בניה חדשה Project FreezAir ( הפרוייקט הסתיים , תמונות בעמודים 5 ו-6 ) - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניה חדשה Project FreezAir ( הפרוייקט הסתיים , תמונות בעמודים 5 ו-6 )

Works4me

Recommended Posts

הכל טוב ויפה, אבל רבאק, תתקין את הבלוקים!

רדיאטורים עם אוויר? :nixweiss:.

אני הייתי מנסה להצניע את הקשיח בתחתית (צד שני?). לקבלת מראה נקי יותר.

Baby steps , הדיסק אכן יעבור לצד השני , הרדיאטורים הותקנו לשם מדידה ( סתם לא היה לי כח לפרק אותם אח"כ ) הבלוק הראשון לכרטיס המסך הגיע ( מחר אני אאסוף אותו מהדואר ) כל השאר כאן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עדכון : התחלתי "להטביע" את המערכת

בוצע חיתוך בתושבות המאוורר הקדמיות בכדי לאפשר מעבר אוויר מלא לרדיאטור הקדמי ( 180 כפול , שטח הפנים שלו גדול יותר מרדיאטור 480 מ"מ )

קניתי במבצעי סוף השנה בSPECIALTECH מאגר משולב D5 של AQUACOMPUTERS מדגם AQUALIS 150 , חיברתי את משאבת הD5 שלי על מהירות 2 ושמתי בלוק אוניברסלי על אחד מכרטיסי המסך לבדיקת הטמפרטורה מחשש שהקירור של הVRM והזכרונות לא יספיק עם בלוק אוניברסלי ולא מלא , התוצאות מפתיעות ביותר :

בגלל שיש מאוורר SILVERSTONE AP181 בדיוק מאחורי הVRM של הכרטיסים הVRM כמעט ואינו מתחמם ( או יותר נכון מתקרר יותר מהר ) בגלל כמות האוויר הקר שמגיע מן המאוורר הקדמי , טמפרטורת הליבה ירדה מ42 מעלות במנוחה בכרטיס העליון מקורר האוויר ל-24 מעלות בכרטיס התחתון מקורר המים !!! הVRM והRAM קרירים לגמרי עם גופי הקירור המקוריים שנשארו עליהם בזמן שגוף הקירור של הVRM מקורר האוויר חם מאוד למגע .

במאמץ הכרטיס לא עובר את קו ה35 מעלות !!! :xyxthumbs: בזמן שהכרטיס מקורר האוויר עובר את ה75 מעלות בלופ של HEAVEN .

מה שכן , הרדיאטור 360 ( 180 כפול ) הקדמי פשוט עצום וגמר לי כמעט את כל נוזל הקירור , וזה רק עם כרטיס בודד מחובר , אני צריך דחוף לקנות עוד או להוסיף מים מזוקקים בכדי להרחיב את הלופ .

תמונות בהמשך היום ....

כמו כן , השם הנבחר לפרוייקט הוא FreezAir

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב , סיימתי , לקח המון זמן יחסית אבל היו מספר עיכובים , בסוף הכל טוב .

התווסף עוד רדיאטור 120 מ"מ כך שהמארז עם 3 רדיאטורים :

קדמי DUAL 180 ( רדיאטור 360 ברוחב 180 , עצום )

עליון 240

אחורי 120

המערכת "צללה" במלואה , שני הGTX980 של עובדים נהדר , לא עוברים יחד את ה42 מעלות במאמץ , המעבד עומד על 46 מעלות במאמץ .

השלב האחרון של הפרוייקט , גמר פרוייקט יותר מקצועיות יועלו בהמשך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המעוניינים ( בעלי המארז ) ניתן לקנות פשוט גליל של MESH בעל צפיפות גבוהה שישמש בתור פילטר , לחתוך בגודל של הגריל של המארז ולהצמיד לחלק הפנימי ( אני הצמדתי אותו עם כמה מגנטים קטנים וחזקים ) וככה לכסות את כל פתחי כניסת האוויר למארז , לתחתית המארז השתמשתי בשני פילטרים 140מ"מ ממוגנטים של SILVERSTONE .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

נראה מדהים!

אני רק שאלה (כמה):

אני שוקל לעבור למארז הזה מRAVEN 2 בגלל היכולת להכניס רדיאטורEK 360, 64MM אבל יש כ"כ הרבה חורים במארז הזה ששום פילטר לא יעזור - רק יצירת לחץ אויר חיובי ולוודא שהאוויר הזה מסונן בכניסה. אני משתמש בד"כ בזוג (קירור אויר) והשילוב של אויר חמים שנכנס מהרדיאטור מקדימה + אויר נוסף שנכנס מלמעלה נראה לי רע וחם לשאר המערכת.

איך מצב האבק אצלך? אחת הנקודות החזקות של הRAVEN הוא לחץ אויר חיובי ומסונן - אין לי אבק במארז והכרטיסים מקוררים יופי. יש לי פה לידי מארז 540 פתוח והוא כמו גבינה שוייצרית....

*עריכה*

לא משנה, אין מצב שאני מכניס את הרדיאטור הזה מקדימה ומתקין כרטיסים נורמאליים. גם ה280X שלי לא יכנסו :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיאטור עבה יכול להתאים מקדימה כל עוד אתה מתקין את המאווררים בצד החיצוני של המארז ואז אתה יכול להשתמש בפתרון שלי עם הMESH בתור פילטר לקדמת המארז .

אני שמתי שני פילטרים בתחתית המארז ( שניים של 140MM ) שאוטמים כניסת אוויר לא מפולטר מלמטה , עוד MESH בגג המארז שפותר את בעיית כניסת האוויר מלמעלה וכך נוצר לי לחץ חיובי כלפי אחורי המארז ולא ממש נכנס אבק משם , קצת אבק תמיד יכול לחדור מכל מיני חורים אבל סה"כ המארז נשאר נקי לגמרי מבפנים לאחר מספר חודשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...