משחה תרמית לליבה של כרטיס מסך - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחה תרמית לליבה של כרטיס מסך

scylla

Recommended Posts

אני הולך כנראה לקנות בקרוב את הקירור לכרטיס מסך של ארקטיק קולינג (VGA Silancer) ומקבלים איתו משחה תרמית.

השאלה שלי, האם כדאי להשקיע בAS5 או שהמשחה שמקבלים מספיק טובה?

ועוד שאלה קטנה, שמעתי כמה דברים לגבי שיוף הבסיס כי הוא לא טוב כל כך או משהו כזה, מישהו מוכן להסביר לי על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שטוענים ששיוף בסיס הסינק (לאפינג במינוח מקצועי...) משר את המגע בין הסינק לליבה. אני חושב שראיתי מדריך לזה בעיברית.

זה מאוד קשה ולוקח זמן

אבל לפי השוואה שראיתי לסילנסר לאחרונה, למרות שיש לו בסיס לא משהו, הביצועים שלו טובים, אז יכול להיות שזה רק נראה לא טוב, אבל זה חלק....

בכל מקרה, הנה המדריך (זה חלק ממדריך יותר גדול ותודה לקובי (KOM) עליו):

http://www.hwzone.co.il/modding.php?file=crystalblueorb3.php

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה:

VGA Silancer

?

בכל מקרה תביא עליו ביקורת וגם לגבי הקטע שצריך לשייף את הבסיס!

חחח זה אמור להגיע בכלל ביום חמישי הבא גג! אבל כנראה שזה יקח הרבה פחות זמן!

ומי אמר שאני משייף? בשביל עוד מעלה? למה להתאמץ? זה סתם חרטא לא צריך שום שיוף.

ואני הגעתי להחלטה שאני קונה את הקירור הזה אחרי שחקרתי הרבה והוצאתי מהראש שלי את הטיטן וד"א, מצאתי שזה הקירור הכי איכותי, מיוחד, בעל ביצועים מ-ע-ו-ל-י-ם ומאוד מאוד מאוד מאוד מאוד ואני מדגיש, מאוד! שקט! בביקורת שעשו עליו הוא הגיע לרמת רעש של 2 שזה בעצם בלתי נשמע כשזה בתוך המארז אלה רק שזה מחוץ למארז שומעים אבל מאוד מאוד מאוד ואני מדגיש, מאוד! [LOL] שקט(!) אפילו שכשקוראים את זה לא ממש מאמינים שזה כזה שקט אבל זה כן! לא יודע מאיפה אני יודע אבל זה שקט!

בקיצור, קנה את זה זה פשוט מעולה וגם מקרר את המארז כי החום [ויש הרבה ממנו שיוצא מהכרטיס מסך!! אם תשים יד מעל הכרטיס מסך כשמחשב דולק תראה כמה חום... ובכלל אם תשים את היד ליד גוף הקירור של הכרטיס מסך תרגיש מה זה חום ולפי מה שבדקתי אצלי , כשהכרטיס מסך לא מחובר [שזה מה שיקרה בעצם עם הקירור החדש שלא יהיה חום מהכרטיס מסך כי הקירור הזה מוציא את כולו מחוץ למארז] היתה צניחה של 12 מעלות חום שזה הרבה!

המשחה חיבת ליהיות איכותית משום שזו בעצם חברה ש-מיצרת משחות איכותיות-- אז כנראה שגם שם לא התקמצנו ... אז לא צריך לקנות משחה חדשה וזה עוד בלי לציין שההבדל בין המשחה שאתה רוצה לקינות לבין משחה אחרת פחות טובה שמבוסת על אותה ה"נוסחה" [מה שאני ואולי אתה נקבל בקירור] יהיה הבדל של משהו כמו 2 מעלות ... זה לא ממש ישנה!

שמע למילה שלי אתה לא תתאכזב!

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל הפירוט אבל בכל אופן אתה לא תצליח לשכנע אותי לקנות את הקירור הזה...

השתכנעתי מהרגע שקראתי את הביקורת עליו...

ובקשר למשחה...

אחד הציע לי AS5 במחיר מאוד אטרקטיבי, וחשבתי ממילא מתישהו אני אחליף סינק למעבד וזה לא יהיה עוד 3 שנים נגיד... ואם אני עומד לקנות לכרטיס מסך, אז למה לא לקנות עכשיו? שלא נדבר שאני צריך להפגש עם ההוא והמועד שנוח לי הוא בערך המועד בו אני מתכנן לקנות את הקירור (פסח.. כן כן כסף מסבתא) וחשבתי שמשחה תרמית מעולה לא יכולה להזיק...

ובקשר לשיוף... החסרון היחיד של הקירור לפי הביקורת הוא הבסיס שלו ועוד המליצו לי לשייף... וסך הכל זה לא נראה מסובך מדי...

אמרו אומנם שזה עבודה מפרכת שלוקחת איזה שעה לפחות... שעה זה לא מפחיד אותי במיוחד ואני לא מבין מה יכול להיות כל כך קשה בשיוף... זה לא דלת של מארז שזה משטח גדול או משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשחה חיבת ליהיות איכותית משום שזו בעצם חברה ש-מיצרת משחות איכותיות-- אז כנראה שגם שם לא התקמצנו ... אז לא צריך לקנות משחה חדשה וזה עוד בלי לציין שההבדל בין המשחה שאתה רוצה לקינות לבין משחה אחרת פחות טובה שמבוסת על אותה ה"נוסחה" [מה שאני ואולי אתה נקבל בקירור] יהיה הבדל של משהו כמו 2 מעלות ... זה לא ממש ישנה!

החברה שמייצרת את הקירור VGA Silencer נקראת Cooling והיא לא מייצרת משחות טרמיות. כנראה התכוונת ל- Silver שהיא חברה אחרת לחלוטין.

תהיה שמח אם תקבל משחה טרמית סוג ג' מבוססת סיליקון במקרה הטוב.

בקשר לשאלה ששאלתם שניכם לגבי השימוש במשחה שמקבלים עם המוצר או רכישה נוספת של AS5. זה הכול תלוי בכם. אל תצפו להבדל של 10מעלות. סביר להניח שזה יהיה באיזור ה-5מעלות מקסימום, אבל למוצרים כאלה גם 1-2 מעלות פחות זה הרבה לטווח הארוך. על אחת כמה וכמה כשמבצעים OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידע שלי לגבי משחות תרמיות מצומצם מאוד אבל ההגיון אומר לי שחברה מוכרת מכשיר שמיועד לקירור ומצרפת איתו משחה תרמית, אז האינטרס שלה שגם המשחה תהיה טובה (כמובן לא AS5 אבל משהו סביר), כי אם המשחה מעפנה אז הטמפ' יעלו ואז ההתרשמות מן המוצר תהיה לא טובה.

וכאחת שהצליחה בגדול עם הVGA Silancer אני חושב שזה לא סתם במקרה "יצא לה" אלא היא השקיעה במוצר עצמו... ובדר"כ משקיעים גם בבאנדל של המוצר, ביחוד כאשר מצורף מוצר נלווה לקירור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...