מצאתי רק בחו"ל כבל DVI-I / VGA ללא בליטות, האם מתאים? - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצאתי רק בחו"ל כבל DVI-I / VGA ללא בליטות, האם מתאים?

ExtraSi

Recommended Posts

אני כבר הגעתי עם עצמי למסקנה מקצועית טכנית מוסכמת וגם אמרתי לך בדיוק את דעתי. מעבר לכך אין לי עוד מידע לחלוק ואין באפשרותי לעזור. :)

או שתשיג את אחד הכבלים הללו, ואז או שתאושש את מסקנתי או שתפריך אותה, וכל הפורום יחכים מכך, או שתמשיך לחכות לאותו אחד שיש לו בדיוק המסך הזה ורצה לעשות בדיוק את התרגיל שלך בדיוק עם אחד הכבלים האלה, כדי לדעת בוודאות. תחכה כך די הרבה זמן לדעתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אקח צעד לאחור ואנסה לראות אולי פספסתי משהו, להתייחסותך אודה:

1. מתאם שמרכיבים על החלק שמתחבר למסך - לא יודע אם יעבוד, אבל בכל מקרה בלתי אפשרי מכיוון שאין לי מקום.

אם אני טועה, אשמח לדעת.

2. מתאם שמרכיבים על החלק שמתחבר למחשב - להבנתי לא יעבוד מכיוון שצריך ממיר ולא מתאם.

האם אני צודק?

3. כבל VGA ל DVI-I ללא בליטה - להבנתי אמור לעבוד, מכיוון שהמסך יודע לקבל אות אנלוגי (DVI-I, ארבעת הפינים מסביב ללהב),

אבל בתאור שני הכבלים שמצאתי כתוב שהמקור הוא DVI מהמחשב והיעד הוא VGA במסך, ולא להיפך:

http://www.ebay.com/itm/10FT-DVI-I-24-5-Male-to-VGA-Male-Video-Monitor-Cable-DVII1-H151-10-/291014768654

http://arpl.co.il/products/202386

שלחתי מייל למוכר ב , הוא טרם ענה.

התקשרתי לחברה בישראל, הם לא ידעו לומר לי האם יעבוד גם הפוך.

הדיעות באשכול זה חלוקות בנושא.

האם פספסתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמדתי היא פשוטה:

1. לא משנה באמת

2. אתה טועה.

3. יעבוד.

ואם אני טועה, אז אשמח שמישהו יסביר לי למה או יוכיח בניסוי שזה לא עובד. :)

דעות יכולות להיות לכאן או לכאן. בסופו של דבר זה או יעבוד או לא ואז מדובר בעובדה ואין פה מקום לדעה. אבל לי אין שום דרך לבדוק אם זה עובד או לא אז אני מסתמך על השכל הישר שלי (עד כמה שהוא ישר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיעות באשכול זה חלוקות בנושא.

לא, הן לא.

שלושה אנשים שונים אמרו לך שהכבל מתאים, ביניהם מנהל פורום מסכים, ו"מומחה לאלקטרוניקה". היחיד שטען אחרת היה Ivan, אבל הוא חזר בו אחרי שהבין את התמונה במלואה.

בגלל שהבעיה שלך היא לא שגרתית, הרבה מהעונים שלא קוראים עד הסוף לא מבינים את הסיטואציה ולכן עונים תשובות לא נכונות, כמו כל אלו שהציעו מתאם שוב ושוב. יכול להיות שזו גם היתה הבעיה של החבר'ה מתפוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל מיועד לקבל אות VGA מ 4 הנקודות בחיבור DVI של מחשב, ולהוציא אותו לחיבור VGA במסך. אף אחד לא באמת חשב האם הוא יעבוד בכיוון ההפוך

מציאותית לכבל לא משנה באיזה כיוון הזרם עובר. מה שידוע לנו הוא שהוא מחבר את הנקודות הנכונות ב VGA ו 4 הנקודות ב DVI

אם המסך מצפה לקבל אות VGA ב 4 הנקודות של ה DVI, והכבל אכן מחבר אליהן את הנקודות המתאימות מה VGA, התוצאה היא שהמתחים המתאימים מה VGA אכן יגיעו למסך, גם אם הם זורמים בכבל בכיוון ההפוך למה שהכבל היה מתוכנן להעביר

כך שאם הכניסה במסך היא DVI I אמיתית סטנדרטית נראה לי שהוא יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי לסגור את הפינה בהקשר של הכיוון בתיאור הכבל "DVI to VGA", הנה קישור לחוברת ההוראות של המסך:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200704/20070430163640750_BN59-00554D-01Eng.pdf

מופיע שם כמה פעמים הכבל המדובר, ושמו - הפלא ופלא! - "DVI to D-SUB Cable". כלומר, למרות ששם בבירור מדובר בכבל שמיועד לחבר VGA/D-sub מהמחשב לDVI במסך, קוראים לו במדריך, שוב ושוב, בשם בסדר ההפוך. נראה שכותב המדריך מניח כמובן מאליו שזה שמו של הכבל, לא משנה באיזה כיוון משתמשים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה לכולם, אמצא היכן לרכוש את הכבל, אבדוק ואדווח לפורום.

