המלצה למסך 27 אינץ' - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך 27 אינץ'

Mike_Shinoda

Recommended Posts

בגדול, כל מסך IPS / PLS. הרוב פה כאלה:

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-monitor&db4147=4926&db4165=390783

כן זה גם מה שאמרתי לה. אבל בכל זאת אם יש פייבוריט או כמה פייבוריטים. או אם יש כמה מסכים שעדיף לא לגעת בהם. לכן פתחתי את הדיון.

מראש צמצמתי למסכים הללו. בגדול היא מחפשת מסך 27 אינץ' 1920X1080 עד 2000 ש"ח.

ברור שכולם די דומים ולכן מחפשים את התמורה הכי טובה למחיר. או זה עם הכי פחות חסרונות או הכי הרבה יתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול היא מחפשת מסך 27 אינץ' 1920X1080 עד 2000 ש"ח.

מנסיוני כגרפיקאי ונסיון אישתי כתלתיסטית גם על התוכנות שלה) מאוד לא מומלץ להשתמש במסך גדול (מעל 24')ברזולוציה כזו. או 24' עם 1920X1200 (המסך שלי 2412M של - מומלץ בחום!) או מסך גדול עם צפיפות מתאימה כמו 2713HN וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני כגרפיקאי ונסיון אישתי כתלתיסטית גם על התוכנות שלה) מאוד לא מומלץ להשתמש במסך גדול (מעל 24')ברזולוציה כזו. או 24' עם 1920X1200 (המסך שלי 2412M של - מומלץ בחום!) או מסך גדול עם צפיפות מתאימה כמו 2713HN וכדומה.

דברתי איתה על זה. אמרתי לה את זה. היא כרגע עוד לא תלתיסטית. היא אולי תיהיה בעתיד.

אני גם מסכים איתך. גם אם אני לא מהתחום. אני מבין את הרציונאל. היא התייעצה עם אנשים במכללה שהיא לומדת ואמרו לה שזה יספיק לה.

היא רכשה היום את המחשב (יותר נכון, ביצעה הזמנה באייבורי) ועוד לא קנתה את המסך. אז יש עוד זמן. אולי היא תשתכנע.

מצד שני אני לא ידוע אם היא תסתפק בפחות מ-27 ואני לא יודע אם היא תיהיה מוכנה להשקיע במסך עם רזולוציה גבוהה יותר (2560X1440) כשהיא לא מרגישה שזו הוצאה מוצדקת או אפילו צורך ממשי.

אני אמשיך לנסות לשכנע אותה במה שאתם אומרים. אבל אם לא, מה הסיכוי בכל זאת לקבל המלצה על אחד מהמסכים הנ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם לא, מה הסיכוי בכל זאת לקבל המלצה על אחד מהמסכים הנ"ל?

בתור מה? טובים לגרפיקה וגרפיקה תלת מיימדית.?! אין סיכוי..

תסביר לה עובדה פשוטה.

אם לוקחים תמונה ומורחים אותה התוצאה היא ממש לא יפה. רואים פיקסלים (כלומר ריבועים) בתוך המרקם של התמונה.

מסכים כאלו אינם מיועדים לאנשים שחשוב להם איכות התמונה.

באופן כללי רוב המסכים של מומלצים מאוד. באופן ספציפי גודל גדול ורזלוציה יחסית ממוצעת זה לא מומלץ!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לוקחים תמונה ומורחים אותה התוצאה היא ממש לא יפה. רואים פיקסלים (כלומר ריבועים) בתוך המרקם של התמונה.
תסביר את זה לאנשים שקונים טלוויזיות FULLHD בגודל "50 ו"55. אולי תשכנע אותם שעדיף לקנות "37? :)

אני לא רואה משהו פסול מראש בקניית מסך כזה. אין בזה שום דבר רע לגרפיקה. לפעמים יש יתרונות לחדות, ולפעמים יש יתרונות לגודל. אני כן טוען שזה בזבוז במידה מסוימת, אבל אם מישהו מתעקש - זכותו להחליט מה הוא רוצה.

אני אמשיך לנסות לשכנע אותה במה שאתם אומרים. אבל אם לא, מה הסיכוי בכל זאת לקבל המלצה על אחד מהמסכים הנ"ל?
לא גדול במיוחד, כי המסכים האלה לא פופולריים בקרב באי הפורום. אז מעטים יוכלו לומר לך "ניסיתי את זה והוא טוב / לא טוב".

