מתלבט בין gtx 770 או 280X משומש - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין gtx 770 או 280X משומש

omritk

Recommended Posts

שלום,

אני בשלבים עכשיו לבניית מחשב חדש ונשאר לבחור את הכרטיס הנכון :)

עם המחשב אני יקנה גם מסך 1440P (כנראה של , בהנחה שהמחיר ירד טיפה.. )

המחשב ישמש בעיקר למשחקים וסרטים, בעיקר לDragon Age 3 שיצא ול-.

ההתלבטות היא:

לקנות gtx 770 חדש בארה"ב (~360$)

לקנות R280X משומש בארץ ולחכות לgtx 870 שיצא. (~800 שקל + כמה שיעלה GTX 870 בארץ)

לסחוב עוד טיפה עם הכרטיס הקיים GT430 עד שיצא GTX 870.

ההתלבטות היא בעיקר כי אני טס לארה"ב, ויכול לקנות כרטיס חדש במחיר ממש נחמד לעומת הארץ, ואם אני מחכה עד שיצא ה 870 אני "נדפק" עם מחירי ארץ .

או אם יש לכם הצעות אחרות לכרטיס(ים) אחרים - עד 400$ בארה"ב

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מסך 1440p אתה צריך כרטיס חזק עם כמה שיותר גרפי, כבר היום ה770 עם 2 גיגה לוקה בחסר במשחקים עטורי גרפיקה ופילטרים, ה280X עם 3 גיגה עוד מסתדר איך שהוא וכל זה על מסך של 1080, הייתי ממליץ לך לרכוש עכשיו 280Xאו 7950 משומשים ולמשוך איתם עד צאת הכרטיסים החדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראייה לעתיד אני ממליץ לך על כרטיס שזכרונו גדול מ-3 גיגה...במיוחד ברזולוציות שגדולות מ-1080p

כבר עכשיו בbf4 עם הגדרות אולטרא הזכרון מדגדג את ה-3 ב 1080p שלא נדבר על watch dogs שבהגדרות אולטרא מגיע כמעט ל3.5 גיגה שימוש בזכרון הכרטיס.

לכן ה-770 בגרסאת ה4 gb יהיה טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל תמיד אתה יכול לסחוט עוד קצת מיץ מהליבה ובזיכרון אתה נתקע עם מה שיש ;) ,

בכל מקרה לפותח הדיון, הכל שאלה של תקציב, 870 אמור לצאת בין אוקטובר לדצמבר לפי השמועות והמחיר שלו מן הסתם יהיה גבוה על ההתחלה, אם אתה שואל אותי ספציפית הייתי מחכה וחוסך עוד קצת כסף בזמן הזה, אם אתה ממש רוצה עכשיו לבצע קנייה אז ה770 בגרסאת ה4 גיגה יעשה את העבודה כמו שצריך...בכל מקרה לא הייתי קונה את ה-280x משומש ואז קונה את ה-870

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על העזרה :)

עידן, אני כבר כמה שנים עם GT430... אז גרפיקה באולטרה לא כלכך מדברת אלי. (או שפוט אף פעם לא ניסתי.. אז אני לא יודע מה אני מפסיד ;) )

אבל אני כן אשמח לדעת שהכרטיס הנ"ל מסוגל להחזיק 1440P בצורה סבירה. (וגם מסכים לפני הבנתי הם רק 60Hz, אז 120 FPS לא רלוונטי, תקנו אותי אם אני טועה)

oza, תקציב יש - השאלה היא עלות\תועלת מול חו"ל. אני יכול לקנות גם את ה 780, אבל אני מניח שבשביל מסך אחד זה Overkill.

בגלל זה חשבתי על משהו בניים, לפי השמועות גם הליבות החדשות לא יהיו מטורפות (הבנתי בין ה 780 ל TI) אבל הם אמורות להיות זולות יותר.

ובכלל זה הדילמה - לקנות עכשיו (בזול יחיסת בארה"ב) או לחכות לליבות החדשות ולהתקע עם מחיר גבוה יותר בארץ.

