אני קונה מחשב חדש... זקוק לדעתכם.. - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני קונה מחשב חדש... זקוק לדעתכם..

puNani

Recommended Posts

אז לאחר חשיבה מרובה הגעתי למפרט הבא (אני עושה שדרוג):

מעבד: Athalon XP 1700+ 1.47Ghz

כרטיס מסך: ATI RAEDON 8500 64mb + TV OUT

צורב: PLEXTOR 24x16x40 (יכול להיות שנאי מתבלבל כרגע במספרים) עם BurnProof Technology.

אלה הדברים הבטוחים, עכשיו אני רוצה להתייעץ איתכם...

1. איזה הארד דיסק כדאי? אני רוצה שיהיה בערך בנפח 80 ג'יגה בייט... ראיתי של SEGATE שנראה לא רע, עם 5400RPM... האם יש הארד דיסק בנפח זה עם RPM גבוה יותר ואם כן איזה ומה מחירו?

2. אני רוצה לקנות 512 מ"ב ראם... איזה חברה כדאית והאם כדאי לקנות בכרטיס אחד או שני כרטיסים של 256? אני יודע שאני חייב DDR אם זה למעבד של .

3. איזה לוח אם אתם ממליצים? כמובן שיהיה תואם ל .. וסבירו לי אם אתם יכולים מה ההבדלים בין הלוחות אם ואיזה יתרונות והבדלים כבר יכולים להיות.

4. איזה כרטיס קול כדאי? אני לא רוצה להוציא יותר מדי על זה, ראיתי שיש את SB LIVE 5.1 בערך ב 65$, ולעומת זאת ישנם כרטיסים ב 100 ו 200 דולר... מה בדיוק שונה בין כל אחד? (יש לי 2 עם סאבוופר של CAMBRIDGE, מצויינים).

זהו ובערך.. בואו נומר לצורך ההסברים שכסף הוא לא הבעיה.... אניו יודע שאני מבקש הרבה תשובות אבל זה באמת חושב ואני ממש אודה למי שיעזור.

בתודה מראש,

puNani

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. איזה הארד דיסק כדאי? אני רוצה שיהיה בערך בנפח 80 ג'יגה בייט... ראיתי של SEGATE שנראה לא רע, עם 5400RPM... האם יש הארד דיסק בנפח זה עם RPM גבוה יותר ואם כן איזה ומה מחירו?

יש לדוגמא הרד דיסק של MAXTOR בגודל של 80Gb ובמהירות של 7200rpm שעולה בערך 1500 ש"ח

2. אני רוצה לקנות 512 מ"ב ראם... איזה חברה כדאית והאם כדאי לקנות בכרטיס אחד או שני כרטיסים של 256? אני יודע שאני חייב DDR אם זה למעבד של .

תקנה רק 256Mb כי יותר מזה לא יעזור לך בגרוש...

לא משנה איזו חברה תקנה, אין הבדלי ביצועים בין הדגמים של החברות השונות.

3. איזה לוח אם אתם ממליצים? כמובן שיהיה תואם ל .. וסבירו לי אם אתם יכולים מה ההבדלים בין הלוחות אם ואיזה יתרונות והבדלים כבר יכולים להיות.

עכשיו 2 בלילה... אין לי כח לפרט לך על ההבדלים בין לוחות האם אבל אני פשוט אומר לך איזה לוח לקחות - GA-7VTX-H

4. איזה כרטיס קול כדאי? אני לא רוצה להוציא יותר מדי על זה, ראיתי שיש את SB LIVE 5.1 בערך ב 65$, ולעומת זאת ישנם כרטיסים ב 100 ו 200 דולר... מה בדיוק שונה בין כל אחד? (יש לי 2 עם סאבוופר של CAMBRIDGE, מצויינים).

תקנה את ה- SB LIVE! Value הרגיל והטוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה.

הארד דיסק: ל-Maxtor יש כזה (7200 80 ג'יגה) ב-1490 ש"ח בפנדה, ל-Seagate יש כזה ב-1176 ש"ח בפלונטר, תבחר מה שבא לך, שתיהן חברות מעולות.

