מחפש נייד לסטודנט מדמ"ח תקציב 3000-6000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נייד לסטודנט מדמ"ח תקציב 3000-6000 ש"ח

Jaman

Recommended Posts

שלום,

אין לי הרבה נסיון עם מחשבים ניידים, ואשמח אם תעזרו לי לבחור אחד שיענה על הצרכים שלי.

אני מחפש מחשב איכותי שיתפקד טוב לאורך התואר. אני לא מתכוון להקמצן עליו, אבל גם לא להשתולל עם הכסף שלא לצורך.

אני מחפש המלצות לכמה דגמים בתקציב שלי ודגש על ההבדלים בינהם (לאן הכסף הנוסף הולך...),

כך שאוכל להחליט אם שווה להשקיע יותר או פחות.

* מטרות המחשב? ישמש אותי בעיקר בלימודים באוניברסיטה, לכן רצוי שיהיה קל ונוח להקליד עליו. סרטים ומשחקים לא כבדים הם מטרה משנית.

* גודל המסך? 15.6". חשוב שיהיה מסך איכותי, עם זוויות צפייה רחבות, ושלא יהיה קשה לעבוד איתו בגלל השתקפויות.

* רזולוציית המסך? 1920x1080 או יותר

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? רצוי מאוד num pad, ובכללי שהמקלדת תהיה programmer friendly.

* משקל רצוי? כמה שיותר קל, אבל לא על חשבון איכות בניה

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? כמה שיותר במסגרת התקציב

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? USB לפחות 2 חיבורים. HDMI יתקבל בברכה

* Bluetooth? לא חובה

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? רצוי SSD 128 ג'יגה, או SSD קטן יותר וכונן רגיל גדול

* כונן אופטי? לא חובה

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? אני מניח שכדאי

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? מעדיף או ASUS

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם: חשוב לי שה look & feel של המחשב יהיה איכותי. ז"א ultra-book מודרני, ולא מחשב מהעשור הקודם.

חשוב לי שיהיה לו מספיק זיכרון (רצוי 8GB) ומעבד מודרני, ושלא יתחיל לקרטע לי עוד שנה שנתיים.

מעדיף עיצוב בסגנון Air. ז"א גוף אלומיניום, ובצורת "wedge" ז"א עבה בבסיס, ונהיה דק בהמשך.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון באופן רשמי דרך חנות ששולחת בין-לאומי, או שימוש ב- buy2usa?

אם כן - אין לי בעיה, כך הזמנתי את הנקסוס 4 שלי.

אין לי מישהו כרגע שיכול לקנות לי בארה"ב באופן פרטי ולהמנע ממשלוח יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-TravelMate-P645-MG-9419-Ultrabook.108645.0.html

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00FSVGB2W/ref=pd_aw_sbs_1?pi=SL500_SS115&simLd=1

חיסרון- מקלדת לא מלאה, מלבד זה עונה על הרבה מאד דרישות ואף מעבר.

הערה נוספת היא שאני לא יודע מה טיב האחריות בארץ אם בכלל, צריך לבדוק, לדעתי אין כיסוי בארץ. אבל המחשב ממש טוב לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העזרה

כמה דברים:

- קראתי את הביקורת על ה Acer TravelMate P645 ואני קצת נרתע ממה שכותבים על מקלדת שלו (" the keys are completely flat and lack tactile feedback, and key travel is restricted to about 1 mm").

- בנוסף קיבלתי המלצות מאנשים שונים לקנות לפטופ של DELL או ASUS ולהזהר מחברות אחרות, אז אעדיף להתמקד בהן (אלא אם יש לך נסיון אישי בדגם של חברה אחרת)

- המליצו לי גם לא לקנות לפטופ קטן מ15" לצרכים שלי

- אני מעדיף לפטופים עם עיצוב יותר דק, בדומה ל macbook air

- הלפטופ לא מיועד לענות על כל צרכי המחשוב שלי. יש לי בבית מחשב נייח חזק שאני משתמש בו לעבודה ומשחקים כבדים.

אני מתכוון לקנות את הלפטופ בעיקר בשביל הגמישות שהוא יתן לי כסטודנט לעבוד איפה שארצה. לכן כרטיס מסך הוא ממש לא חובה,

ואם הוא מוסיף הרבה למשקל, לגודל, או לצריכת הסוללה, אז אולי עדיף בלעדיו.

- לאבא שלי יש DELL XPS 13 מהעבודה, ויצא לי להשתמש בו קצת. אני ממש אוהב אותו מכל הבחינות - עיצוב, מקלדת וטאץ' פאד טובים, מסך טוב, קל מאוד, ועם זאת חזק מספיק לעבודה.

לכן אני מתלבט אם לקנות אולי את ה XPS 15 (בשביל המסך הגדול יותר).

מצאתי באמזון את הדגם הבא של XPS 15:

http://www.amazon.com/Dell-Computer-XPS15-4737sLV-15-6-Inch-Laptop/dp/B00FZJF7S6/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1407268017&sr=8-3&keywords=dell+xps+15#productDetails

ב 920$.

על פניו הוא נראה מצויין - מעבד i5 חדש, 8GB RAM, מסך FULL HD, ושילוב של HDD 500GB, וSSD 32GB (אם ה SSD יהיה קטן מדי בשבילי אני מניח שאוכל להחליפו).

תוכל לתת עליו דעה? אני לא הכי מתמצא בדגמי מעבדים, ויכול להיות שאני מפספס פה משהו.

- בנוסף מצאתי את הדגם הבא של ASUS N550JK:

http://www.amazon.com/N550JK-DS71T-Full-HD-Touchscreen-Laptop-Aluminum-Body/dp/B00IAA5BSS/ref=psdc1_t3_B00FZJF7S6_B00IAA5BSS

הוא יותר יקר ונראה שיש לו מספר יתרונות וחסרונות לעומת ה XPS 15.

נראה שיש לו מעבד חזק יותר, והוא בא עם כרטיס מסך לא-מובנה,

אבל הוא יותר גדול וכבד, ואולי יש לו זמן קטן יותר.

בנוסף הוא בא עם מקלדת מלאה כולל num-pad לעומת ה XPS 15 שלא כולל.

אשמח להתייחסות גם לדגם הזה.

עדכנתי את ההודעה הראשית שתכיל את הדרישות העדכניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני כבר שנה חמישית באקדמיה במדעי המחשב. מסך 13" זה הגודל האידאלי.

הייתי מספר שנים עם studio xps 13 מיושן ששקל 2.2KG, היום אני עם yoga 2 pro של ונהנה מכל רגע.

שים לב שלסטודנט משקל נמוך וזמן ארוך זה חשוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...