וסתם לידע כללי, למה לוותר על ה 280X? הוא נשמע כרטיס סביר ויש הרבה ממנו ביד 2 אז המחיר אפילו דיי אטרקטיבי :), ותמיד אפשר למכור אותו בחזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לוותר על 280x? כיוון שאתה מתכוון לרכוש מסך ברזולוציה של 1440p , וה-280x אומנם נמכר במחיר אטרקטיבי מאוד ביד 2 אבל הכרטיס הזה הוא 7970 בתחפושת ובמיתוג חדש זאת אומרת חומרה של דור קודם( זה בלי שום קשר לשיקול, סתם לידיעה), ב׳ ברזולוציה הזאת של 1440p לכרטיסים בעלי גבוה יותר יהיה יתרון כמו שהסברתי מקודם, אם היית משחק במסך של 1080p הייתי אומר לך בלב שלם לך עליו אבל בראייה לעתיד חבל לקנות כרטיס שאתה יודע שעוד חצי שנה שנה גג אתה תרצה להחליף אותו....השאלה עכשיו היא על איזה הגדרות אתה מתכנן לשחק ולכמה זמן אתה רוצה להנות מהכרטיס לפני השדרוג הבא...טווח קצר הגדרות בינוניות- 280x, טווח ארוך הגדרות גבוהות-770 בגרסאת ה-4 גיגה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באמת הGTX 770 נשמע כמו הימור הרבה יותר בטוח. *רק שלא יצא 870 יומיים אחרי שאני טס בחזרה*

ד"א, סתם שאלה בקשר לחיבורי חשמל בכרטיסי מסך - תסלחו לי אם אני טועה פעם ראשונה שלי שאני מתעסק עם ספקים מודולרים. (או כרטיס מסך שצריך מתח יעודי)

החיבור מהספק מגיע עם (6+2) + 8 PIN, ולכרטיס מסך נגיד יש 6 +8, אז אני יכול להשתמש בחיבור אחד, או שצריך 2 כבלים מהספק בשביל הכרטיס?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים, הליבות בערך שקולות, בין 3 ל4 גיגה ההבדל הוא פחות קריטי כמו בין 2 ל3 גיגה.

ככרטיס מעבר כן הייתי לוקח את ה280X ונהנה גם מאחריות בארץ.

כן עידן, זאת בדיוק השאלה, אם הוא רוצה אותו ככרטיס מעבר :)

ובקשר לשאלת החשמל, אתה תצטרך שני כבלים, אחד לשש פין והשני ל8 פין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה מה כתבתי, כרטיס ללא אפשרות של מימוש אחריות בארץ הוא לא הימור בטוח, לעומת זה כרטיס באותו כח במחיר 899 שקלים שהם כמעט חצי ממחיר הכרטיס, עם אחריות בארץ הוא הימור יותר בטוח.

בקשר לחיבור הכרטיס, ה-GTX770 צורך כ180W במאמץ, הכרטיס מקבל מחריץ ה-pcie 75W, כבל בודד 8 פין או 6 פין או 6+2 מסוגל תאורטית לספק 150W, אם הוא כבר מקבל 75 וואט, מה שנשאר לו למשוך מהכבל הוא בסביבות 105W, כבל בודד עם גישור לחיבור השני בכרטיס יספיק בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום בעיה עם כרטיס מעבר - אני אפילו ישמח למשהו כי אז זה אומר שאני יוכל לקנות אותו עוד השבוע ולזרוק את ה430 לפח :D

אבל אם ה 280X לא מספיק חזק כדי להריץ 1440, אז אין באמת סיבה.

חישוב עלות כספי גס*

280X - 800 ש"ח

870nn - 2000 ש"ח (לפי השמועות הכרטיס אמור להיות זול יותר מהמקבילה של סידרה 700...)

מכירת ה 280X - 400 ש"ח ?

סה"כ 2400 ש"ח.

770 בארה"ב - 360$ = 1465 ש"ח (כולל מע"מ , למקרה שניתפס :))

870 - 2000 ש"ח

מכירת ה 770 - 800 ש"ח ? (נראה לי מחיר סביר למכירה אחרי שנה של שימוש)

סה"כ 2700 ש"ח.

אז 300 ש"ח הפרש בשביל "להנות" עם 770, הייתם לוקחים או מוותרים?

- אחריות היא לא עולמית? אין אפשרות ללכת לKSP או מי שמייבא את הכרטיס ולדרוש תיקון במקרה הצורך?

22415_gigabyte_gtx770_windforce_oc_profile3.jpg

לפי התמונה יש גם 6 ו 8 פין, אז אני יוצא קצת מבולבל - כמה כבלים וכמה "מקום" זה אמור לתפוס בספק מודולרי?

Idanmal, לא ראיתי טוב את מה שכתבת -

, כבל בודד עם גישור לחיבור השני בכרטיס יספיק בהחלט.

תודה ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...