האם יש תחנות הלחמה שמגיעות עם ספק שהוא Switching, ולא ספק שמבוסס על שנאי כבד? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש תחנות הלחמה שמגיעות עם ספק שהוא Switching, ולא ספק שמבוסס על שנאי כבד?

card

Recommended Posts

תודה

מישהו יכול להגיד האם ספקים שהם Switching אכן פחות עמידים?

(אני מנסה לוודא האם הטענה של Weller היא אכן הסיבה, או שזה רק משהו שהם מצאו כדי להצדיק את השמרנות לגבי המבנה של תחנות הלחמה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין.

אז יש יתרונות עדיין לשנאים...

אבל דרך אגב, אם נחזור לתחנת הלחמה,

היה ניתן ליצור תחנת הלחמה שעובדת עם ספק Switching, כשהמודול ספק נמצא בתקע(כמו בספקי למשל),

ואליו מחובר המלחם, בעזרת פלאג כלשהו.

כך, במידה והספק נשרף אחרי כמה שנים, אפשר להחליף רק אותו, ולא את כל המלחם.

הסיבה שאני מושך לכיוון הזה, היא כי זה יותר מתאים לאנשים שלא רוצים משהו שיתפוס מקום על השולחן..

בכל אופן, אני חושב שאני אנסה את המלחם של Goot שכולל אפשרות לשנות את הטמפרטורה, כמו ש-Blinker המליץ,

ואם Blinker היה נותן לינק לחיקוי מאיביי, אולי הייתי מתחיל עם חיקוי קודם לראות מה הוא שווה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ותמיד יהיו יתרונות לשנאים - אמינות, עמידות, אורך חיים (שנאים בני עשרות שנים עדיין עובדים ללא תקלה וללא שינוי בפרמטרים שלהם, ויעבדו עוד עשרות שנים), ונקיון של המתחים ביציאה מרעש בתדר גבוה

גם בחיסכון בחשמל, אין למעשה הגבלה על היעילות של שנאים. ככל ששנאי יהיה גדול יותר, אם וחוטים בעלי חתך גדול יותר, הוא יהיה יעיל יותר. השנאים בגדלים שאנחנו מכירים הם trade off בין יעילות וגודל/מחיר ולא optimized ליעילות. הרבה שנאים גדולים של חברת חשמל עובדים ביעילות של 95%+

חיקוי לא תמיד משתווה לדבר האמיתי, לכן לא ניתן להגיע למסקנות מחיקוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספקים ממותגים מכילים רכיבים בעלי עמידות מוגבלת (קבלים) ולא ניתן להבטיח עבודה תקינה אחרי 5~10 שנים. מלחמים של וולר בנויים לעבודה אינטנסיבית של עשרות שנים. לא מזמן מישהו הראה פה תמונה של מלחם עובד מלפני 40 שנה שהוא מחפש לו ראשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הופ.. סורי שלא עניתי.. מבחנים רקטות ועוד..

הזמנתי חיקוי כבר לפני שבוע בשביל המטרה הזאת אם תרצה לחכות אוכל להביע פה חוות דעת.. כשאהיה מול מחשב אשים קישורים

עריכה :

זה החיקוי של ה GOOT

http://www.ebay.com/itm/Pro-60W-220V-Electric-Adjustable-Temperature-Welding-Solder-Soldering-Iron-Tool-/201008438346?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ecd095c4a

ואת זה אני הזמנתי :

http://www.ebay.com/itm/Electric-Welding-Soldering-Solder-Iron-Tool-Pencil-Tip-AC-220V-50Hz-/161199071853?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item258836a26d

שעל הדף הוא נשמע מאגניב ביותר והוא גם חיקוי של הידית של HAKKO סדרה 900

והוא תואם ראשים 900M שגם הזמנתי סט של 12 ראשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...