אני לא אמליץ לך ספציפית על אף אחד מהם כי אני לא מכיר אף אחד מהם ולא יהיה להמלצה שלי שום משקל, שהוא יותר משמעותי מ"אנ-דנ-דינו".

יכול לתת רק עצות כלליות:

* תחפש כזה עם מספר מקסימלי של כניסות , ועדיף גם בכמה סוגים (DVI/HDMI, VGA וגם DP). זה יספק גמישות בחיבורי ציוד ועשוי להיות שימושי אם במקרה בהמשך היא תרצה לחבר מחשב שיש לו דווקא יציאת מסוימת ולא אחרת.

* תחפש כזה שאפשר לכוונן גובה ולא רק הטיה (לארגונומיה משופרת). pivot (סיבוב למצב אנכי) לא חשוב לדעתי בגדלים אלה, כי זה גם ככה יהיה גבוה מידי ולא נוח.

* יש כאלה שבאים עם ציפוי מבריק (הDELL S2740L למשל). יש שמעדיפים מאט, יש שמעדיפים מבריק, אבל כמעט אף אחד לא אדיש לזה - אז תברר איתה מה היא מעדיפה (לדעתי לעבודה עדיף מאט, אבל לא כולם יסכימו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר את זה לאנשים שקונים טלוויזיות FULLHD בגודל "50 ו"55. אולי תשכנע אותם שעדיף לקנות "37?

:)

דיברתי ספציפית לגרפיקה מקצועית ואני חושב שהדגשתי את זה ברור מספיק.

לא אמרתי שיש פסול. אמרתי שזה לא מתאים לגרפיקה, אם אפשרי לעבוד על זה? יש כאן אנשים שעובדים על הליבה הגרפית של I5 במחשב .. כך שכנראה שהכל אפשרי.

מומלץ רצוי מועדף? ברור שלא. ובפרט שמישהו הולך להוציא כסף - יותר ממה שצריך כדי לקבל מוצר מעולה ולקבל בסופו של דבר מוצר שלצרכיו הרבה יותר יעיל.

שתשקול לקנות מסך קוריאני. גם 27 זול, גם פאנל איכותי וגם רזולוציה גבוהה.

גיל, לא כתבתי לה כי אין לי מספיק ידע בנושא ו אני עצמי מברר קצת על האפשרות,

מעניין לדעת: יש בין הקראניות פירמות עדיפות? או דירוגי איכות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחרי התייעצות היא החליטה שהיא בכל זאת מתעקשת על מסך 27 אינץ' FULLHD.

האם תוכלו לומר לי אילו מהמסכים מומלץ? (אם יש כמה גם בסדר)

אם אתה רוצה תוכל לעשות קצת מחקר בעבורה. כיוון שאני מניח שאין לה מכייל כדאי לנסות לקנות מסך מכוייל היטב מהמפעל. לשם כך תצטרך למצוא סקירה רצינית על כל מסך מועמד: לדוגמה הנה סקירה על דל 2713H.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/content/dell_u2713h.htm#factory_calibration

הכיול שלו עם ערך ממוצע 4.7 ומקסימלי 9.6 לא היו גורם לי לבחור בו לגרפיקאי אם יש מסך אחר באותה רמת מחיר.

פקטור נוסף הוא אחדות הפנל (שוב דוגמה) http://www.tftcentral.co.uk/reviews/content/dell_u2713h.htm#uniformity

אם תרצה להבין יותר כדי לדעת אילו ערכים נחשבים לטובים קרא את הסקירות בנעוץ.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל, לא כתבתי לה כי אין לי מספיק ידע בנושא ו אני עצמי מברר קצת על האפשרות,

מעניין לדעת: יש בין הקראניות פירמות עדיפות? או דירוגי איכות?

ה-QNIX מאוד פופולארית עכשיו, כך גם ה-XSTAR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שכנעתי אותה לרדת בגודל המסך. השאיפה היא ל-24 אינץ'. אבל אם יש דגם שיותר איכותי בגודל 22-23 אז גם בסדר.

על איזה דגם/דגמים אתם ממליצים בגדלי המסך הללו ולשימושים שאמרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...