המלצה לנתב, 1GB, רשת ביתית, תכני 720P - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לנתב, 1GB, רשת ביתית, תכני 720P

Gico

Recommended Posts

אני מחובר לבזק ב-TOP40 עם DSL-6740U המשמש כמודם, ו-Netbox של נטויזן המשמשת כראוטר ומתאם שיחות.

לקראת מעבר לדירה חדשה אני רוצה לשדרג את מהירות הרשת הביתית ל-1GB.

הלקוחות ברשת הם:

מחשב A - המחשב הראשי, שעליו נמצאת כל המדיה. התכנון הוא שבעתיד המדיה הזו תצא אל שרת NAS.

מחשב זה מחובר גם לטלויזיה ב- (תכנים עד 720P), והוא עובד 24/7 עם לקוח טורנט.

מחשבי B ו-C בחדר הילדים שצריכת רוחב הפס המירבית שלהם היא תכני 720P.

כרטיסי הרשת של כל המחשבים תומכים ב-1GB.

פרט לכך יש עוד לקוחות אלחוטיים קטנים בד"כ (במונחי רוחב פס) נוספים כמו ניידים וטאבלט.

מדוע לא להפוך את ה-6740 לנתב? כי בד"כ איכות הנתבים של לא מדהימה בלשון המעטה.

כשקיבלתי אותו והשתמשתי בו כנתב זה גם עשה לי בעיות עם הטלפוניה,

ונטויזן הציעו את ה-Netbox שהוא פתרון אמין, אך כאמור תומך רק ברשת במהירות 100MB.

במידה וה-6740 נחשב כנתב טוב אשקול להעביר את הטלפוניה בחזרה לבזק.

ראיתי המלצות על ה-TL-WR1043ND, אך זה מוצר ותיק. האם זו עדיין המלצה טובה לקונפיגורציה שציינתי?

תודה מראש על התשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי המלצות על ה-TL-WR1043ND, אך זה מוצר ותיק. האם זו עדיין המלצה טובה לקונפיגורציה שציינתי?
זהו, שזה לא מוצר ותיק. הסיבה שאתה חושב ככה היא כי המטומטמים בTP-LINK הוציאו בשנה האחרונה חדש עם חומרה אחרת לגמרי ונתנו לו את אותו השם TL-WR1043ND. לפעמים מציינים גם בקטן - V2 (לעומת המקורי שהוא V1).

זה פשוט pet peeve שלי לרדת על הטמטום השיווקי שלהם בכל הזדמנות, אז תודה שפתחת את השרשור וסיפקת לי עוד הזדמנות. :)

ובכל מקרה - הנתב מוצלח, ולמיטב הבנתי החדש יותר טוב מהישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יצא לTplink את v3 של הראוטר, ראוטר ממש מומלץ.

http://ksp.co.il/?select=.263..264..335.&list=1&sort=3&glist=0&uin=12698&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

יש לך אפשרות לבקש מנטוויז'ן רק מתאם שיחות כמו האודיוקודס, ולחבר את הראוטר אחרי המתאם שיחות.

הדבר היחיד שהם צריכים לעשות זה להגדיר את המתאם שיחות כחייגן, ואת הראוטר שלך כאקספוינט שיפיץ את האינטרנט האלחוטי.

דבר נוסף שאתה יכול לעשות לחבר את הנטבוקס ולהגדיר אותו כמתאם שיחות סטטי,ככה שאתה מבטל את היכולות האלחוטיות שלו והחיבור הקווי, ולהגדיר את הראוטר של כחייגן, וככה תקבל יכולות גלישה מהראוטר וקו טלפון מהנטבוקס

לפי מה שידוע לי ה6740u של הוא ראוטר יציב ואני אישית לא נתקלתי בניתוקים או באיטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. אכן לא ידעתי שמדובר בחומרה אחרת לחלוטין.

בכל אופן הוצע לי גם להשתמש במתג 1GB (במקום בנתב) אליו יחוברו כל המחשבים והנטבוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...