[עודכן] מחשב עריכת וידאו בפרמייר CS6 שישמש גם כ- NAS - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עודכן] מחשב עריכת וידאו בפרמייר CS6 שישמש גם כ- NAS

zoozoo

Recommended Posts

שלום רב,

אני מעוניין להרכיב מפרט לתחנת עריכת וידאו בתוכנת פרמייר CS6 (אולי CC בהמשך). הסרטים הנערכים הם FHD בפורמט AVCHD (מדובר בעריכה תדירה אבל לא לצרכי פרנסה).

כמו כן, אותו מחשב אמור לשמש גם לאחסון התוצרים ותכנים אחרים (וכן כ- HTPC). כרגע יש לי 13TB על 6 דיסקים שאולי אצמצם לארבעה, ואני רוצה להוסיף גם SSD שכרגע לא קיים ועוד דיסק 4TB. אני מבין שרוב הלוחות והספקים תומכים בעד 6 דיסקים, ולמרות שזה מספיק לי כרגע הייתי שמח ללוח עם יותר מחברי SATA (לגידול עתידי) וספק שתומך בכך.

כמובן שאני צריך גם מארז שיכול להכיל את כל הדיסקים ולקרר כיאות (הדיסקים ב- NAS הם ירוקים).

המחשב לא ישמש למשחקים, ואין כוונה להפעיל OC.

עם זאת, יתכן שארצה שחלק מהדיסקים (רק החומר הקריטי) יהיו במערך RAID (לא בטוח; עדיין מתלבט בין גיבוי רגיל בהעתקה מדיסק לדיסק ובין RAID).

מערכת הפעלה (חלונות 7 או 8), מסכים (1 או 2 - ברזולוציית FHD לפחות כמובן), עכבר, מקלדת וכד' ירכשו בנפרד, ואין צורך להתייחס אליהם (הם לא כלולים בתקציב).

מבחינת התקציב למחשב (ללא המסך ומ"ה כאמור) - 6000 ש"ח אמורים להספיק, אבל קיימת במידת הצורך אופציית חריגה של עד 1000 ש"ח נוספים.

השקט חשוב (המחשב ישמש גם כ- HTPC) אבל לא קריטי עד כדי ייקור משמעותי של המחשב.

יש גם יתרון למארז קטן ככל שניתן (בהתחשב בכמות הכוננים שצריך להכיל, ובאוורור נאות).

למעשה השאלות המהותיות הן:

1. איזה לוח אם לרכוש ואיזה מעבד?

א. לוח האם שמומלץ בפורום כולל 6 מחברי SATA בלבד ואולי אדרש ליותר.

ב. לגבי המעבד האם להסתפק ב- i5-4690 (למשל) או שכדאי לרכוש i7-4790 (למשל). יש טענה שכרטיס המסך ממילא עושה כמעט את כל העבודה ומעבד חזק מיותר לגמרי (ראו בהמשך).

2. איזה כרטיס מסך לרכוש? פרמייר עושה שימוש בליבות על הכרטיס לרינדור בחומרה, וזה אמור להיות מאד משמעותי. באתר של אדובי מופיע רק ה- GTX680 (ועוד דגמים לא רלוונטיים) כדגם "מאושר", אבל לא ה- GTX660. לדעתי לא אמורה להיות בעיה גם עם ה- GTX660 אבל אם מישהו יודע על זה משהו - אשמח לשמוע.

כמו כן - לדגם GTX660TI יש 1344 ליבות (כמו ב- GTX670) לעומת 960 ליבות בדגם GTX660, וזה נשמע לי כמו משהו שנותן תוספת מאד משמעותית שכדאי להשקיע בה את התוספת הכספית.

3. איזה מארז מתאים לי ואיזה ספק יכול לתמוך במערכת (כולל מספיק חיבורים לדיסקים)?

