מחירים מטורפים של רכיבי אלקטרוניקה באיביי ! אני ממשיך לקנות בארץ. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירים מטורפים של רכיבי אלקטרוניקה באיביי ! אני ממשיך לקנות בארץ.

מרק10

Recommended Posts

החשבתם באמת שמחירי רכיבי האלקטרוניקה זולים יותר באיביי ?! אז חשבתם.

לצורך פרוייקט שאני עובד עליו נזקקתי ליחידה בודדת של טרנזיסטור מסוג 2N4033 באריזה מתכתית. בדקתי באיביי מה המחיר של הטרנזסיטור (כמובן עם סינון המוכרים הסינים+ישראלים) וחשכו עיניי ! המחיר נע בין 60 שקלים ליקר ביותר ל-20 שקלים לזול ביותר.

חיש קל קפצתי לאריסטוק בת"א ורכשתי את הטרנזיסטור ב-2 שקלים ליחידה תוצרת פיליפס.הכי חשוב הנבלה הגיע תוך שעתיים לשולחן העבודה ולא שבועיים או חודש.

דרך אגב זו רק דוגמא אחת מעשרות רכישות של רכיבי אלקטרוניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חכמה גדולה.

חיפשת טרנזיסטור ישן שבקושי בשימוש, ואפשר למצוא אותו רק בחנויות עם סטוקים כי הייצור שלו לא סדיר. חפש כל טרנ' חדיש יותר, (או אפילו כאלו בני עשור. 2SA970 נניח) ותגלה שהמחיר נמוך משמעותית מהארץ.

חוץ מזה, אתה יכול לקפוץ להר-ציון תוך שעתיים. אם אני ארצה לעשות את זה, זה יקח לי 9 שעות...

שלא תבין לא נכון; אני תמיד תומך בקניה בארץ, אבל יש מקרים שבהם אין ברירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייצור של הטרנזיסטור לא הופסק ועדיין קיימות שתי חברות אשר מייצרות את הטרנזיסטור והם:

Central Semiconductor Corp.

Microsemi Commercial Components - עדיין ניתן לבצע הזמנה של מעגל 2000 חתיכות מ-DIGIKEY.

באריזת SMD יש מספר חברות רב שעדיין מייצרות אותו והוא זמין אצל כול הספקים הגדולים.

כול הטרנזיסטורים ממשפחת small signal, general purpose ניתן לרכוש בארץ במחיר ב-0.5 שקל ליחידה וזה כבר לא מהוה שיקול להזמנה באיביי שבעוד חודש תגיע לארץ במחיר של 30 אגורות לרכיב.

לי אין זמן לחפש שעות באיביי ולבדוק האם הטרנזיסטור באמת של ייצרן כמו NXP או ולא איזה רמאי שכותב NOS או NEW ITEM WITH OLD DATE ועוד רמאויות מסוג זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן קונים ככל האפשר באמאזון. אמנם לא תמיד הכל קיים שם, אבל מה שכן.

1. בדרך כלל יותר זול מאיביי. בדוק ומנוסה.

2. שירות לקוחות מעולה. הם פשוט מחזיקים את המוכרים בגרון. לא קרה שלא קיבלתי מוצר או כסף בחזרה מיד לבנק.

3. משלוחים מארה"ב ולא מהונג קונג. הרבה פעמים (אם האחריות של אמאזון) המשלוח מקדים את הזמן המשוער.

4. הכל ברור ומסודר. מכל מוצר קישור אחד ולא אלף ואריאציות. אין רמאויות ואותיות קטנות.

ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החנויות בארץ לא שורדות בזכות קנייה של כמה טרנזיסטורים ונגדים שעולים שקל וחצי. רוב החנויות עובדות עם חברות קטנות בארץ וטכנאים אשר קונים כמויות בהקפה והרבה מהם חברות סטארט אפ.

בתי ספר ואוניברסיטאות הם גם לקוחות של החנויות.

