל, כלומר לא כולל סדירים ומילואימניקים אבל כולל פנסיות, נכון ל2012, עמד על כ18 מיליארד ש"ח - כ4% מתקציב המדינה. אסור לשכוח שתקציב זה כולל אלפי אנשי קבע זוטרים, שהשכר שלהם רחוק מלהיות בשמיים ואין אפשרות להורידו, ושהפנסיות הנדיבות למדי שאולי צריך לקצץ (באמצעות העלאת גיל הפרישה לאנשי קבע עורפיים לגיל המקובל במשק או הקטנת התשלומים במידה ניכרת לאנשי קבע לשעבר שעדיין רחוקים מגיל הפרישה הכללי ועובדים בעבודה אחרת שלצידה שכר נאה) מהוות כ6 מיליארד מתוך אותם ה18, כלומר פחות מ1.5% מהתקציב המדינה. במילים אחרות, גם אם נחתוך את ההוצאה הצה"לית על משכורות ופנסיות בשליש, עדיין יהיו לנו כ98.5% מתקציב המדינה (או כ86%, אם להוריד מהחישוב את שאר תקציב הבטחון) שמנוצלים באופן בזבזני.

צה"ל זו לא ההוצאה הבטחונית היחידה בישראל השב"כ והמוסד הם מטחנות כסף ביחס לגודל שלהן.

וזה לא הגודל של הבזבוז זה עד כמה שהוא פושע, פנסיות שהולכות לפי המשכורת האחרונה בלבד (כמו שהיה נהוג בצבא עד שנות ה90 בערך) זה בזבוז פושע הרבה יותר מכמה מאות תקני קבע זוטר מיותרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוליי זה בגלל שרוצים לעודד אנשים טובים לנהל את צה"ל? צה"ל זה לא מקום פשוט "לעבוד בו".

יש דוגמא לכמה בכירים מרוויחים? כרגע אני לא ממש יודע ממה שאתם כותבים.

אוליי צריך להשוות חלק מהבכירים למנכלי"ם בכמה שהם עולים. ויש מנכ"לים שבטח מרוויחים יותר אז זה לא כזה לא שפוי.

גם תזכרו שיש תוספת סיכון גם בתור מפקד בכיר, למשל מדינות שרוצות לכלא מפקדים בצה"ל.

בכל מקרה, גם אם נשלם לכל אנשי צה"ל שכר מינימום כמו שצויין מדובר "רק" ב4% מהתקציב, זה לא משהוא שישנה סדרי עולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם הפנסיה היה עד שנות ה90 כמו שכתבתי כדי לעודד קבע. היום הפנסיה זהה למשק האזרחי. בכל מקרה אולי המשכורת ההתחלתית נמוכה אבל בעלי תואר מרוויחים לא רע בכלל ובנוסף הם נהנים מגיל פרישה מאוד מאוד מוקדם (כ20 שנה פחות מאשר במשק. מספר הזוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים שבהרבה מאוד ענפים בצה"ל מחוץ לצבא אתהמרוויח הרבה יותר , לפעמים פי שתיים או שלוש, צריך לספק לאנשים סיבה לבוא דווקא לצה"ל ולא לעבוד אזרחי ולהרוויח יותר.

אם לא תהייה סיבה להישאר בצה"ל כל האנשים המוכשרים/טובים יעבדו בחוץ ובצה"ל לא ישארו אנשים שאתה ואני רוצים שיהיו אחרים לביטחון שלך.

אחרי הכל למה לעבוד בצה"ל ולהרוויח 15 אלף ברוטו, אם אפשר לעבוד באיזו חברת הייטק, או אחת התעשיות הביטחוניות ולהרוויח 20-30 אלף בתפקיד מקביל?