לגבי השאר די ברור לי:

* קירור למעבד כפי שמומלץ במפרטים שבאתר

* זכרונות 16GB בשני סטיקים של 8GB (כשעל הלוח מקום להרחבה ל- 32GB בהמשך אם אצטרך)

* דיסקים: 4TB מהיר וכן של 250GB לפי ההמלצה במפרטים באתר.

אודה על כל עזרה או מידע, וכמובן אם תוכלו להמליץ על מפרט מלא לצרכיי.

המון תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלאורך זמן, שווה יותר מבחינה כלכלית להפריד לשני מחשבים.

זה פשוט בזבוז להפעיל מחשב בעל כ.מסך חזק מעבד חזק וכו כ NAS שיהיה דלוק 24/7.

אם זה אופי השימוש ב NAS, שווה יותר להרכיב שני מחשבים רק מבחינת חשמל.

NAS במצב של לא לעשות כלום צורך כמה, 20-30W?

מחשב כמו שלך רק GTX-660 לוקח 70-80W לבד. ללא מאווררים למארז, ספק כח גדול וקירור "משופר" למעבד חזק.

נלך על הגזמה (כלפי מטה) ונגיד שיהיה הפרש זעום של 100W בלבד.

KW/HR עולה איזה 50 אגורות.

בשנה זה יוצא הפרש של כ 450 שקל.

תוך שלוש שנים זה מחזיר את עצמו. וזה חישוב ממש קיצוני. הפרש אמיתי גבוה יותר. אבל בתנאי כמובן שאתה לא מכבה את המחשב

סתם עוד ראיון ונקודה למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה מאד מעניינת, ולגמרי לא חשבתי עליה - תודה!

חישבתי והפרש של 100W בלבד בין המחשבים גורם (בהנחת 24/7) להפרש עלות אפילו יותר גבוה משחשבת - 575 ש"ח בשנה !

עם זאת - החישוב שערכנו "מניח" שמחשב עריכת הוידאו מכובה כל הזמן (לא דולק בכלל! אף פעם!), בעוד שברוב הימים יעבדו עליו ממילא רוב היום.

עדיין יוותר הפרש משמעותי, אבל הרבה יותר נמוך.

אני חושב שבעקבות הפוסט שלך אהיה רגיש יותר להדלקת ה- NAS, כי אין לי צורך אמיתי בכך שיהיה דלוק 24/7, וזה יצמצם את ההפרש עוד יותר.

ממש לא בא לי לקנות שני מחשבים נפרדים, וזה גם תופס שטח של שני מחשבים, מחייב ניהול של שני מחשבים (אלא אם אקנה NAS יעודי לשמונה דיסקים, אבל זה כבר יעלה הרבה (!) יותר מההפרש לשלוש שנים, וגם לשש...) וכד'.

אז אני חוזר ברשותך לשאלה המקורית ומפנה אותה שוב לכל חברי הפורום היקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למחברי SATA3, מקסימום שראיתי זה 10 חיבורים + 2 של SATA2.

אפשר אני מניח למצוא אולי אף יותר אבל זה ממש קפיצה במחיר. יש לך התנגדות לשימוש בבקר SATA?

השאלה האם אתה רוצה לחסוך?

6K זה תקציב גדול. אפשר גם כ.מסך ממש חזק כמו 780 לשים וגם I7. השאלה מה יותר חשוב לך? 660TI פה במדור יד שניה נמכר ב 600 שקל.

בחנות 1000++.

רוצה לקנות מערכת מוכנה מורכבת ממקום אחד? כיוון שממילה תחבר דיסקים לבד אני מניח שיש לך יכולת כלשהי לחבר דברים לבד.

אז מה עדיף לך? לוח יקר יותר עם 8-10 חיבורים או נגיד זול יותר פלוס בקר?

רוצה כ.מסך כמה שיותר חזק שנכנס בתקציב או שאתה סבור ש 660 יספיק לך?

רוצה לחסוך או לנצל את כל התקציב?

CS6 תומך ב HT לפי הפורום שלהם אז I7 יותר טוב. התקציב שלך באמת גדול ולהכניס I7 ממש לא בעיה.