חלק מהם מוכרים גם דרך האינטרנט וגם משלוחים עד הבית תלוי בגודל ההזמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חנויות בארץ שורדות בזכות מפעלים ומקומות שלא יכולים לקנות באיביי, כמו צה"ל, רפאל וכו'.

מלבד זאת, לחנויות בארץ יש מבחר אפסי של רכיבים. חנות אמיתית יכולה להחזיק במלאי אולי 0.1% מהמלאי של חנות כמו פרנל ודיג'יקיי. וזו בהחלט בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

יש לי דוגמא נגדית, מיום חמישי, הייתי חייב כמה רכיבים דחוף אז חו"ל לא הייתה אופציה, וזכרתי כמה היללו פה את סימנטוב אז נסעתי.

4N35 אופטוקאפלר X2

מייצב מתח 3.3V כלשהו X3

לד 3mm ירוק X5

לד 3mm אדום X5

לד 5mm אינפרא אדום X3

טאקט סוויץ' X10

חיבור 2.5mm אודיו נקבה X2

חיבור 2.5mm אודיו זכר X3

עכשיו תחגרו :90 שקל

:sick0013:

דעתכם ?

אע בtayda זה עולה 14.50 כולל משלוח + 10 שקל עם המחברים שאי אפשר להזמין מהם

זה לפרויקט קטן, תכלס יכלתי להזמין ל6 עותקים באותו הסכום

תחביב אלקטרוניקה זה לא זול, אבל זה לא צריך להיות כזה יקר.

אני יודע שאם אני מזמין בערימות אני מקבל מחירים הוגנים, אבל אני לא צריך ... אז נסתפק ב3 שבועות משלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סימן טוב אלקטרוניקה עבר מהפך לרעה מאז המעבר לפתח-תקוה ולקוחות כמונו שקונים כמויות קטנות כבר לא ממש סופרים אותנו.

איך טיפלו בך ? מי הכין לך את החלקים ?

בפעם האחרונה שהייתי אצל סימן טוב זה היה אתמול. דוד המנהל אמר לי במפורש שהם כבר לא מוכרים 10 נגדים אלא מינימום 100 נגדים וטרנזסיטורים/דיודות מינימום 5 יחידות וכנראה מחייבים דמי טיפול מי שמגיע

לרכוש כמויות קטנות של רכיבים שונים.

כול אחד שיעשה את הבחירות שלו לי אין זמן לחכות 3 שבועות לטרנזיסטור מסכן. בכול מקרה בפעם הבאה קפוץ לאריסטוק בת"א שעדיין מוכר בבודדים וגם המחירים שלו הוגנים.

המחיר ששילמת יקר אבל אל תשכח שהמייצבים ואופטו' כנראה תוצרת חברה ידועה ולא זבל סיני ללא שם וללא דפי נתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.. ניחשתי לבד האמת, אשר ודוד היו שם, יחס מזלזל מדוד קיבלתי כשאלתי שאלה לגבי האופטוקאפלרים, וכן אמרו לי מינימום 50 נגדים... מצחיק הייתי שם בין 10 ל 11.

אני אנסה גם את אריסטוק.. הר ציון, א. אבן הם יקרים אבל לא סופגים שם יחס כזה, וגם אפשר לקנות נגדים בודדים, חבל חבל חבל...

אני לא בדקתי יצרנים וכו בtayda.. ואולי אתה צודק, אבל אם אופטו' ומייצב היו עולים אפילו 10 שקל כל אחד.. והם לא.. עדיין הייתי יוצא בפחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי אצלם בסביבות השעה 12 בצהרים וחסמתי להם את דלת הברזל עם הרכב :cwm27:.

לפני המעבר הייחס הכי טוב וגם עזרה מקצועית יכולת לקבל רק אצלם ובמיוחד מדוד שהינו מהנדס אלקטרוניקה במקצועו.

נסה תחילה את אריסטוק ולאחר מכן את אבן אלקטרוניקה.

לפי מצב העניינים וכמות הלקוחות נראה לי שגם אריסטוק לא יחזיק מעמד עוד הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...