בעיה בחיבור CROSS FIRE R9 280X עידכון - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בחיבור CROSS FIRE R9 280X עידכון

soft40

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפני כמה חודשים העלנו פה את הנושא של כיוון הספק ואנשים שונים אמרו דברים שונים. יש כאלה שמאמינים שזה באמת משנה הרבה, יש כאלה כמוני שחושבים שהשינוי זניח (גם מבחינת הרכיבים במארז וגם מבחינת הספק בתנאי שהספק איכותי וזרימת האויר במארז תקינה). כמובן שבסופו של דבר כולם נשארו בעמדה שלהם וכל אחד עשה מה שניראה לו, יש כאלה שבחרו לבודד את הספק ויש כאלה שבחרו שלא (למשל הרבה כאלה שקנו ספק מסדרת V של CM העדיפו שהמאוורר יהיה למעלה בגלל הויזואליות של הספק).

idanmal מצא עניין בנושא ואמר שהוא יבדוק אותו, עבר דיי הרבה זמן והוא עוד לא סיפק תוצאות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^בדקתי את זה:), עם ובלי מערך כרטיסים, לא היה לי ממש זמן לפרסם את התוצאות, גם לא יודע מה יהיו התוצאות במארזים אחרים, כידוע המארז שלי הוא אחד המאווררים שיש.

המסקנות הם שגם עם מערך כרטיסים, האוויר שמגיע אל הספק חמים יותר במעלה או שתיים מאשר האוויר שנכנס למארז. זאת אומרת שגם מערך כרטיסים לא הצליח לחמם את האוויר בקרבת הספק, הוא פשוט עלה מעלה ולא ירד אפילו טיפה מטה, כך שאין השפעה, אז אפשרי לשים את הספק עם המאוורר הפוך.(כנראה שהתוצאות יהיו שונות במארזים צפופים וקטנים יותר).

פותח הדיון, במידה ויש פתח יעודי בתחתית המארז, מה שיש ברוב המארזים כיום, הופכים את הספק כדי שיהיה עם המאוורר למטה, המאוורר הגדול של הספק יונק אוויר טרי מבחוץ, האוויר עובר דרך רכיבי הספק ונפלט החוצה מהגריל האחורי באחורי המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

חחח, אני חושב ש RV04 ו RV05 הן דוגמאות מצויינות למארזים יחסית צפופים (בניגוד לקודמים בסדרה שהיו ענקיים) שאין בהם חשיבות למיקום הספק, ה AP181/2 הוכיחו מספיק פעמים שהם לא מתקשים לדחוף את האויר החם החוצה. בכללי דוגמה מצויינת למארזים עם זרימת אויר שקשה להתחרות איתה.

עידן, תודה שאישרתי שבמצב שבו הציוד איכותי אין חשיבות שכיוון הספק :)

בכל מקרה הסיבה היחידה להשאיר את המאוורר של הספק במארז היא אם זה ניראה לבעת המחשב יותר יפה, במיוחד שבמארזים פחות טובים יכול להיות שהתוצאה תהיה שונה (או כי אין אפשרות אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים גם ככה פחות מתאמצים לפנות חום שכן הוא בצורה טבעית עולה למעלה. בונוס חשוב נוסף שתכננו את המארז כך שיש בו לחץ אויר חיובי והאויר היחידי שנכנס עובר דרך פילטרים. אין לי בכלל הצטברות של אבק במחשב!

אני בכיף הייתי מחיף לRV05 הקומפקטי יותר, המאוורר השלישי בRV02 לא הכי שימושי ורובו חסום ע"י כלוב הדיסקים (שגם ככה מכיל רק SSD)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^משהו מטריד אותי במארז הזה, האוויר החם באיזור הכרטיסים פשוט עולה מעלה ונשאר באיזור הכרטיסים, נראה לי צפוף משהו, במארז רגיל האוויר החם פשוט עולה למעלה ונפלט על ידי מאווררים בגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה AP181/2 דוחפים את האויר החוצה בקלות דרך הפתחים, התכנון הזה הוכיח את עצמו הרבה פעמים. גם ב FT04/RV04 שהעיצוב היה רגיל יותר האויר החם לא הספיק לעלות למעלה/להתפזר, עם עומק של פחות מ 50 ס"מ זוג ה 180 מ"מ מקדימה דחפו את האויר החוצה בקלות רבה. ה 04 גם היו הכי צפופים וזכו לביקורות מאוד שליליות בגלל התכנון של ה וה HDD והעובדה שעברו לעיצוב רגיל יותר ולא 90 מעלות. ה 05 חזרו לעיצוב הזה רק שוב הרבה יותר קטן, העומק של ה RV05 מתחת ל 50 ס"מ וגם ה FT05 אמור להיות בערך אותו דבר.

הסיבה שאף אחד לא קפץ על ה 03 היא שהוא עמוק מידי והעיצוב החיצוני שלו לא נעים כל כך, בהרבה מדינות לא אהבו אותו בגלל הבעיות האלה ובשנים האחרונות הרבה יותר אנשים מעדיפים עיצוב נקי. silverstone הבינו את זה ושינו את העיצוב של הסדרה בהמשך (למרות שלדעתי גם החדשים נראים רע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה שהוא לא חתיך אבל לדעתי מבחינת קרור ומניעת אבק הוא פשוט הכי טוב שיש.

עידן, שום דבר לא נשאר ליד הכרטיסים, האויר עולה למעלה ויוצא דרך פתח גדול מעל הכרטיסים, למטה.

תאמין לי שהמאווררים האלה דוחפים כמויות גדולות מאוד של אויר, המארז בכלל לא חם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעל הכרטיסים יש רק פתחים לא מאוורר, שניים כאלו פולטים כמות נכבדת של חום שעדיף שמשהו ימשוך אותה החוצה.

לא נראה לי המצב הכי אידאלי למערכי כרטיסים.

לדעתי מבחינת הפאנטומים 630 ו820 מהמוצלחים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...