האם לקנות מחשב חדש(מחשב נייד עד 3000 גמיש ~) או לשדרג SSD בקיים ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לקנות מחשב חדש(מחשב נייד עד 3000 גמיש ~) או לשדרג SSD בקיים ?

Samnet

Recommended Posts

יש לי כרגע i5 משנת 2010 הוא עובד סביר עם 4GB, יש לו בעיות קצת שהוא עולה לאט מSLEEP, לא יודע למה זה אבל כנראה משהו בוינדוס כי זה קרה מאז שפירמטתי והתקנתי מחדש את הוינדוס.

האם להוסיף כונן למחשב יאיץ אותו משמעותית ? או לפחות את העלייה מהSLEEP ? או שמא כדאי להשתדרג ליוםהולדת במחשב חדש ?

* מטרות המחשב? , MATLAB, תיכנות, קצת משחקים (לא ממש חשובה האיכות תמונה של המשחק אבל שיעבדו בלי תקיעות, קיצר לא הכרטיס מובנה של אינטל) . אני מעדיף i7 בגדול.

* גודל המסך? 15.6 אינץ' גם 14 סבבה אבל מעדיף את הראשון. .האם חשוב מסך מבריק או מאט? לא.

* רזולוציית המסך? 1366x768 או יותר. (?טובה)

* משקל רצוי? כמה שפחות.

* האם נדרש זמן ארוך? כן, 4 שעות לפחות בשימוש בינוני.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא

* Bluetooth? לא כל כך.

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? המינימום הוא 500GB, רצוי אפילו יותר.

* כונן אופטי? לא חובה אבל כדאי שלא יהיה.

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית? לא

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא, אני מעדיף להוריד במחיר כי כבר יש לי רישיון של 8.1 WIN (אגב לכל הסטודנטים להנדסה באונ' תל אביב יש בחינם למי שלא ידע).

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? עדיף חברה אמריקאית

:) אבל ממש לא קריטי.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם כרטיס תומך AC, רצוי אך לא חובה . מקלדת מוארת אם קיים בתקציב.

ראיתי את הLENOVO FLEX 2 אבל לא מצאתי בגודל 15.6 . תודה ואשמח להמלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשדרג לSSD.

1) כי זה יפתור לך את הבעיות שתיארת.

2) זוהי האופציה הזולה והמשתלמת. מקסימום תוכל להעביר את הSSD אחר כך למחשב הבא.

יש לך מפרט מצוין, יעשה אותו יותר מצוין

3) תפרמט בכל מקרה עכשיו, תראה כבר הבדל אחרי הפירמוט גם עם הכונן הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון יש כונן 128 Crucial MX100 בפלונטר שעולה 364 ש"ח.

אך יש את אחיו הגדול יותר והמשתלם יותר יחסית, הCrucial MX100 256 בפלונטר שעולה 541 ש"ח

יש כונני 128GB זולים יותר בעד כ30 ש"ח, אך שים לב, ביצועי הכונן יורדים באופן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם הוא asus u43f

איזה SSD מומלץ מאתר IVORY ?

128GB

בערך 350 שקל ... עדיף פחות רק למערכת הפעלה, 128GB,

http://www.ivory.co.il/ssd_hard_disk.html

אני הולך לקנות אם תוכלו לתת לי המלצה. תודה! אגב המחשב תומך SATA 3 ? מישהו יודע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת את מה שנתתי בקישור בתגובה לגבי אפשרות נוספת של הוצאת הצורב מהמחשב ולשים במקומו כונן קשיח ? ככה יהיה לך יותר מקום על המחשב. את הצורב שתוציא תשים במארז חיצוני כך שעדיין תוכל להשתמש בו.

המחשב עם צ'יפסט של SATA II בלבד אבל אין בעיה לשים כונן של III, יש כמובן תאימות לאחור. קח את הכי טוב בתקציב שלך, מקסימום בעתיד תעביר אותו למחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את הסמסונג (לא היה את PLUS ULTRA) ב400 באייבורי, האמת 128 מספיק לי ויותר לכל מה שאני צריך (מעולם לא עברתי את זה) ויש בנוסף 750 של HDD רגיל.

איזה שיפור בביצועים לא האמנתי שזה ככה הכל פשוט טס.!!! תוכנות עולות בשניה . מזל שלא קניתי מחשב חדש ורק שדרגתי את הקיים ממש צוואר בקבוק הסיפור . תדוה חברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...