דרוש מחשב לסטודנטית להנדסה (ניהול), כולל שאלון ואפשרויות לדגמים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מחשב לסטודנטית להנדסה (ניהול), כולל שאלון ואפשרויות לדגמים

ydyehuda

Recommended Posts

שלום,

שוקל מספר דגמים עבור סטודנטית להנדסת תעשיה וניהול (יש עבודה מעבר לאופיס), מצורף השאלון + מספר דגמים ושאלות שלא ברורות לי

* מטרות המחשב? סטודנטית להנדסה

* גודל המסך? 14 או דומה, ליותר גדול יחובר מסך חיצוני בחדר

* רזולוציית המסך? כמה שיותר, לא קריטי

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? לא

* משקל רצוי? נמוך, סוחבים מעיר לבית ולמעונות וכו...

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? ודאי, כמה שיותר אך לא קריטי כי לא כותבת בשיעורים

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא

* Bluetooth? למה לא?

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? שאלה מעולה, SSD או רגיל, ראו דיון למטה

* כונן אופטי? לא נראה לי שחייבים היום

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? ממש לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא, רק 3 שנים באתר הלקוח לתיקון

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? מערכת הפעלה מקורית, לא נוספת

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? מעדיפים דל

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם (מסך מגע, מסך מגע מסתובב, מראה, צבע...) ס

1. ברור במפרט שהולכים על 13.3/14" כדי שיהיה קל משקל. במקרים בהם ידרש מסך גדול (בעיקר בבית) יחובר מסך 21"
  2. ברור שהולכים על זיכרון 8G ולא ביט אחד פחות
  3. לא ברור האם הולכים על I7 או I5, ברור שהולכים על סידרה U בגלל מחיר והספק
  4. שאלה ענקית היא SSD מול דיסק קשיח, לכאורה SSD מהיר יותר, אבל כאן נגמרים היתרונות שלו (כן, הוא עמיד למכות יבשות). מצד שני הוא תמיד קטן יותר, יקר בהחלפה ושידרוג וכן לא כל כך אמין עדיין (למרות שהמוכרים נשבעים בכל המשפחה המורחבת שלהם). האם אני פרנואיד או צודק. המחשב לא יהיה קרוב אלי ועזרה חשובה כאן כדי שיהיה פעיל ללא בעיות בשנת הלימודים. שלא לדבר על 128G או מקסימום 256G בתקציב שלנו מול 500G או אף 1T באותו תקציב

הדגמים שנלקחו בחשבון הם:

אשמח לתובנות, חייב לקנות די דחוף.

בברכה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע, אפשרויות אחרות? ה-WIFI חשוב מאוד כיום ובטח כשאין בכל חדר נקודת ,

תקציב, 3500-4500 לערך. אם יהיה משהו שווה נוסיף 100-200 שקל, זה לכל התואר לא לשבוע שבועיים.

יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרגע חשבתי שקונים לשבוע כמו פיצוחים. :P

זה יכול להתאים בעיקר בזכות משקל נמוך ומסך איכותי מאד:

http://ksp.co.il/?uin=24388

משום מה הוא במלאי רק באילת כרגע, אם יש לך דרך לרכוש שם - עדיף, יהיה זול יותר ובתקציב.

יש פה גם - http://www.orpc.co.il/items/360476

לדעתי שווה את החריגה בתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא "מוצר נחות".

מסך עם פאנל IPS ורזולוציה FHD, כמו כן המסך הוא מט - מה שיאפשר לסטודנטית היקרה עבודה מחוץ לכיתה - דשא,בית קפה,מרפסת וימנע השתקפויות מיותרות כפי שיש במסך "רגיל".

IPS - יתן צבעים מדוייקים יותר וזויות צפייה רחבות מאד והיא לא תצטרך לשבת "בדיוק מול המסך".