זכרונות: באמת לא ממש משנה איזה, אני עדיין מעדיף יצרנים מוכרים: Micron, Kingston, Samasung, Mushkin.

אתה באמת לא חייב 512, אם אתה רוצה אתה תמיד יכול לשדרג יותר מאוחר, עניין של שניות.

אם אתה עדיין מתעקש, עדיף יחידה אחת במקרה ותרצה לשדרג לעוד בעתיד.. אם כי אני בספק.

במצב המעצבן ביותר של לוחות בארץ ניתן לספק לך המלצה על לוח אחד בלבד כמו ש-yuvyuv ציין.

הלוח של Gigabyte ה-7VTX-H. או כל לוח אחר מבוסס KT266A שתוכל למצוא, הבעיה שאין אחרים כאלה בארץ

(לוחות כמו הזה של Asus A7V266-E, או KR7A-Raid, או K7T-266 Pro2)

היחידי מבין כולם שאמור להגיע לארץ הוא האסוס.

תגידו מישהו מצא ביקורת על הג'יגהבייט איפשהו?? אני לא נתקלתי באחת עדיין בשום מקום והוא נמכר כבר זמן דיי מומשך.

כרטיס קול: אני לא רואה ממש סיבה להשקיע ביותר מ-live 5.1 במחיר הזול שהוא נמכר כיום.

למרות שאני הייתי הולך על ה-audigy gamer או value או מה שזה לא יהיה שהם מוכרים בסביבות ה-115 דולר.

זה גם המילה האחרונה בשוק, וגם מקבלים חיבור FireWire, במקרה ויש לך מצלמת וידיאו דיגיטלית חדשנית זה נחמד מעוד.

הרמקולים שלך דווקא נחשבים דיי גרועים רק שתדע, יש הרבה יותר טובים מהם.

ההמלצות בדר"כ ל-altec , או Klipsch. בתור הבעל של האחרונים אני יכול להמליץ עליהם בחום.

ואם כסף הוא לא בעיה עדיף את ה-1900+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני הייתי הולך על ה-audigy gamer או value או מה שזה לא יהיה שהם מוכרים בסביבות ה-115 דולר.

זה גם המילה האחרונה בשוק, וגם מקבלים חיבור FireWire, במקרה ויש לך מצלמת וידיאו דיגיטלית חדשנית זה נחמד מעוד.

הרמקולים שלך דווקא נחשבים דיי גרועים רק שתדע, יש הרבה יותר טובים מהם.

ההמלצות בדר"כ ל-altec , או Klipsch. בתור הבעל של האחרונים אני יכול להמליץ עליהם בחום.

אין שום טעם לקנות יותר מ-SB Live! Value פשוט אם אין לא מערכת 5.1.

גם חיבור ה-FireWire הוא מגוחך משהו, כי הסיכוי שיש לו איזשהו התקן בחיבור הזה שואף לאפס.. ובטח שזה לא מה שצריך להשפיע בקניית כרטיס קול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כ לההסברים וההצעות... רק דבר אחד, אני יודע שזה אולי מעצבן אבל אני פשוט חייב להבין מה ההבדל בין הלוחות אם קיום ואיזה כדאי לקנות? המלצתי לי על ההוא של ה אבל למה? איזה יתרון יש לו על אחרים? מה הוא בכלל מציע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

קודם כל הוא מבוסס על הצ'יפסט המהיר ביותר ללוחות שנמצא כיום בארץ.

יש לו ביוס כפול (תכונה יחודית ללוחות Gigabyte), הוא בצבע כחול (למקרה שאתה עושה חלון), הוא זול מאוד וזהו

הלוח המהיר ביותר שיש בארץ...הוא גם טוב ל-OC.

דרך-אגב: הוא כולל גם כרטיס רשת וכרטיס קול On Board.

זהו, זה פשוט הלוח הטוב ביותר שתוכל להשיג בארץ.

