עזרה עם החלפת רכיבים שנשרפו בלוח אם - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם החלפת רכיבים שנשרפו בלוח אם

yotam.m

Recommended Posts

אהלן חברים,

מחפש קצת עזרה לפני תחילת פרויקט קטן עם רכיב או 2 שנשרפו לי בלוח אם הישן שלי.

אז כמו שרואים די בבירור בתמונה נשרפו לי שם 2 מייצבי מתח (מאוד מקווה שאלו מייצבים ואני לא עושה פאדיחות).

בכל מקרה למי שלא הצליח לקרוא כתוב עליהם K3918.

קודם כל האם אלו באמת מייצבים?

האם יש משהו שאני אמור לדעת לפני הניסיון להחליף אותם? סוגים? נתונים מסוימים?

ראיתי גם שיש 2 רגליים ואחת אמצעית שנראית חתוכה :rolleyes:

אגב, בניסיון לעשות Post עם הלוח הנ"ל יש צפצוף ארוך ובלתי פוסק שאני מניח שמעיד על בעיית חשמל.

כל עזרה תתקבל בברכה,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה מוספטים, התפקיד שלהם הוא לפתוח ולסגור מעגל במהירות - ביחד אם רכיבים אחרים הם מרכיבים את מעגל ממיר המתח

אתה יכול לנסות להחליף לכאלה בדיוק (בממיר המתח יש כמה קבוצות דומות של רכיבים, כשהרכיבים בכל קבוצה זהים - הוא אמור להיות זהה לאחד שנמצא "באותו מקום" מעליו למשל)

השאלות שעולות - ואין תשובה קבועה אליהן :

- למה זה קרה ? אוליי בגלל רכיב נוסף שאינו תקין ? (וכשתחליף את המוספט החדש יישרף שוב)

- האם יש רכיבים נוספים שנהרסו בלי שרואים עליהם נזק חיצוני ? (יכול להיות למשל כל 1 מהמוספטים האחרים בממיר המתח, או הציפ ששולט עליהם)

בלי תשובות לאלה זה ניסו וטעיה, אתה יכול להחליף אותו, אתה יכול להחליף גם משהוא מהרכיבים האחרים, ואתה לא יכול להיות בטוח שבאמת החלפת את כל מה שצריך והוא לא יישרף שוב אחריי זמן מה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שתפתור את הבעיה עם החלפת הרכיבים, נראה (עד כמה שניתן לראות מהתמונה) שגם מעגלים סמוכים לרכיבים השרופים נפגעו. איך שזה נראה ולפי הכתוב על הרכיבים הם מתגים (Mosfets).

אגב,

יש לך משחה תרמית בתוך הסוקט של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה.

בכל מקרה לפי מה שראיתי מדובר בשקלים בודדים ליחידה אלא אם יש סוגים ואיכויות שאני לא מכיר.

שווה לי לנסות ולהחליף מקסימום הוא יילך לפח כמתוכנן.

סוג מסוים או הראשון שאני מוצא ב-Ebay?

והאם יש חנות מקומית שמחזיקה רכיב כזה ותחסוך לי את ה-3 שבועות המתנה?

LazyCat

תודה,

כמו שכתבתי קודם וזה גם החשש שלי שגם מעגלים אחרים נפגעו בכל מקרה אנסה בשביל הספורט.

בקשר למשחה,

היא נזלה קצת כשהוצאתי את המעבד החוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזמין רכיבים זהים בדיוק למקוריים אם ניתן. אם לא, ניתן לחפש תחליפים

בממיר המתח יש כמה פאזות (בלוח שלך נראה כמו 6), כשהן זהות אחת לשניה. כלומר, הרכיב שנשרף זהה לרכיב שנמצא "באותו מקום" בפאזה ליידו, כך אתה יכול לדעת מה הרכיב היה גם אם הוא נשרף בצורה שלא ניתן לראות מה כתוב עליו

תחשוב על איך בדיוק אתה תלחים אותם למעגל. לא ניתן להלחים אם מלחם רגיל, בכללי ניתן להלחים דברים כאלה רק אם בלאוור דק - כי צריך בין היתר שכל הצד האחורי שלו יהיה מולחם למשטח על הלוח, הוא מתפקד בתור צלע . יש לך גישה לכלי כזה ?

אם תחליט שלא לתקן את הלוח הזה, הייתי משאיר אותו : הוא מקור טוב לקבלים בשביל תיקון לוחות אחרים, במיוחד מכיוון שיש בו קבלי solid

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולה להיות לי גישה לבלוואר זה לא כלי כ"כ נדיר.

עכשיו עולה השאלה אם כבר כדאי לבזבז עליו זמן, כמו שאתה מתאר תהליך ההלחמה אינו תהליך הלחמה סטנדרטי עקב מה שאמרת בנושא הרכיב.

לשמור לוח כזה רק בשביל קבלי הסוליד שלו? זה לא שלא ניתן להזמין כאלו במידה ויקרה משהו ללוח אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לך בחום לזרוק את הלוח.

זה אף פעם לא נגמר במוספטים שרופים, זה תמיד עוד דברים במעגל ליד. נגדים, קבלים קטנים וכדומה.

במוסף, ההחלפה של טרנ' שמולחמים עם הגוף ללוח היא קשה מאוד אפילו עם כל הציוד המתאים. צריך להגיע למצב שהלוח מתחמם ל380 מעלות, ושאתה יכול לשלוף רק את הרכיב בלי שמה שמסביב יעוף גם. תאמין לי שזה לא הולך לקרות אצל מישהו שעושה את זה בפעם הראשונה. וזה עוד כלום לעומת ההלחמה של חדש כזה :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצער רב אוותר על הלוח.

אומנם זאת לא הפעם הראשונה שאני מלחים אבל גם ככה לא מדובר בהלחמה רגילה ומדובר פה על טמפרטורה גבוהה וטכניקה שאני די בטוח שאין לי.

אגב, כמה קריטי הנושא שגוף הטרנ' ייגע בלוח האם הוא באמת ככ מתחמם?

תודה למשתדלים... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כן, הוא מתחמם במאמץ. זה מוספט שיכול להעביר עשרות אמפרים ובהתאם לזאת הוא צריך לפזר כך וכך וואטים, ולעולם לא שמים אותם בלי .

שנית, גם אם נניח שתמצא לו חלופי שלא כולל הלחמה ללוח, עדיין הוא מהווה את מגע הDRAIN של הטרנזיסטור שצריך להיות מחובר ללוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...