מבחינת מחירים הכל נכנס בתקציב.

למשל לוח של 10 SATA3

לוח של 8 לא הרבה יותר זול. קפיצת מחיר ב שש חיבורים מתרחשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה, והשאלות בהחלט במקום.

מבחינת התקציב - אני ממש אשמח לחסוך (בוודאי בהתחשב בכך שעוד יש לי לקנות מסכים וכו').

השיקול המכריע מבחינתי הוא יחס עלות/תועלת. תוספת של 300 ש"ח לעלות בכדי להוסיף עוד כמה אחוזים לביצועים - לא כדאית מבחינתי, אבל אם תוספת עלות כזו נותנת שיפור של 15% (למשל) בביצועים - אני אשמח להוסיפה.

ברוח הזו יש גם לקרוא את השאלות שלי.

אם מעבר ל- i7 יהיה משמעותי בביצועים - אשמח להוסיף את ה- 400 ש"ח. החשש שלי היה שכמעט כל העבודה תיעשה על ידי כרטיס המסך ואז (למרות התמיכה ב- HT) אולי השיפור בביצועים יהיה זניח. אני לא מבין מספיק בשביל להעריך את זה.

כנ"ל כרטיס המסך - אני מחפש את יחס עלות/תועלת הכי טוב. היה נדמה לי שהוא נמצא ב- 660TI. ה- 780 עולה כ- 2300 ש"ח שזה פי 2 מ- 660TI ונראה לי מוגזם. הרעיון של יד 2 מוצא חן בעיני, אם אין בעיה של אמינות לכרטיסים כאלה.

לגבי הלוח - אני לא יודע אם שימוש בבקר SATA לא פוגע בביצועים לעומת חיבורים מהלוח עצמו.

בהנחה שיש פגיעה בביצועים - מוכן להוסיף את ההפרש. הלוח שהצעת עולה עוד 350 ש"ח ונותן גם אודיו משופר, 2 חיבורי רשת, יותר סלוטים ועוד. נשמע לי לא רע, ואולי יש אפילו לוחות זולים ממנו עם אותם יתרונות?

צריך להביא בחשבון שגם הספק צריך לתמוך בכל חיבורי ה- SATA.

לגבי הרכבה עצמית - דברים פשוטים כמו , דיסקים וכרטיס מסך אין לי כמובן בעיה לחבר לבד (עשיתי פעמים רבות). לא הייתי רוצה לעשות את ההרכבה הבסיסית לבד (אם כי אני יודע שזה לא מסובך).

מקווה שעניתי על הכל, ושניתן יהיה לכוון אותי יותר טוב עכשיו ולעזור לי לבנות מפרט מוגדר.

אגב, על לוח האם אמור להיות גם כרטיס לכידה (HTPC) והמחשב יחובר גם למסך מקומי וגם למקרן (דרך מגבר ק"ב שימתג את הוידאו). לוח האם חייב לתמוך בכל פורמטי האודיו המתקדמים (יחובר למגבר ק"ב), אבל אני מניח שזה מובן מאליו ללוחות כאלה.

שוב תודה. כאמור - אם אפשר לבנות מפרט מאוזן בסכום נמוך יותר מהתקציב - מאד אשמח. אני רק רוצה לדעת שיחס עלות/תועלת הוא המירבי, ויש מענה מלא ואיכותי לכל הצרכים (היחודיים) שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שבינתיים לא קיבלתי מהפורום הצעה למפרט מוגדר, ניסיתי (אחרי שקראתי המון) לבנות לבד מפרט מאוזן לפי הצרכים המיוחדים שלי (שפורטו בהתכתבויות עד עכשיו):

מעבד i7 4790 Tray מחיר 1295 ש"ח

קירור Freezer 7Pro מחיר 100 ש"ח

לוח אם Z87 Extreme 4 מחיר 680 ש"ח (גרסת Z87 תומכת ב- IDE הסטורי, אז ויתרתי על Z97)

מארז SilverStone SST-PS07B מחיר 450 ש"ח

ספק Seasonic S12II-620W Bronze מחיר 335 ש"ח. אמנם חזק מדי למפרט, אבל זה הכי זול שמצאתי שכולל לפחות 8 חיבורי SATA (אשתמש בחמישה לכונני ''3.5, אחד ל- SSD ושניים להתקני ''5.25).

