פנטיום 3 450 בן 15: נתקע, מרסט, מע' לא עולה. בדקתי הכל - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פנטיום 3 450 בן 15: נתקע, מרסט, מע' לא עולה. בדקתי הכל

stio

Recommended Posts

שלום רב,

מחשב מסוג אינטל פנטיום 3 450, זיכרון של 384MB של SDRAM, כ. מסך של voodoo3 3000 וכרטיס רשת וקול על הלוח. כונן 40 ג"ב.

מדובר במחשב ישן מאוד שמשמש את אמי הפנסיונרית בגלישה באתרי חדשות באינטרנט ומשחקי סולייטר, ובגלל זה אני מחזיק כזה מחשב. רכשתי אותו בינואר 2000 והוא בשימוש כמעט 15 שנים והוא לא המחשב הראשי בבית מן הסתם. מע' הפעלה חלונות (במקור הגיע עם 98).

בימים האחרונים החלה תופעה של תקיעות - נתקע בשומר מסך (לוגו לא זז), נתקע בעת עבודה. הפתרון היה ריסט, היה עולה מחדש עד הפעם הבאה. עד אז היה פועל באופן יומיומי ללא שום תקיעות במשך שנים רבות, בממוצע 12 עד 15 שעות ביום והייתי מכבה אותו רק בלילה.

כרגע המחשב לא עולה בכלל. כלומר יש בוט, יש צפצוף בודד, מאווררים תקינים, מתחים תקינים לפי הביוס, כונן קשיח נדלק ולא מרעיש (עובד יפה ועגול), אני מקבל לוגו של חלונות אך מיד לאחר מכן המחשב או שנתקע או שעושה לעצמו ריסט עצמאי. המחשב לא עולה במצב בטוח ונתקע גם שם.

ניסיתי לנתק כרטיסי וכוננים אך לא עולה בשום מצב (לא בדקתי כ. מסך).

על הלוח יש מס' קבלים שיש עליהם חלודה למעלה, אך לא נפוחים או נוזלים.

איך ניתן להציג הודעת שגיאה (המסך הכחול), ובכלל איך פותרים את הבעיה?

אני מתכוון לקנות לה במקומו, אבל לפחות שיעבוד בסופ"ש ותחילת שבוע הבא שהיא לא תישאר בלי מחשב.

תודה,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קורה כשמכבים את המחשב לא בצורה מסודרת. (עם התחל->כיבוי)

אפשר להריץ בדיקה זו מהמע' הפעלה- שמחפשת ומנסה לתקן שגיאות.

הפעל CMD-->הקלד Chkdsk ולחץ אנטר.

בנוסף לזה מציע לך לבדוק את הדיסק והזכרונות.

לבדיקת הדיסק ממליץ על -->MHDD, VICTORIA או HDD REGENRATOR

לבדיקת הזיכרון -->MEMTEST86

את שניהם ועוד שלל תוכנות בדיקה אפשר למצוא ב Hirens Boot CD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתי מחשב חדש יותר מהמחסן, פרמטתי אותו והתקנתי התקנה נקיה של XP. הכל עובד, אך מידי פעם הוא עושה לעצמו ריסט. זאת הודעת השגיאה. מה זה יכול להיות?

אדגיש כי מדובר במחשב אחר, מעבד 2400 עם 512 זיכרון .

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...