זמן סוללה של המחשב סביב 6.5-7 שעות

המחשב בנוי לא מפלסטיק זול כמו המחשבים האחרים אלא ממעטפת מגנזיום

המחשב שוקל 1.2 ק"ג בלבד! מאד מאד קל ויאפשר לך להתיינד בקלות ואפילו בלי מטען (שמוסיף עוד 200 גרם לרוב)

מקלדת מוארת - לנוחות במגוון סביבות עבודה חשוכות

3 יציאות USB 3.0 וכן יציאת VGA ו-

מחשב מאד איכותי וברמה גבוהה מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי לעוזרים,

לאחר סילוק ה-5470 בגלל בעיות ה-WIFI חיפשתי מסביב ומצאתי עוד דגמים:

מההתחלה היו לי

אני נכנס כאן לדיון של INSPIRION מול LATITUDE

מה דעתכם על מה שעכשיו אני מציג? מה עדיף,

לא מצאתי חומר על המעבד הגרפי של 4400 ואשמ להשוואות למקצועיים המפורטים בדגמים הללו

בתודה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, לפעמים אנחנו לא קונים רולסרויס כי אין לנו חניה עבורו.

במקרה הזה בגלל שהבת לומדת בספיר ותעבור בע"ה לבן גוריון (רחוק מהבית) חשוב לי תיקון במקום ולא לקיחה למעבדה כי לא יהיה לה מחשב נוסף איתה.

למרות ההבנה הטכנית העמוקה שלי (תכננתי מחשבי וכו..) מה שמכריע כאן הוא החוזק של המחשב לשרוד אצל סטודנטית 4 שנים כשהיא לא אבא שלה בשמירה על ציוד.

לכאורה יכולתי לקנות מחשבים גם ב-3500 מעולים!! ואני שוקל זאת ועדיין מהסס (איזה כיף שיש שנת לימודים שתגרום לי להחליט!!).

דל ידועים באיכות לטווח ארוך, בשירות בבית ולכן הם הבחירה שלי.

בעוד חצי שנה, כשאקנה לי מחשב הכל יתהפך כי יהיה לי בבית מחשב עודף למקרים של מוות מיחשובי מוקדם (אני עצמאי), כי גם אני לא יכול להסתדר דקה ללא זמין.

הארכתי כדי לשמוע על תובנות אחרות, תודה על הדיון.

אתם צודקים אבל אני מסתכל על זה אחרת, אולי.

בברכה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים דפוקים יש לכלל היצרנים.

אחריות הכוללת איסוף והחזרה מבית הלקוח זה סטנדרטי לחלוטין.

זה מאוד נחמד שמישהו בא אליך הביתה ומתקן, אבל מי אמר שיתאמו איתך מהיום למחר? אין לי כלל ניסיון עם זה, אבל על סמך היכרותי עם טכנאים ונותני שרות בארץ, זה אינו מובטח כלל - ואם המחשב תקול, מה זה משנה אם הוא נמצא שבועיים במעבדה או שבועיים אצלך בבית?

ורק נקודה אחרונה - גם אני הייתי סטודנט (וממש לא מזמן), וגם לי התקלקל המחשב - אז נמצאים שבוע-שניים בלי. תמיד אפשרי להסתדר בלי - כשבתך תהיה בבית, אני סמוך ובטוח שיש לכם מחשב בייתי נוסף לפחות, וכשהיא תהיה במכללה/אונ' - לא יהיה מחסור במחשבים זמינים לכל דורש, ובמקרה הגרוע שצריך לקרוא - מדפיסים. גם ככה בהרצאות ככל הנראה שהיא תכתוב על דף ועט - אין לזה תחליף.

רק שתדאג לגבות בעזרת שירותים כמו google drive, , oneDrive וכו' והתוכן שלה יהיה זמין בכל נקודה בעולם בכל שניה נתונה.

אני חושב שבחירה במחשב על סמך זה תוך פשרה על המחשב שהיא תקבל, במיוחד כאשר המחשב ינוייד וקיימת דרישה למשקל קל - היא שגויה.

אם למרות כל הנאום הזה עדיין בחרת במחשב עם אחריות בבית הלקוח - הייתי לוקח את הלטיטיוד. מדובר במחשב אמנם כבד (2.3 קילו) ועבה, אבל עסקי כך שניתן לצפות לאמינות גבוהה מאוד. יש לו זמן טוב מאוד אך התצוגה שלו אינה מבריקה וברזולוציה נמוכה יחסית - למרות שלא ברורה אם יש צורך בשטח עבודה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על אי ההסכמה, הדיון פורה ומקדם.

ביתי תרשום בעט ונייר והמחשב ישב בחדר פרט למעבדות או סדנאות בהם תשתמש בקמפוס.

רק שאלה על נקודה חשובה שכתבת, האם יש אפשרות לגיבוי אוטומטי לענן או שחייבת לעשות ידנית.

תודה, יהודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...