מחשב htpc/nas - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב htpc/nas

or81322

Recommended Posts

אני מתכנן לבנות מחשב htpc שישב בסלון ויריץ בעיקר סרטים full bluray וכו'.

עלה לי הרעיון שהמחשב אולי ישמש כnas וישמור עליו את כל המידע, כשכרגע יש לי כונן 2 טרה מלא במידע ואני מתכנן להגדיל.

כנראה שהמערכת הפעלה תהיה וינדוס 8.1 למרות שלא חשבתי על זה לעומק ואני פתוח להצעות.

המפרט שיצרתי בksp (לא כולל דיסק קשיח):

[TABLE=class: tablefull, width: 960]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]27393[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מעבד AMD[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏AMD Richland A6-6400K Dual Core 3.9GHz Radeon HD 8470D FM2 - Box‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]399[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]24016[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מאוורר למעבד[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Scythe Big Shuriken 2 Rev.B SCBSK-2100 CPU Cooler‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]185[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30017[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]לוחות אם למעבדי ‏AMD[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏MSI A88XM-E45 FM2+, A88X, 2133, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]380[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]20776[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]זכרונות[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏G.Skill 1x4GB 1600Mhz Ripjaws Edition CL9-9-9-24‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]230[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]29800[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]כונני SSD[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Kingston SSDNow V300 SV300S37A/120G 120GB SSD SATA III‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]299[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]18984[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]ספקי כוח[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏SeaSonic 430W Active PFC 80+ Bronze S12II-430 PSU‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]260[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]28068[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מארזים[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏SilverStone Grandia GD06 Micro ATX Case Black No PSU‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]535[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

סה"כ 2288 ש"ח

יש לי התלבטויות בקשר למארז, בחרתי בgd06 כי יש לו מקום ל-4 דיסקים קשיחים שיכולים לשמש לאחסון מידע גם בעתיד ואולי מערך RAID 5, ובקשר לספק כח אני מעדיף מודולרי הבעיה שבמארז הזה אין מקום לספק מודולרי.

אפשרות שניה, לקחת מארז gb05 יותר זול (390 ש"ח) שיש בו מקום לשים ספק כח יותר גדול ולשים בו אולי seasonic 400W fanless, הבעיה שיש לו מקום ל2 דיסקים קשיחים ולכן מוגבל לשדרוג נפח אחסון עתידי.

באופן כללי אני מעדיף את הגודל הזה של מארזים (440*150*340 , רוחב*גובה*עומק), ואני מתכוון לקנות לפחות דיסק קשיח אחד של seagate barracuda 2/3gb.

איזה אפשרות יותר מומלצת לדעתכם? ואם יש לכם עוד הצעות לשינוי רכיבים כמו האם שווה להשקיע קצת יותר לssd 840evo או כל דבר אחר אשמח לשמוע.

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי אני אלך כרגע על האפשרות השנייה. אם יש למישהו המלצות בקשר למה שרשמתי בהודעה הראשונה על הספק כח, ומערכת ההפעלה.

בסך הכל אני מחפש ספק כח שקט אבל גם מעדיף לחסוך בכסף. הספק כח שבמפרט מספיק שקט?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן עקרוני מעבדי יותר חמים ומשתמשים ביותר חשמל.

אם אתה מתכוון לא לכבות את המחשב 24/7 (שזה מה NAS אומר מבחינתי) אז יש הגיון רב בלשים חומרה כמה שיותר חסכונית בחשמל.

ממש ממליץ לבחור ב I3XXXT סיומת T אומרת שמעבד תוכנן לעבות בהספק נמוך יותר ופשוט מייצר פחות חום. ליבה גרפית זהה ל I3 רגיל אז מבחינת לא יהיה בעיה. זה כן חכם לשים SSD למע הפעלה. ככה הקשיחים הרגילים יעבדו רק בזמן העברת מידע.

גם מבחינת ספק עדיף ללכת על ספק גולד עם קירור פאסיבי. הוא יקר יותר אך ההפרש יתקזז תוך שנה דרך חשבון חשמל. אם המחשב יעבוד כל הזמן, זה יוצא הרבה כסף. בהחלט מכסה את הפרש עלות החלקים.

רק לצורך דוגמה, מאוורר למארז בעל הספק של 5W במחשב שכל הזמן דולק ישרוף חשמל ב 22 שקל לשנה (אם 50 אגורות עולה KW/HR). עכשיו זה 3 מאווררים לפחות במערכת (ספק מעבד פלוס 1 למארז)

אם לא תשים SSD אז דיסק קשיח רגיל לוקח בין 5-10W (כמו 2 מאווררים). אפילו צורב ב IDLE לוקח 2-3W. לאורך חיים של מערכת זה יוצא לא מאט כסף.

. כל זה משפיע בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה יהיה מחשב שהוא יותר פחות nas וכנראה יעבוד כמה שעות ביום כשאצטרך, לכן אני חושב שבחירת המעבד תישאר ( בכל זאת הפרש של כמה מאות שקלים). Ssd אני בטוח אקנה, השאלה האם מספיק טוב. השאלה שלי האם כדי לחסוך 230 שקל בספק ולקחת bronze לא מודולרי והאם יהיה שקט... בקשר לקירור למעבד מה אתה חושב?

תודה על התגובה המהירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אין לי מושג מה אתה מצפה מHTPC אבל זה מסתכם באמת הרצת סרטי HD כמה שעות ביום אז לפי דעתי ומנסיון ככה-

1. ספק 430W זה OVERKILL . אתה יכול בכיף לקחת את ה350 של סיסוניק .

2. SSD מיותר במערכת כזו כי אתה פשוט לא תרגיש אותו. זה שהקשיחים יעבדו רק בזמן העברת מידע זה שטויות, גם ככה הם "מסתובבים" כל הזמן.

זה לא יחסוך לך בחשמל או ברעש. חוץ מזה שגם ככה בד"כ פועל כשהוא בשימוש... אם מאוד מתחשק לך בכל זאת, אז כל יהיה מספיק טוב.

3. גם הקירור לפי דעתי יקר. קירורים זולים יותר יעשו את העבודה לא פחות טוב ולא פחות בשקט.

4. בקשר למעבד אני יכול להבין את העדפה לAMD בHTPC אבל אם באמת השימוש יסתכם בסרטים וכו' גם מעבד G יעשה את העבודה ויהיה זול יותר וקר יותר.

בקיצור, המפרט הזה פשוט נראה לי בזבזני.

אני משער שחלק מהדברים הם בכוונה - אני יכול להבין את חוסר הרצון להתפשר, אבל יש הרבה דברים שאפשר לחסוך בהם בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...