האם לשדרג I7 920? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לשדרג I7 920?

ag43

Recommended Posts

אני חוזר ומדגיש - המטרה היא לא הפילטר הבודד הזה (שאגב, אני לא מוותר עליו בשום אופן אלא רק מפחית קצת מהאפשרויות שלו) אלא הישארות רלוונטי לעתיד. לפי מפת הדרכים של אין 6-8 ליבות פיזיות במחיר שפוי בדור הבא ואולי גם אחריו. ככה זה כשאין תחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גיל אמרת את זה, לא רוצים להוציא 8 ליבות במחיר סביר כי הם לא רוצים שאנשים "יתקעו" עם מחשב יותר מ-3 שנים.

למעשה פלטפורמת ה-X58 שיצא ב2008 וסדרת המעבדים שלה (ובנוסף יכולות הOC המעולות שלהם) לא היו ריווחיים מספיק כי אנשים לא שפכו כסף

על במשך יותר מ-6 שנים.(ויש כאלה חכמים שיחכו וירויחו אפילו עוד :P).

כנראה שאינטל לא רוצים "לצאת פראיירים" הפעם ולהוציא מעבד שיהיה חסין יותר מדי לעתיד במחיר שווה לכל נפש.

הלוגיקה והנוסחה של בדור המעבדים הזה:

תשקיע 500$ = מחשב שיחזיק 3 שנים.

תשקיע 1000$ = מחשב שיחזיק מעמד 6 שנים. (התכנות למתומני ליבות זה משהו שהולך להישאר איתנו הרבה זמן במידה ומסתכלים על הקונסולות החדשות).

השאלה למה להם לעשות מעבד ב-500$ שיחזיק מעמד 6 שנים כאשר אין להם מתחרה ישיר או עקיף בנישה הזאת. (אינטל מחזיקים אותנו בביצים כי הם מונופול ללא מתחרים בשוק הבינוני גבוה).

דרך אגב פותח הדיון ag43 האם יש לך דרך לבדוק את המחשב שלך עם כרטיס מסך מסוג 7970, למרות שאמרת שאחוז

הניצול של המעבד 100%.

אם יש לך דרך לבדוק את המחשב שלך עם כרטיס מסך אחר ולראות האם הקרטועים ממשיכים?

אל תשכח שהמסך שלך הוא 1920X1200 ולא 1920X1080 בשביל כרטיס מסך כמו ה7870 זה משמעותי מאוד (במיוחד בשילוב עם פילטרים כבדים).

ו-7870 זה כרטיס מסך של 2gb זיכרון גרפי עם בקר זיכרון 256bit שממש לא אוהב פילטרים כבדים (לא סתם Nvidia המציאו את הFXAA בשביל כרטיסי המסך של ה-256bit 2gb כמו הGTX680.

השדרוג ל7970 בעל בקר הזיכרון 384-Bit ו3GB גרפי ירשו לך הרבה יותר תמרון עם כל מיני פילטרים כבדים והמחיר שלו ביד 2 הוא 650-500 שקל. (תמכור את הכרטיס שלך ב450 שקל ומחיר השדרוג שלך יהיה זניח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל פילטר מחורבן אתה רוצה להחליף את מחשב יצירת המופת שלך שהחזיק לך 6 שנים!? (ויכול עוד לשרת אותך שנים רבות).

ודרך אגב אני לא מדבר פה על כסף (כל אחד וכספו שלו) אני מדבר פה על סנטימנטליות חומרתית בשילוב של לדפוק את המערכת, ובנוסף אמינות ונוחות (נפלת על רכיבים מעולים שנותנים לך ראש שקט).

אני מבין שיש לך פחד שיום אחד המחשב שלך לא ימכר ביד 2 ואז תאבד את הערך שלו אבל המחשב שלך יהיה חיה רעה גם בתור מחשב משנה.( וחוץ מזה מחשב שהחזיק מעבד 6 שנים כבר ממזמן נתן את הערך שלו ויותר).

4790K הוא לא שדרוג משמעותי ביחס למעבד שלך והמעבר לZ97 מX58 יתן לך יותר חיבורים אבל אתה יודע מה אומרים בפורמים לחומרה על חיבורים:

"מרבה חיבורים מרבה דאגות" או "חיבורים שמיבורים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להתאפק - עם פילטר או בלי פילטר?

ועכשיו יותר ברצינות - אם לכל דבר ועניין למעט פילטר שיורי המחשב מספק את הסחורה ואין לך כסף מיותר תשאר איתו

אני מרוצה מאוד מה-I5-2500K המזדקן שלי - שביחד עם 16 ג"ב זיכרון ו- המחשב שלי "אוכל" כל מה שאני זורק עליו (הוא מפעיל כל הזמן מכונה וירטואלית נוספת) ובנוסף רואים איתו בסלון ובמקביל מישהו עובד עליו. הדבר היחיד שאני רוצה לשדרג בו זה כרטיס מסך - כי ככה אולי יהיה לי יותר זמן למשחקים (מתי שהילדים ואשתי כבר הלכו לישון).

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הזדמנות לשדרג למערכת מבוססת Z97 כאשר העלות בפועל מבחינתי תהיה עלות המעבד (מן הסתם 4790K) פחות המחיר שאקבל על השילוש הנוכחי (יש קונה מעוניין).

לא תצטרך לשלם על לוח וזיכרון אלא רק על מעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשדרג בלי לחשוב בכלל.

שדרוג יהיה אם לא עכשיו אז בעתיד הלא רחוק, לי נראה שזה יעלה לך יותר בעתיד הלא רחוק. וגם אם הפלטפורמה החדשה הזו תספק אותך "רק" 3 שנים זה ממש לא נורא ולא "הפסדת" בגלל שזה לא החזיק יותר פשוט זה ממש לא מובן מאליו שפלטפורמה תהיה רלוונטית מאוד לתקופה כ"כ ארוכה זה לא אמור לקרות מלכתחילה אז אם קרה הרווחת אם לא אז לא הפסדת.

זו דעתי בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל מה שאתה צריך לרכוש זה מעבד - לך על זה - תמכור את המעבד הנוכחי - זה יחזיר לך חלק מן ההשקעה - אני מאמין שיהיה מי שיקנה אותו

לא מעבד רע בכלל ובהחלט "כוחו במותניו" - תוכל להוציא עליו איזה 200 שח בשקט או מקסימום לשמור אותו "לימים אחרים" הרי הוא לא בדיוק מתקלקל באפסון

אישית אני ממליץ לך על הדרך למכור את כל השילוש (מעבד\לוח\זכרונות) ולקנות חדש - ככה גם יש יותר סיכוי שתמכור אותו וגם תחדש את מרכיבי הליבה באותה נשימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...