אז התנאים בצה"ל צריכים לספק לענשים סיבה לחתום קבע, נכון, זה לא הכי הוגן, אבל אם זה מה שישמור על האנשים האיכותיים בצה"ל אני אישית מוכן לשלם את המחיר, גם אם אותו בן אדם יצא לפנסיה 20 שנה לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שענף ההיטק הוא אולי ענף גדול אבל הוא ממש לא כל השוק. בסופו של יום המשכורת של צה"ל (לא של קצין זוטר סגם-סגן) גבוהה יותר מהשכר הממוצע והחציוני, יש מספיק תמריצים לעבוד בצבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השכר הממוצע הוא בסביבות 9000 שקל. אוליי אתה רוצה להעסיק סודנים בתור מפקדים בצבא, אני בטוח שהם יסכימו לעבוד בכזו משכורת.

שוב, תפקידים בכירים בצה"ל שקולים לתפקידים של מנכל"ים בשוק האזרחי. אתה לא יכול להתלונן שמשלמים למפקד בכיר בצה"ל יותר ממה שאינסטלטור מרוויח.

ההשוואות שלך לא נוכנות.

אם בשוק האזרחי מרוויחים יותר ביחס לאחריות ולדרישות מהתפקידים המקבילים בצ"הל אז אין לך שום סיבה מוצדקת להתלונן.

זה שאתה רוצה שכולם ירוויחו אותו הדבר בגלל שאתה מרוויח מעט ורוצה דירה במרכז תל אביב זה כבר עיניין אחר שקשור יותר לדיונים על מרקסיזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מרוויח מעט בכלל

גר כרגע בבאר שבע בשביל התואר (סולד מאוניברסיטת תל אביב)

ולא,קצין בכיר בצבא לא מקביל למנכ"ל חברה

הבודדים שכן אחראים על כמות דומה של כ"א מקבלים מספיק כסף,אין צורך לדאוג להם

וברור שבשוק האזרחי מרוויחים יותר. אם אתה מרוויח כסף לחברה אתה שווה כסף לחברה. השכר מגלם את התועלת שלך (בדרך כלל בפן הכספי)

רוב הקצינים לא מייצרים רווח לצבא (אלה שכן רק באופן העקיף כמו קציני פרוייקט למשל שלא מייצרים דבר בעצמם אבל אחראים על הייצור/פיתוח)

מביננו אתה הילד שחושב שכל קצין צריך להרוויח כמו מנכ"ל כי "בלעדיו מדינת תהרס". תתעורר ותבין שצבא חשוב אבל הוא לא מייצר כסף. צה"ל לא מנוהל בצורה של עסק-הוא לא מתעסק ברווחיות ולכן הוא גוף בזבזני עם בטחון תעסוקתי וכ"א מיותר ויקר

וזה לא שאני אומר להעיף מחר את מח"ט גולני כי הוא מרוויח 20 ברוטו וזה נשמע לי בזבזני. יש לנו מספיק מקומות אחרים לקצץ בהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שצה"ל לא מביא רווחים, זו לא המטרה שלו.

צריך למדוד את ההצלחה של הבכירים בצה"ל במה שצה"ל אמור לעשות ולא במה שצה"ל לא אמור לעשות. ההשוואה הזו כמעט מפגרת ומריחה מסתם ווכחנות חסרת בסיס לוגי.

ואם כבר בשוק האזרחי יש המון אנשים שמועסקים ומקבלים בונוסים גם אם הם לא הצליחו כל כך להביא רווחים. השוק האזרחי הוא אם כבר אפילו יותר חונטה מהצבא. בשוק האזרחי העסק שייך לאבא של מישהוא והוא לא דופק חשבון כמעט לאף אחד.

משכורת של 30,000 למפקד בכיר זה לא משכורת גבוהה. יש תכנתים בלי שום סמכויות ניהול שמרווחים יותר מזה.

מנכלי"ם בשוק האזרחי יכולים להרוויח אוליי 100,000 שקל בחודש הרבה פעמים גם בלי הצדקה מיוחדת אלא רק בגלל שהם מכירים את האנשים הנכונים או שיש להם מרפקים יותר חזקים.

זה שיש פערים גדולים בהכנסות של אנשים במדינה זה כבר סוגייה אחרת. זה לא רק בצה"ל.

אבל איכשהוא איזה מנכ"ל של חברה בינונית הוא אלוהים בשבילך כי אם הוא בתפקיד הזה אתה בטוח שזה משום מה מוצדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו אתה ממש ___

מה זה מייצרים כסף? מפליצים שטרות מהתחת?

