שימוש במתאם רשת חשמל עם מפצל - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש במתאם רשת חשמל עם מפצל

א

Recommended Posts

אתה יודע שאתה צריך זוג בשביל שזה יעבוד, כן?

הכוונה היא, שאחד אתה מחבר לראוטר ואת השני לכל נקודת חשמל בבית שתרצה על מנת להעביר תקשורת.

אם אתה מתכוון למפצל חשמל (בעל שלושה שקעים או יותר) אז אין לך שום בעיה.

הוא לא חייב להיות מחובר ישירות לשקע.

מה שכן, אני יכול לומר לך שיש לפעמים בעיות אם תחבר אותו למגן ברקים, לפעמים התקשורת בין המתאמים מתנתקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפצל בסך הכול מכיל חוטים או פסים מוליכים שמחברים את כל השקעים במקביל - לא שונה מחדר שבו השקעים מחוברים במקביל על ידיי החוטים בקירות

מתאמי חשמל כן יכולים להיות מושפעים מדברים כמו ספקים/מטענים/מנורות לד זולים - כאלה שאין בהם את הסינון שאמור להיות והם מזרימים הפרעות לתוך מערכת החשמל, או אם הם מחוברים על פאזות שונות בבית שיש בו 3 פאזות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לאמור לעיל, למצלי חשמל עש השפעה הרסנית על הביצועים של מתאמי חשמל. המפצלים הללו רגישים מאוד לרעש אלקטרומגנטי ולכן צריך לחבר את מתאמי החשמל ישירות אל השקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה אינה במפצלים אלא בדברים שמחוברים למערכת. משהוא כמו מנורת לד זולה יכול להשפיע גם ממרחק של חדר אחר, דרך מערכת החשמל בקירות ולא בהכרח דרך מפצל. דברים שיש להם EMI filter נורמלי לא ישפיעו באותה צורה גם ממרחק קרוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לך לבצע בדיקה קטנה שאני תמיד עם ממתאמים - תבדוק את המהירות המתקבלת ב-IPERF בשני מצבים - כאשר המתאמים מחוברים למפצל המחובר לשקע מסויים וכשהמתאמים מחברים לשני שקעים באותו חדר. ההבדל בין התוצאות יפתיע אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבדוק כשתהיה לי אפשרות (אני משתמש ברשת קווית מלאה בכל הבית ולא במתאמים). לך אני מציע לשקול השפעה אפשרית לא של המפצל עצמו (שאינו שונה מסתם שקע רגיל) אלא של דברים שמחוברים אליו - ויכולים להוסיף הפרעות או לספוג עוצמה של השידור ולהעלים חלק ממנו. במקרה של ההפרעות - ולא דווקא דרך משהוא שמחובר לאותו מפצל - כבר נתקלתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקה שלי:

כשהמתאם מחובר למפצל, לבד, הביצועים זהים לאלה שהיו כשהוא מחובר ישירות לקיר.

ברגע שהוספתי חברים שישבו איתו על המפצל, הוא הפסיק לשחק יפה. ירידה ניכרת בביצועים ואף ניתוקים. לא היו שום נורות לד זולות וכו', אלא מחשב, מסך, ראוטר ומערכת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...