מבקש המלצה לקניית מצלמה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לקניית מצלמה

valleyzz

Recommended Posts

התקציב למצלמה הוא עד 1500 ש"ח.

כרגע יש לי איזה קומפקטית של OLYMPUS משו עם 4 מגה פיקסל שזוללת סוללות.

אני מחפש לצלם בה טיולים לאור יום, של המשפחה בבית בתאורת חדר, רקע של שקיעות או לדוגמא של האוטו, של רחוב חשוך וכדו

הגודל של המצלמה צריך להיות גודל סטדנרטי לא מחפש משו שיהיה קטן במיוחד שיחליק מהידיים או גדול מדי שלא יהיה נוח להחזיק.

אין לי עדיפות לחברה מסויימת, אבל ההתלבטות בעיקר עומדת האם לקנות של Nikkon או של Cannon.

כמובן שאופציה לצילום ווידאו חשובה ( ווידאו עם קול ), ייצוב תמונה ופוקוס אוטו' זה משו שבא כבר עם רוב המצלמות החדשות לא ?

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ל EOS M יש כמה בעיות שגרמו לה להיכשל (ולרדת בצורה כל כך חדשה במחיר:

1. אין עיינית

2. המסך קבוע במקום ומאוד מבריק (בשילוב עם 1 יכול להקשות על שימוש תחת תאורה חזקה/צילום בחוץ)

3. אין FLASH מובנה (הם בדרך כלל לא טובים אבל בכל זאת היה נחמד אם הם היו מוסיפים אחד ומאפשרים לחבר עיינית)

4. מבחר עדשות מאוד קטן (2 של קנון ואחת של TAMRON שמאוד יקרה), אפשר לקנות מתאם לעדשות הרגילות של קנון אבל הוא עולה 150-300 שקל (זול אם זה תואם יקר אם מקורי)

5. סוללה יחסית קטנה, יש מבחר גדול של סוללות תואמות וחלקן טובות יותר מהמקורית אבל בכל מקרה יהיה קשה להוציא ממנה יותר מ 200 תמונות בלי שהסוללה נגמרת (וצריך לזכור שאם הזמן יש בלאי לסוללה)

6. הבעיה הכי קשה, הפוקוס האוטו' לא משהו בכלל, עם העדשה שמגיעה עם המצלמה זה עוד בסדר אבל אם קונים עדשה עם זום גדול הפוקוס בעייתי. אם תחפש סרטונים תראה שבהתחלה היה צריך איזה 2 שניות בשביל פוקוס, מאז הם עדכנו אותה אבל המצב רחוק מלהיות מושלם.

בגלל הבעיות האלה המחיר שלה ירד ב 800$ ל 250$ תוך פחות משנה, היא טובה אבל קנון פשלו, במיוחד בהתחלה. בכל מקרה במחיר שלה קשה למצוא משהו באותה הרמה, יש חיבור 3.5mm למיקרופון, החיישן הוא אותו החיישן שיש במצלמות היקרות של החברה, הגוף שלה איכותי והיא נותנת תמונה מאוד טובה (במיוחד יחסית למחיר). אם אתה לא הולך לצלם דברים שזזים היא תהיה אפשרות מצויינת (לוידאו ולצילום של דברים נייחים/זזים לאט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה רבה על ההסבר המפורט באמת שעזרת לי מאוד.

מה אתה אומר על ה- Nikon P510 הצלחתי להוציא ממנה יומיים של צילומים באיזור ה- 200 תמונות בבמוצע ליום עד להטענה, התמונות יצאו אחלה אבל היו פעמים שגם פחות כאשר הייתי תחת תאורה חזקה/צילום חוץ או במילים אחרות שהייתי רוצה לצלם נוף או אתר מסויים ממרחק והייתה שמש אז התמונה הייתה יוצאת "מושחרת" ( אני פשוט לא יודע איך לנסח את זה אחרת ), וצילומים בחושך כאשר צילמתי בחוץ גם הייתי לפעמים נתקל בבעיות הייתי צריך לפקס אותה כמו שצריך לפני כל תמונה.

האם יש דומה שפותרת את הבעיות הללו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין השאר מה שאתה מציין זה נובע מחיישן קטן יחסית וכן הטווח הדינמי של המצלמה בתמונה (יחס כהה-בהיר).

בעניין התמונות ה"מושחרות" - אז זה עניין של לדעת לצלם כמו שצריך, יש לקחת מדידת אור מהאיזור הרצוי בו החשיפה טובה ומתאימה לסצנה (או הגדרה ידנית) ואז להסיט את המצלמה לסצנה שהתכוונת לצלם. זה ללמוד ולדעת לצלם.

בלילה - אם אין מערכת לפוקוס בעזרת "קרן אור" לעזרה או פתרון אחר במצלמה, הרבה מצלמות יתקשו להתפקס בחושך. כמו כן ללמוד לא לצלם על "אוטומטי" אלא בתכניות צילום שיאפשרו הגדרות נוספות מראש של ISO ועוד... (מצב P לדוגמא ולא A שמסורס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...