רק המדינה מדפיסה כסף אם זה מה שאתה מתכוון.

נראה לי שעולם המושגים הילדותי שלך מקשה עלייך להבין מה ההבדל בין להיות פרודקטיבי לבין המושג ההזוי שלך של "ייצור כסף". אוליי אתה מתכוון שרק אנשים שכורים ביט קוינס ראויים להרוויח כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצורך העיניין גם תכנת שכותב קוד לא מייצר כסף, מי שמייצר כסף זה המנכ"ל שמוכר את האפלקציה למשקיעים פרייארים. הקוד הריי לא שווה כלום בלי המנכ"ל, זה המנכ"ל שייצר את הכסף. התכנת רק גוזל מהמנכ"ל את המשכורת שלו.

גם נהג מונית לא מייצר כסף, הרי תמיד אפשר ללכת ברגל.

בכל מקרה, אין שום הגייון מאחוריי המושג "ייצור כסף". אין לזה משמעות מלבד הדפסת שטרות.

הכלכלה עובדת על טרנסקציות, אנשים פרטיים וחברות לא יכולות לייצר כסף עד כמה שידוע לי.

תכנת יכול לשבת שנתיים בחדר קטן ולכתוב אפלקציה ולקבל אפילו משכורת מינימום אם המנכ"ל הצליח לעבוד עליו. ובסוף השנתיים המנכ"ל חוזר מהטיול שלו בהודו, בא ומוכר את האפלקציה שהתכנת כתב וקונה לעצמו יאכטה.

אז מי ייצר פה את הכסף?

עריכה: מודה שלא יפה לקרוא לו טיפש למרות שהוא ממש עיצבן אותי. בכלל אני שונא שמאלנים אבל השנאה שלי מנומסת ומתורבתת. xD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצורך העיניין גם תכנת שכותב קוד לא מייצר כסף, מי שמייצר כסף זה המנכ"ל שמוכר את האפלקציה למשקיעים פרייארים. הקוד הריי לא שווה כלום בלי המנכ"ל, זה המנכ"ל שייצר את הכסף. התכנת רק גוזל מהמנכ"ל את המשכורת שלו.

גם נהג מונית לא מייצר כסף, הרי תמיד אפשר ללכת ברגל.

בכל מקרה, אין שום הגייון מאחוריי המושג "ייצור כסף". אין לזה משמעות מלבד הדפסת שטרות.

הכלכלה עובדת על טרנסקציות, אנשים פרטיים וחברות לא יכולות לייצר כסף עד כמה שידוע לי.

תכנת יכול לשבת שנתיים בחדר קטן ולכתוב אפלקציה ולקבל אפילו משכורת מינימום אם המנכ"ל הצליח לעבוד עליו. ובסוף השנתיים המנכ"ל חוזר מהטיול שלו בהודו, בא ומוכר את האפלקציה שהתכנת כתב וקונה לעצמו יאכטה.

אז מי ייצר פה את הכסף?

עריכה: מודה שלא יפה לקרוא לו טיפש למרות שהוא ממש עיצבן אותי. בכלל אני שונא שמאלנים אבל השנאה שלי מנומסת ומתורבתת. xD

מכיוון שבחרת בנושא התיכנות הרי שהתשובה הרבה יותר קלה.

את הכסף מייצר המתכנת. המנכ"ל לא שווה כלום בלעדיו.

המנכ"ל הוא עלוקה המבזבזת כסף רק בגלל כישרונה למכור וקשריה.

המנכ"לים הללו נחוצים רק בגלל שהכלכלה עובדת ברובה על הונאה, נוכלות, ושחיתות, ולא על סחר הוגן.

יצרן הכסף הוא מי שמייצר מוצר שיש לו דרישה מעשית בשוק.

יש גם יצרנים עקיפים שהם לא פחות חשובים, כמו מדענים, וחוקרים,

שמחקריהם מביאים לפיתוח וייצור מוצרים חדשים רבים.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...