ואני מציע לך ללכת על הדיסק 80GB, 7200RPM של . הוא צריך להיות מהיר יותר מה-Maxtor.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע... אבל אני בהלם, הוא בא עם כרטיס קול? מה זאת אומרת? כרטיס קול ברמה? אם אני קונה כרטיס קול אז הם ייתנגשו אחד עם השני או משהו? ויש לי גם כמובן כרטיס , אז הוא יחליף אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג אם בלוח של גיגביט יש רייד...

אם בא לך אז תחכה ללוח kt266a עם רייד, ותקנה שני מקסטורים 40 גיגה, כמובן 7200.

עם כל השאר סבבה - תשקיע במסך 19 טוב, ואל תקנה 1900 כי ממש אין הבדל בינו לבין ה1700 סתם מיקר את המערכת.

ו..תתחדש!

אם אתה משחק כדי לך פחות להשקיע בלוח ובמעבד - לפי דעתי תקנה דורון 1000 גי3 או גי3 טיטיניום, או לחילופין רדאון 8500 256 של sdram ככה תוכל לשהקיע בגאדסט - מסך ועוד.

אם בא לך ללחכת על המערכת היקרה אז אולי כאדי שתחכה לnforce - בתור מעריך של נוידיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Enc0der, ציינתי את ה-firewire כי זה סתם פיטצ'ר מגניב שדחפו לכרטיס קול, לי יש מצלמת וידיאו עם יציאה כזו וזה חוסך לי כרטיס MiroDV.. ומתכננים להכניס את הממשק הזה כמעט בכל ציוד אלקטרוני בייתי, או לפחות תכננו באיזשהו שלב.

ואם כבר אז שיקנה את ה-5.1 במקרה והוא ירצה לשדרג את הרמקולים בעתיד..

ללוח של ג'גיה אין רייד אז הוא לא צריך שני הארד דיסקים. כמובן שגם מעולים.

הכרטיס המובנה יכול להחליף את הנוכחי שלך.

מישהו יודע מה הרמה של הכרטיס קול המובנה של קריאטיב? (אין בעיה להתקין עוד כרטיס קול על הלוח..)

מישהו אמר שיש לו כניסה אופטית (בכניסה של הקידמיים) כך שאפשר לחבר אליו 5.1.. אם כן אז ממש סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לאחר חשיבה מרובה הגעתי למפרט הבא (אני עושה שדרוג):

מעבד: Athalon XP 1700+ 1.47Ghz

המעבד בסדר גמור אין צורך בשינויים. אבל אם כסף זה לא הבעייה אז אולי תלך על משהו יותר חזק כמו ה - 1900+

למרות שאין הבדל רציני.

כרטיס מסך: ATI RAEDON 8500 64mb + TV OUT

הכרטיס מסך גם בסדר גמור אבל שוב אם אין לך בעייה של כסף אתה יכול לקנות את הגי'פורס... שהוא לפי מה שהבנתי (למרות שאני לא הכי מבין בכרטיסי מסך) יותר טוב מ - ATI ויוצאים לו דרייברים כל כמה שבועות.

צורב: PLEXTOR 24x16x40 (יכול להיות שנאי מתבלבל כרגע במספרים) עם BurnProof Technology.

הצורב מצויין בחירה מעולה . אחת מהחברות הכי טובות שיש.

לך על SEAGATE או MAXTOR 80GB אבל במהירות של 7200RPM זה אמור להעלות בסביבות 1400-1500 אני חושב.

אם אתה לא מתכוון לעשות OC אז אין לך סיבה לקנות 512 כי זה לא ייתן יותר מדי תסתפק ב 256.

לא משנה איזה חברה אם אתה לא עושה OC

הלוח הכי טוב שנמצא בארץ הוא ה - שהמליצו לך עליו כבר כי הוא עם הצי'פסט הכי מהיר שנמצא בשוק ה - KT266A ויש בו כרטיס קול מובנה וכרטיס .

אך הכרטיס קול לא כזה ברמה תלך על SBLIVE הפשוט. והטוב.

אלא אם אתה רוצה מערכת סראונד אז תקנה את ה SBLIVE 5.1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...