אם מישהו יודע היכן ניתן לרכוש את הכבל בארץ, אשמח לדעת ע"מ לבצע את הרכישה (הלינק בארץ שציינתי לא מתאים מכיוון שיש את הבליטות על הכבל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי את הכבל הנדרש בארץ, אבל החלטתי לבדוק קצת יותר לעומק.

חיברתי עם כבל VGA ל VGA עם מתאם ל DVI-I בצד המסך,

אמנם אין מספיק מקום, אבל אפשר לחבר ולהחזיק את המסך חצי באוויר רק כדי לראות האם עובד.

התוצאה: עובד, יש תמונה במסך, אבל עם גוון ירקרק, וזאת בשל בעיה בחלק באנלוגי של החיבור למסך (אני מניח),

מכיוון שכאשר אני מזיז אותו מעט, בעיית הגוון הירקרק מתחלפת בגוון צהבהב, אבל טכנית - עובד.

נזכרתי שבמחשב יש לי יציאת , לכן חיברתי עם כבל - DVI,

עובד מצויין ואין בעיות בגוון, שכנראה נגרמות בשל בעיה כלשהי עם ארבעת הפינים במסך,

הבעיה היחידה היא הבליטה שיש על הכבל, לכן אני פשוט אחפש כבל DVI- ללא בליטה, או עם בליטה רחוקה יותר.

והחלק אפילו היותר מעניין מכך שנזכרתי כ"כ מאוחר באופציית ה ,

הוא שחשבתי על כך שלא סביר שזרקתי את הכבל, ואז נזכרתי שיש לי עוד שקית של כבלים במקום אחר בדירה,

מצאתי את הכבל המקורי שהגיע עם המסך, שהוא VGA למחשב ו DVI-I למסך עם בליטה רחוקה על הכבל,

עובד אבל עדיין עם בעיית הגוון, בדיוק כמו באופציה הראשונה שציינתי (כנראה בשל אותה הבעיה).

לסיכום, HWZone צודקים, תפוז טועים, כולם לומדים ואני ארכוש כבל DVI-HDMI ללא בליטה קרובה,

תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסידור הגוון הירוק, תבדוק שהמגעים ב 4 הנקודות בצד של ה DVI בתקע וכן במסך עצמו נקיים וישרים. אם לא אז תיישר אותם שיתנו מגע יציב

הבעיה לא קוראת אם ה כי הוא משתמש ב DVI במצב הדיגיטלי שלו (כמו DVI D) לכן לא מנצל את 4 הנקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארבעת הפינים בכבל תקינים, אחרת הכבל לא היה נכנס.

בנוסף, בעיית הגבנים חזרה על עצמה גם על הכבל עם המתאם וגם עם הכבל המקורי,

כך שסביר להניח שהבעיה היא פנימית בתוך החיבור במסך עצמו.

כך או כך, אני פשוט ארכוש כבל DVI / שאכן לא מתייחסת לארבעת הפינים שמעבירים את האות האנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

החידה ממשיכה :-)

כשכתבתי שכבל DVI/HDMI עבד, השתמשתי בכבל המופיע בחלק העליון של התמונה (הכבל הלבן),

ולפי המקרא בצד שמאל של התמונה, מדובר בחיבור DVI-D single link digital only

לאחר מכן רכשתי כבל DVI/HDMI אחר, המופיע בחלק התחתון של התמונה (הכבל השחור),

ולפ המקרא בצד שמאל של התמונה, מדובר בחיבור DVI-D dual link digital only אבל זה לא עובד.

בהנחה ושייכתי נכון את התמונות למקרא, האם יש הסבר הגיוני לתופעה?

הרי שניהם מעבירים רק סיגנל דיגיטלי, מה ההבדל בין single ל dual ומדוע ה dual לא עובד?

[ATTACH=CONFIG]6485[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה שלא יעבוד, אלא אם כן הכבל לא תקין, או ארוך מדי וכדומה. ניסית לבדוק אם עובד ברזולוציה נמוכה יותר?

או בעצם, כשאני חושב על זה, לא אמור להיות כזה דבר כבל ל-dual-link DVI. או שהמגעים הנוספים נמצאים שם סתם בשביל היופי, או שמדובר בכבל מוזר שמיועד למטרה ספציפית. יש לך קישור למקום שקנית בו את הכבל הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הכבל תקין, עובד במקומות אחרים והוא קצר (1.8 מטר).

2. לא בדקתי רזולוציה נמוכה יותר, כיצד לבדוק? המסך כלל לא מקבל סיגנל.

3. http://ksp.co.il/?uin=5358 (למרות שבתמונת המוצר הוא נראה כמו הכבל הלבן ולא השחור, בפועל קיבלתי את השחור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...