זכרון 1600Mhz 8GB*2 (בסה"כ 16GB) מחיר 630 ש"ח

כונן Seagate 4TB 7200RPM (שיתווסף לכל הקיימים) מחיר 794 ש"ח

כונן SSD Samsung 250GB 840 EVO מחיר 620 ש"ח

כרטיס מסך Sparkle GTX 660Ti 2GB מחיר 1145 ש"ח (או GTX 660 2GB ב- 805 ש"ח)

צורב LiteOn IHAS122 מחיר 90 ש"ח

סה"כ מחיר 6,199 ש"ח (או 5,859 ש"ח, עם כרטיס המסך החלש יותר)

אודה מאד על קבלת התייחסויות / הערות / הצעות לשיפורים ביחס עלות תועלת של המפרט וכד'.

בעיקר אני מאד אעריך התייחסות לנושא המארז. העדפתי את הסילברסטון בגלל שהוא קטן פיזית וכולל מקום לכל הכוננים, אבל הוא טיפה יקר יחסית לחלופות. האם הוא שווה את זה?

חלופות אחרות שמצאתי שהן זולות יותר (אבל מארזים גדולים יחסית): סילברסטון RL01B ב- 225 ש"ח, RL04 ב- 230 ש"ח, PS10B ב- 255 ש"ח, H230 ב- 355 ש"ח, אנטק P100 ב- 395 ועוד. אני לא מכיר אף אחד מהמארזים והתבססתי רק על מפרט (כמות כוננים, גודל, וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי שוב את המפרט. בהודעות האחרונות אני בעיקר מתכתב עם עצמי... :)

בפרט, יש לי שאלה ספציפית לגבי המארז. יש המון מתאימים (מבחינת האפשרות להכיל 2*5.25'', 5*3.5'', 1*2.5'' וגם את כרטיס המסך מבחינת האורך) ואני מאד מתלבט מה לקחת מבין שלל החלופות.

העדפתי מארז קטן, אבל אני מפחד שזה יהיה צפוף מדי וחם מדי. אני גם לא יודע אם המארז ב- 450 ש"ח עדיף על החלופות הזולות יותר.

מישהו?.... אני כבר רוצה לקנות...

תודה מראש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת אני במקומך לא הייתי מתיחס לחום. רק לשקט.

ההיגיון שלי אומר שאתה יושב ועובד במזגן. זה הכל. הרכיבים שלך לא ממש מייצרים חום. נו אולי כ.מסך אז שמים מאורר כניסה ויציאה ויהיה בסדר. זה לא שאתה עכשיו מתכוון לעשות OC עד שיהיה צורך לטפטף חנקן נוזלי.

מבחינת שקט ההגיון ממש פשוט. כדי שיהיה שקט צריך חומרים מבודדים. חומרים מבודדים זה עוד כסף.

אתה יכול לקרוא ביקורות כמו כולם. לי אישית יש FD R4. מארז מעולה. שקט אבל גדול.

ב TMS יש באנדל של ננוקסיה וספק 750. גם זה יתן לך רמת שקט 8. DEFINE R4 מיני אני מניח גם. הוא יותר קטן.

פשוט אם יהיה קטן מדי אז פיזית יהיה לך קשה להכניס ולחבר את כל הקשיחים.

אתה בעיקר מנהל דיון עם עצמך כרגע כי אתה מבקש התייחסות לפרטים מעוד ספציפיים. לי למשל אין ידע בשאלות שלך על .

בכל מקרה אין לך שום דבר שאמור לגרום למארז לרתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...